КУП СРБИЈЕ: Брза ТРОЈКА и Звезда коначно ће презимити у Купу (ВИДЕО)

26.10.2016. 17:54
Petar Orlandić
Петар Орландић / Извор: МН Press

Утакмица одиграна на стадиону "Рајко Митић".

Фудбалери Црвене звезде су обезбедили пласман у четвртфинале Купа Србије, пошто су на стадиону "Рајко Митић" победили БСК из Борче, резултатом 3:0. На овај начин, црвено-бели су прекинули својеврсни "пост", пошто у претходне три сезоне нису "презимили" у националном купу, а голове су дали Славољуб Срнић, Уго Вијеира и Петар Орландић. Разлика у головима није прави одраз снага на терену, пошто Звезда никако није била боља за три гола. Победа је била заслужена, али је игра била далеко испод очекивања навијача, вероватно и тренера Миодрага Божовића.

И гости из Борче имали су неколико прилика, углавном у првом полувремену, а утакмицу је обележила и веома слаба посета на трибинама. Према подацима са Звездиног сајта, меч је уживо пратило око 3.200 гледалаца.

FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Фото: Printscreen/crvenazvezdafk.com

Црвено-бели утакмицу су почели у комбинованом саставу, са појединим играчима који се нису наиграли у досадашњем делу сезоне. Стартери су били Супић, (капитен) Петковић, Ле Талек, Фибел, Милошевић, Доналд, Андрија Луковић, Бабунски, Плавшић, Срнић и Вијеира. Шансу да заигар, касније, добио је између осталих и млади Лука Аџић. Омладинцу који се вратио после озбиљне повреде ово је уједно био деби у сениорском тиму.

Прва озбиљнија прилика виђена је у 9. минуту, када је Срђан Плавшић шутирао снажно са леве стране, али је лопта погодила спољни део мреже. У 24. минуту, одбрана Звезде је застала, очекивајући офсајд, а Жељко Жерађанин се нашао у изгледној прилици. Ипак, са леве стране, био је непрецизан. И тада је лопта погодила спољни део мреже гола Немање Супића.

У тим тренуцима, Звезда је имала већи посед лопте, а БСК је покушавао из контранапада. Крајем полувремена, Звезде је имала среће пошто лоша реакција Супића није кажњена.

Већ на почетку другог полувремена, Плавшић је проиграо Андрију Луковића који је са неколико метара, искоса, шутирао у спољни део мреже. У 50. минуту, Вијеира је са шутирао, али је његов ударац изблокиран.

Звезда је наставила са нападима, али реализације није било. Плавшић се бацио после центаршута, али је ударац главом завршио преко гола. У 63. минуту, игру је напустио дебитант Стефан Милошевић, а заменио га је Душан Анђелковић. У 65. минуту, Луковић је покушао да надмудри дефанзивну линију БСК. Лукаво је шутирао из слободног ударца, ниско. Лопта је заобишла живи зид, али и погодила стативу.

Онда само у року од два минута, мрежу гостију су затресли Славољуб Срнић, после стативе Луковића...

а затим и Уго Вијеира.

У 87. минуту, у казненом простору БСК оборен је Доналд. Било је мало кошкања, а сигуран извођач насјтроже казне био је Петар Орландић који је нешто раније заменио Вијеиру.

Утакмице четвртфинала Купа Србије на програму су у априлу следеће године.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БСК БОРЧА 3:0

СТРЕЛЦИ: Срнић у 68, Вијеира у 70. и Орландић у 88. минуту из пенала

СТАДИОН: "Рајко Митић"

СУДИЈА: Марко Поповић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Супић, Петковић, Ле Талек, Фибел, Милошевић (од 63. Анђелковић), Доналд, Андрија Луковић, Бабунски (од 75. Аџић), Плавшић, Срнић, Вијеира (од 72. Орландић). Тренер: Божовић

БСК БОРЧА: Богдановић, Иличић, Грбић, Цветковић, Маринковић, Плавшић, Јанковић (од 89. Вујадиновић), Киковић, Џугурдић (од 44. Јокић), Побулић (од 70. Жмирић), Жерађанин. Тренер: Аничић

КУП СРБИЈЕ, ОСМИНА ФИНАЛА:

Уторак:

Жарково - Партизан 0:2

Среда:

Јагодина - Борац 1:1 (после пенала прошао Борац)

Вождовац - Спартак Ждрепчева крв 1:0

Чукарички - Јавор Матис 1:0

Црвена звезда - БСК 3:0

Нови Пазар - Војводина 0:0 (после пенала прошла Војводина)

Младост - Рад 1:1 (после пенала прошла Младост)

20.09.2024. 19:00
ОГЛАСИЛО СЕ ТУЖИЛАШТВО: Ево шта се догодило током трагедије у близини Смедеревске Паланке - Мушкарац на суров начин убио жену
Ubistvo kod Smederevske Palanke

20.09.2024. 17:20
ПУТИН НИКАД БЛИЖИ ЦИЉУ: Украјина ПРЕД КОЛАПСОМ - Зеленски износи "план за победу" који ипак зависи од САВЕЗНИКА