KUP SRBIJE: Brza TROJKA i Zvezda konačno će prezimiti u Kupu (VIDEO)

26.10.2016. 17:54
Petar Orlandić
Petar Orlandić / Izvor: MN Press

Utakmica odigrana na stadionu "Rajko Mitić".

Fudbaleri Crvene zvezde su obezbedili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na stadionu "Rajko Mitić" pobedili BSK iz Borče, rezultatom 3:0. Na ovaj način, crveno-beli su prekinuli svojevrsni "post", pošto u prethodne tri sezone nisu "prezimili" u nacionalnom kupu, a golove su dali Slavoljub Srnić, Ugo Vijeira i Petar Orlandić. Razlika u golovima nije pravi odraz snaga na terenu, pošto Zvezda nikako nije bila bolja za tri gola. Pobeda je bila zaslužena, ali je igra bila daleko ispod očekivanja navijača, verovatno i trenera Miodraga Božovića.

I gosti iz Borče imali su nekoliko prilika, uglavnom u prvom poluvremenu, a utakmicu je obeležila i veoma slaba poseta na tribinama. Prema podacima sa Zvezdinog sajta, meč je uživo pratilo oko 3.200 gledalaca.

FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Printscreen/crvenazvezdafk.com

Crveno-beli utakmicu su počeli u kombinovanom sastavu, sa pojedinim igračima koji se nisu naigrali u dosadašnjem delu sezone. Starteri su bili Supić, (kapiten) Petković, Le Talek, Fibel, Milošević, Donald, Andrija Luković, Babunski, Plavšić, Srnić i Vijeira. Šansu da zaigar, kasnije, dobio je između ostalih i mladi Luka Adžić. Omladincu koji se vratio posle ozbiljne povrede ovo je ujedno bio debi u seniorskom timu.

Prva ozbiljnija prilika viđena je u 9. minutu, kada je Srđan Plavšić šutirao snažno sa leve strane, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže. U 24. minutu, odbrana Zvezde je zastala, očekivajući ofsajd, a Željko Žerađanin se našao u izglednoj prilici. Ipak, sa leve strane, bio je neprecizan. I tada je lopta pogodila spoljni deo mreže gola Nemanje Supića.

U tim trenucima, Zvezda je imala veći posed lopte, a BSK je pokušavao iz kontranapada. Krajem poluvremena, Zvezde je imala sreće pošto loša reakcija Supića nije kažnjena.

Već na početku drugog poluvremena, Plavšić je proigrao Andriju Lukovića koji je sa nekoliko metara, iskosa, šutirao u spoljni deo mreže. U 50. minutu, Vijeira je sa šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

Zvezda je nastavila sa napadima, ali realizacije nije bilo. Plavšić se bacio posle centaršuta, ali je udarac glavom završio preko gola. U 63. minutu, igru je napustio debitant Stefan Milošević, a zamenio ga je Dušan Anđelković. U 65. minutu, Luković je pokušao da nadmudri defanzivnu liniju BSK. Lukavo je šutirao iz slobodnog udarca, nisko. Lopta je zaobišla živi zid, ali i pogodila stativu.

Onda samo u roku od dva minuta, mrežu gostiju su zatresli Slavoljub Srnić, posle stative Lukovića...

a zatim i Ugo Vijeira.

U 87. minutu, u kaznenom prostoru BSK oboren je Donald. Bilo je malo koškanja, a siguran izvođač nasjtrože kazne bio je Petar Orlandić koji je nešto ranije zamenio Vijeiru.

Utakmice četvrtfinala Kupa Srbije na programu su u aprilu sledeće godine.

CRVENA ZVEZDA - BSK BORČA 3:0

STRELCI: Srnić u 68, Vijeira u 70. i Orlandić u 88. minutu iz penala

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Marko Popović

CRVENA ZVEZDA: Supić, Petković, Le Talek, Fibel, Milošević (od 63. Anđelković), Donald, Andrija Luković, Babunski (od 75. Adžić), Plavšić, Srnić, Vijeira (od 72. Orlandić). Trener: Božović

BSK BORČA: Bogdanović, Iličić, Grbić, Cvetković, Marinković, Plavšić, Janković (od 89. Vujadinović), Kiković, Džugurdić (od 44. Jokić), Pobulić (od 70. Žmirić), Žerađanin. Trener: Aničić

KUP SRBIJE, OSMINA FINALA:

Utorak:

Žarkovo - Partizan 0:2

Sreda:

Jagodina - Borac 1:1 (posle penala prošao Borac)

Voždovac - Spartak Ždrepčeva krv 1:0

Čukarički - Javor Matis 1:0

Crvena zvezda - BSK 3:0

Novi Pazar - Vojvodina 0:0 (posle penala prošla Vojvodina)

Mladost - Rad 1:1 (posle penala prošla Mladost)

20.09.2024. 18:20
KADA VANJA NIJE TU: Poznato ko je zamenik kapitena Partizana (FOTO)
Vanja Marinković

20.09.2024. 19:53
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti
Izraleski avion

20.09.2024. 20:11
PUTIN NIKAD BLIŽI CILJU: Ukrajina PRED KOLAPSOM - Zelenski iznosi "plan za pobedu" koji ipak zavisi od SAVEZNIKA