KOPA AMERIKA: Kolumbija obezbedila četvrfinale, Brazil ubedljiv protiv Paragvaja

29.06.2024. 10:09
Vinisijus Žunior
Vinisijus Žunior / Izvor: Tanjug/AP Photo/David Becker

Fudbalska reprezentacija Kolumbije obezbedila je plasman u četvrfinale Kupa Amerike, pošto je jutros na u Arizoni pobedila selekciju Kostarike rezultatom 3:0 u meču drugog kola grupe D. Golove su postigli Luis Diaz iz penala u 31, Dejvidson Sančez u 59. i Džon Kordoba 62. minutu.

U drugom meču drugog kola grupe D, selekcija Brazila je u Nevadi savladala Paragvaj rezultatom 4:1. Lukas Paketa je u 31. minutu promašio penal, ali je samo četiri minuta kasnije asistirao Vinisijusu Žunioru za vodstvo Brazila. Prednost je duplirao Savio u 43, Vinisijus je u 45+5. minutu pogodio za 3:0.

Jedini gol za Paragvaj postigao je Omar Alderate u 48. minutu. Konačan rezultat postavio je Paketa pošto je u 65. minutu realizovao jedanaesterac. Paragvaj je od 81. minuta imao igrača manje, pošto je Andreas Kubas dobio direktan crveni karton.

Kolumbija se posle dva kola nalazi na prvom mestu sa šest bodova i obezbedila je četvrtfinale. U poslednjem kolu igra protiv Brazila koji ima četiri boda. Kostarika ima jedan bod, u poslednjem kolu igraće protiv Paragvaja koji nema šanse za dalji plasman.