МОЋНЕ ЛАЛЕ: Холандија разбила Румуне за четвртфинале

02.07.2024. 16:58
Rumunija, Holandija
Румунија, Холандија / Извор: Танјуг/АП Пхото/Ариел Schalit

Фудбалери Холандије савладали су Румунију (3:0) и пласирали се у четвртфинале Европског првенства.

Лале су биле апсолутно бољи ривал и у следећој фази ће играти са бољим из сусрета Аустрије и Турске.

Дуел је почео опрезно и мирно, али од 14. минута се игра тотално распламсала. Покушај Мана са дистанце као да је био покретач обема екипама да спусте гард. У 20. минуту су Холанђани повели.

Гакпо је добио лопту на левом боку, стуштио се у средиште терена и лепим ударцем у ближи угао преварио Ницу. Само четири минута касније Румуни су могли до изједначења. Ман је лоше одреаговао после паса Станчијуа. Од тог тренутка су Лале тотално преузеле иницијативу. Де Фрај је озбиљно запретио из корнера.

Шутирао је штопер Интера у спољни део мреже. Ређале су се прилике пред голом Нице, а да није било дефанзивца Драгушина Холандија би већ на полувремену имала капиталну предност. У неколико наврата је феноменално реаговао штопер Тотенхема. Тек у самој завршници полувремена мало су се Румуни ослободили притиска и пребацили тежиште игре на половину противника.

РУМУНИЈА – ХОЛАНДИЈА 0:3 (0:1)

Стрелци: Гакпо 20, Мален 83, 90 3

Стадион: Алијанц Арена (Минхен)

Судија: Феликс Цвајер (Немачка)

РУМУНИЈА (4-1-4-1): Ница – Рацију, Драгушин, Бурка, Могош (од 38. Раковицан) - М. Марин (од 72. Чикалдау) - Ман, Станчу (од 88. Олару), Р. Марин, Хаџи (од 72. Алибек) - Драгуш (од 72. Михајла)

ХОЛАНДИЈА (4-3-3): Фербруген - Аке (од 69. Ван де Вен), Ван Дајк, Де Фрај, Дамфрис - Рејндерс, Симонс, Схаутен (од 69. Верман) - Гакпо (од 84. Veghorst), Депај (од 90 2 Блинд), Бергвајн (од 46. Мален)

То је био само тренутак отпора пошто је у наставку утакмице Холандија била једина екипа на терену.

Невероватно је било шта су све изабраници Роналда Кумана промашивали. На самом старту је Рејндерс био у изгледној прилици, али је његов ударац изблокиран у одсудном моменту. У 54. минуту нестваран промашај Лала. Депај и Мален су били пред голом, али им ни раздаљина од пет метара од гола није била довољна да затресу мрежу.

Гакпо је имао неколико прилика, чак је и постигао нови гол, али га је ВАР поништио због офсајда. Румунија је била тотално подређена и није успевала уопште да припрети противнику. Није било чак реално да се оствари неписано фудбалско правило да екипу стигне казна због великог броја промашаја. Једноставно, Румунија није могла до лопте у других 45 минута. Олакшање и мирну завршницу свом тиму обезбедио је Гакпо. Све је урадио нападач Ливерпула, пробио дуж линије гола, упослио Малена коме није било тешко да погоди празну мрежу и дуплира вођство Холандије.

До краја дуела је Мален постигао још један погодак и у 93. минуту поставио коначан резултат.

Крај меча

Холандија је савладала Румунију (3:0) и пласирала се у четвртфинале.

90+3'

Мален ставља тачку

90'

Продужетак

Утакмица је продужена четири минута.

83'

Холандија коначно дуплира вођство

80'

Да ли ће уследити казна?

73'

И Верман маши зицер

68'

Лукави Депај

63'

Поништен гол Гакпа

Коди Гакпо се најбоље снашао у шеснаестерцу и погодио мрежу, али је ВАР реаговао и поништио погодак због офсајда.

62'

Феноменални Гакпо

58'

Статива!

54'

Невероватана промашај Холандије

50'

Рејндерс изблокиран

Куман мења

Полувреме

Завршен је први део игре у Минхену.

44'

Обрукао се Ћави Симонс

41'

Лале у потери за другим голом

31'

Нова шанса за Холандију

26'

Де Фрај у спољни део мреже

Изванредно је извео корнер Депај, скочио је Де Фрај, али погађа спољни део мреже.