Копа Америка: Домаћин пред елиминацијом, Уругвај разбио Боливијце

28.06.2024. 10:41
Urugvaj
Уругвај / Извор: (АП Пхото/Јулиа Никхинсон)

Фудбалери Панаме победили су домаћина Копа Америка Сједињене Америчке Државе резултатом 2:1 у другом колу групе Ц, док је Уругвај убедљиво победио Боливију - 5:0.

Домаћин Копа Америка, Сједињене Америчке Државе, налази се пред елиминацијом са турнира после пораза 1:2 од Панаме, пошто ће у последњем колу морати да савлада убедљиво Уругвај или да само освоји три бода, али да Панама не савлада Боливију.

Тимоти Веа је искључен већ у 18. минуту, али су Американци и са играчем мање повели у 22. минуту, другим голом на турниру Фоларина Балогуна. Сезар Родолфо Блекман је изједначио у 26. минуту, а победу је Панами голом у 86. минуту донео резервиста Хозе Фајардо Нелсон. Панама је такође меч окончала са десеторицом, јер је у 88. минуту искључен Адалберто Караскиља.

Уругвај је наставио са одличним играма од доласка Марсела Бијелсе на клупу. Мрежу Боливије до врха су напунили Факундо Пељистри (8), Дарвин Нуњез (21), Максимилијано Араухо (77), Федерико Валверде (81) и Родриго Бентанкур (89).

На табели групе Ц Уругвај има шест бодова, Панама, и САД по три, док је Боливија без бода. У последњем колу играју САД - Уругвај и Боливија - Панама.

У четвртфинале иду две првопласиране селекције.