TRAGIČNO: Partizan eliminisan iz kvalifikacija za Ligu Evrope

15.08.2024. 19:34
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: FK Partizan

Fudbaleri Partizana eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu Evrope, pa će evropsku odiseju nastaviti u plej-ofu za Ligu konferencija.

Crno-beli su odigrali 2:2 na gostovanju u Tunu posle produžetaka. Uspeli su da nadoknade gol zaostatka iz prvog meča (0:1), ali nisu materijalizovali igrača više u dodatnih 30 minuta.

TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE - REVANŠ UTAKMICA

LUGANO - PARTIZAN 2:2 (0:1)

Strelci: Stefen 48', Belhađ 111' - Zahid 44', Marković 67'

Stadion: Stokhorn arena

Sudija: Rikadro de Burgos (Španija)

LUGANO (4-2-3-1): Saipi – Zanoti, Papadopulos, Hajdari, Valensuela – Dumbija, Grgić – Stefen, Bislimi, Dos Santos - Aliseda.

PARTIZAN (4-2-3-1): A. Jovanović – De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević – Arijaga (od 113. Natho), Zahid (od 89. Ovusu) – Severina (od 89. Trifunović), Goh (od 46. Saldanja), Zubairu (od 64. Grimaldo) – Kalulu (od 64. Nikolić).

Oprezno i tvrdo je počeo duel u Tunu. Na prvi udarac ka golu čekali smo deset minuta i to je bio pokušaj Partizana. Ibrahim Zubairu je dva puta pretio, prvo udarcem sa distance, a potom i glavom posle kornera. Upravo je novajlija imao prvu pravu priliku za crno-bele. Severina je odradio veći deo posla centrirao, a Zubairu se spetljao i promašio loptu iz izgledne situacije.

Domaći nisu mnogo pretili, sem nekoliko kornera koji nisu bili problem za odbranu Partizana. Svoju solidnu igru gosti su krunisali u 44. minutu. Pukla je kontra, Severina je ponovo bio protagonista, dodao fino do Zahida koji fintom vara protivnika, a zatim udarcem sa distance donosi rezulatsko poravnanje u dvomeču.

Nastavak je počeo užasno za Partizan pošto su domaći preko Stefena vratili ukupnu prednost. Ipak, crno-beli su uspeli da se oporave od tog šoka i u 67. minutu ponovo vrate egal. Marković je glavom postigao pogodak posle kornera Zahida.

Dodatan podstrek i prednost za Partizan naišao je u 87. minutu kada je Hajdari zaradio drugi žuti karton i gosti su imali igrača više.

Kao da je to saseklo noge izabranicima Aleksandra Stanojevića koji nisu ništa odigrali u produžetku i kažnjeni su za takav pristup. Igrao se 111. minut kada je smušenost u odbrani Partizana iskoristio Belhađi i poslao svoj tim na megdan Bešiktašu u plej-ofu za Ligu Evrope.

Beogradski tim će morati da se zadovolji doigravanjem za Ligu konferencija, a protivnik će biti Gent koji je eliminisao Silkeborg.

Kraj meča. Partizan je eliminisan.

Završena je utakmica. Partizan je remizirao protiv Lugana (2:2) i eliminisan je iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

116'

Natho je u igri

U međuvremenu je šansu dobio Bibars Natho. Menja Arijagu.

111'

Lugano ponovo vodi u ukupnom skoru

Belhađ je strelac, poravnava Lugano.

109'

Arijaga lukavo iz slobodnjaka

Šteta. Kroz živi zid je šutirao Arijaga i zamalo bio neprecizan.

Poslednjih 15 minuta

Sudija je dao znak za početak drugog produžetka.

Završen je prvi produžetak

Bez golova u prvih 15 minuta.

102'

Udarac Trifunovića

Trifnović je pokušao glavom, ali je to lak plen za golmana Lugana.

100'

Bez uzbuđenja

Partizan ima inicijativu, ali nije stvorio ozbiljnu šansu u produžetku.

95'

Prilika za Lugano

Mogao je Lugano da šokira Partizan, ali je Vladi iz izgledne pozicije pogodio spoljni deo mreže.

