ТРАГИЧНО: Партизан елиминисан из квалификација за Лигу Европе

15.08.2024. 19:34
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: ФК Партизан

Фудбалери Партизана елиминисани су из квалификација за Лигу Европе, па ће европску одисеју наставити у плеј-офу за Лигу конференција.

Црно-бели су одиграли 2:2 на гостовању у Туну после продужетака. Успели су да надокнаде гол заостатка из првог меча (0:1), али нису материјализовали играча више у додатних 30 минута.

ТРЕЋЕ КОЛО КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ - РЕВАНШ УТАКМИЦА

ЛУГАНО - ПАРТИЗАН 2:2 (0:1)

Стрелци: Стефен 48', Белхађ 111' - Захид 44', Марковић 67'

Стадион: Стокхорн арена

Судија: Рикадро де Бургос (Шпанија)

ЛУГАНО (4-2-3-1): Саипи – Заноти, Пападопулос, Хајдари, Валенсуела – Думбија, Гргић – Стефен, Бислими, Дос Сантос - Алиседа.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): А. Јовановић – Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић – Аријага (од 113. Natho), Захид (од 89. Овусу) – Северина (од 89. Трифуновић), Гох (од 46. Салдања), Зубаиру (од 64. Грималдо) – Калулу (од 64. Николић).

Опрезно и тврдо је почео дуел у Туну. На први ударац ка голу чекали смо десет минута и то је био покушај Партизана. Ибрахим Зубаиру је два пута претио, прво ударцем са дистанце, а потом и главом после корнера. Управо је новајлија имао прву праву прилику за црно-беле. Северина је одрадио већи део посла центрирао, а Зубаиру се спетљао и промашио лопту из изгледне ситуације.

Домаћи нису много претили, сем неколико корнера који нису били проблем за одбрану Партизана. Своју солидну игру гости су крунисали у 44. минуту. Пукла је контра, Северина је поново био протагониста, додао фино до Захида који финтом вара противника, а затим ударцем са дистанце доноси резулатско поравнање у двомечу.

Наставак је почео ужасно за Партизан пошто су домаћи преко Стефена вратили укупну предност. Ипак, црно-бели су успели да се опораве од тог шока и у 67. минуту поново врате егал. Марковић је главом постигао погодак после корнера Захида.

Додатан подстрек и предност за Партизан наишао је у 87. минуту када је Хајдари зарадио други жути картон и гости су имали играча више.

Као да је то сасекло ноге изабраницима Александра Станојевића који нису ништа одиграли у продужетку и кажњени су за такав приступ. Играо се 111. минут када је смушеност у одбрани Партизана искористио Белхађи и послао свој тим на мегдан Бешикташу у плеј-офу за Лигу Европе.

Београдски тим ће морати да се задовољи доигравањем за Лигу конференција, а противник ће бити Гент који је елиминисао Силкеборг.