КОПА АМЕРИКА: Колумбија обезбедила четврфинале, Бразил убедљив против Парагваја

29.06.2024. 10:09
Vinisijus Žunior
Винисијус Жуниор / Извор: Танјуг/АП Пхото/Давид Бецкер

Фудбалска репрезентација Колумбије обезбедила је пласман у четврфинале Купа Америке, пошто је јутрос на у Аризони победила селекцију Костарике резултатом 3:0 у мечу другог кола групе Д. Голове су постигли Луис Диаз из пенала у 31, Дејвидсон Санчез у 59. и Џон Кордоба 62. минуту.

У другом мечу другог кола групе Д, селекција Бразила је у Невади савладала Парагвај резултатом 4:1. Лукас Пакета је у 31. минуту промашио пенал, али је само четири минута касније асистирао Винисијусу Жуниору за водство Бразила. Предност је дуплирао Савио у 43, Винисијус је у 45 5. минуту погодио за 3:0.

Једини гол за Парагвај постигао је Омар Алдерате у 48. минуту. Коначан резултат поставио је Пакета пошто је у 65. минуту реализовао једанаестерац. Парагвај је од 81. минута имао играча мање, пошто је Андреас Кубас добио директан црвени картон.

Колумбија се после два кола налази на првом месту са шест бодова и обезбедила је четвртфинале. У последњем колу игра против Бразила који има четири бода. Костарика има један бод, у последњем колу играће против Парагваја који нема шансе за даљи пласман.