Ajmo crno-beli

Počeo je prvi produžetak.

Kraj regularnog dela meča. Gledaćemo produžetke.

Još 30 minuta fudbala. Slede nam produžeci.

90'

Nadoknada vremena

Još četiri minuta fudbala.

89'

Trifunović i Ovusu u igri

Promene u Partizanu. Trifunović i Ovusu su u igri, a van terena će Zahid i Severina.

87'

Partizan ima igrača više

Zbog drugog žutog kartona isključen je Hajdari.

86'

Još jednom Jovanović

Opasno preti Lugano u završnici meča. Ponovo se istakao Jovanović.

84'

Spoljni deo mreže

Mau je bio u prilici, ali samo pogađa spoljni deo mreže.

82'

Bravo za Jovanovića

Sjajna reakcija golmana Partizana posle kornera, potom iz novog udarca iz ugla domaći pogađaju prečku.

78'

Opomenut i Stanojević

Sudija de Burgos je ostao nem na očigledan prekršaj nad Nikolićem i odmah se pobunio trener Partizana, pa je zaradio žuti karton.

76'

Siguran Jovanović

Zapretio je Lugano iz prekida, ali je bez problema intervenisao golman Jovanović.

67'

Gol gol gol

Ponovo vodi Partizan u Tunu. Svetozar Marković je glavom pogodio posle kornera. Sve je izjednačeno u ukupnom rezultatu.

64'

Promene u Partizanu

Kalulu i Zubairu će van igre, a na teren Nikolić i Grimaldo.

63'

Solidan pokušaj Zubairua

Iz velike daljine je pokušao Zubairu i nije mnogo promašio, šutirao je preko gola.

57'

Arijaga pored gola

Lep napad Partizana koji je Arijaga završio udarcem pored gola sa ivice kaznenog prostora.

55'

Smušeni Partizan

Očigledno je primljeni pogodak šokirao crno-bele. Loše se snalaze u ovim trenucima.

48'

Izjednačuje Lugano

Loš početak nastavka za Partizan. Stefen je iskoristio smušenost u odbrani Partizana i ponovo doveo svoj tim u prednost.

Počelo je drugo poluvreme

Sudija de Burgos je dao znak za start nastavka. Odmah izmena u Partizanu. Goha menja Saldanja.

Poluvreme

Završen je prvi deo igre u Tunu. Partizan je uspeo da poravna ukupan rezultat.

45'

Nadoknada

Tri minuta je produžen prvi deo igre.

44'

Gooool

Vodi Partizan. Gajas Zahid je strelac. Severina je lepo prošao po strani, uposlio Zahida koji je lažnjakom prevario čuvara i potom lepim udarcem promenio rezultat.

41'

Prvi udarac u okvir gola

Severina je volej udarcem pokušao, ali pravo u Saipija.

39'

Šteta

Severina je sve odradio, centrirao, ali se na drugoj stativi spetljao Zubairu i promašio loptu u izglednoj poziciji.

34'

Nova opomena za Partizan

Zaradio je Ibrahim Zubairu žuti karton, kao i u prvom duelu u Beogradu.

30'

Miran period meča

Tvrda utakmica na Stokhorn areni.

21'

Korner

Partizan je zapretio ponovo iz prekida, ali opet bez promene rezultata.

16'

Žuti karton

Neoprezan je bio Arijaga i zaradio je žuti karton.

15'

Pokušaj Kalulua

Fina akcija crno-belih koju je Kalulu završio pokušajem pored gola.

12'

Partizan prvi preti

Ibrahim Zubairu je bio u prilici. Prvo je njegov udarac izblokiran, da bi potom i glavom šutirao preko gola posle centaršuta iz kornera Jurčevića.

10'

Bez udaraca

Veoma oprezno se igra. Još uvek nismo videli udarac na gol.

5'

Miran početak

Bez uzbuđenja na samom startu. Lopta je uglavnom u nogama igrača Lugana.

Krećemo

Počeo je meč na Stokhorn areni, u Tunu.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na našem sajtu.

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)