LIGA ŠAMPIONA: Batšuai RASTUŽIO Tadićev Ajaks! PREOKRET u Lajpcigu (VIDEO)

Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Reuters

Dramatično u mečevima trećeg kola.

U prvim mečevima trećeg kola Lige šampiona, u grupama "G" i "H", Čelsi i Lajpcig zabeležili su pobede protiv Ajaksa i Zenita.

Plavci su na "Johan Krojf areni" bili bolji od Kopljanika i golom Batšuaija slavili u finišu meča (1:0), dok su Nemci posle preokreta savladali tim iz Sankt Peterburga sa 2:1.

Soccer portal – nova sportska platforma za iskusne igrače

PIKE IZNENADIO ŠAKIRU: Prvo je KUPIO malo poznati klub! A onda je jednim potezom BACIO pevačicu u trans!

OMLADINSKA LŠ: Brodarac posle velike BORBE eliminisan od Rena! Bez golova u Staroj Pazovi

Ko zna kakav bi epilog imao meč u Holandiji da je Ajaksu priznat gol u 35. minutu, koji je postigao preko Kvinsija Promesa, fudbaler domaćih je odlično odreagovao posle centaršuta Zijeha.

Rumunski sudija Hategan je pokazao na centar, ali je posle odgledanog VAR-a ipak preinačio prvobitnu odluku i poništio pogodak Kopljanika.

Najbliži vođstvu domaći su bili u 53. minutu, kada je Alvarezov udarac zaustavila stativa, dok je Čelsi mogao do prednosti u 74. kada je junak Plavaca Miši Batšuai sa nekoliko metara, posle neuspele ofsajd zamke Kopljanika, prebacio ceo gol.

Što nije uspeo tada, Batšuai je ispravio u 86. minutu, posle dodavanja Kristijana Pulišića i propuštene lopte kroz noge, preciznim udarcem doneo veliko slavlje gostima iz Londona - 0:1

Kapiten Ajaksa i reprezentativac Srbije Dušan Tadić odigrao je ceo meč za holandskog šampiona i u 48. minutu zaradio žuti karton zbog neopreznog starta.

Zenit u čijem sastavu je svih 90 minuta igrao bivši reprezentativac Srbije Branislav Ivanović, poražen je na gostovanju Lajpcigu.

Rusi su hrabro ušli u meč protiv nemačkog predstavnika i poveli u 25. minutu preko Jaroslava Rakitskog, koji je posle centaršuta i odbijene lopte sa preko 20 metara pogodio donji desni ugao nemoćnog golmana Gulačija.

Uspeli su domaći da konsoliduju redove na poluvremenu i do izjednačenja dođu već na startu drugog preko Konrada Laimera. Austrijanac je na najbolji način završio akciju sa zemljakom Marselom Sabicerom, koji mu je asistirao u šesnaestercu, pa Laimeru nije bilo teško da iz blizine pogodi bliži ugao golmana Zenita.

Potpuni rezultatski preokret, usledio je u režiji raspoloženog Sabicera koji je deset minuta posle izjednačenja i sam se upisao u strelce. Austrijanac je sjajno prihvatio centaršut Klostermana i evrogolom iz voleja doneo prednost na stranu Lajpciga. Lopta je dobila čudnu putanju i završila iza leđa golmana Keržakova.

Lil – Valensija (21)

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Sara Sakradžija.

E OVO JE UMETNOST: Samo 13 sekundi bilo mu je dovoljno da napravi GLUPOST veka! Ceo svet mu se smeje (VIDEO)

KUP SRBIJE: Nišlijama dovoljno 120 sekundi! Superligaši BEZ milosti!

INTER RAZBIJA KASU U JANUARU: Na Meacu stiže argentinsko čudo (FOTO)

SVE SE VEĆ ZNA: Jović u januaru napušta Real, poznato je u kom klubu će nastaviti karijeru

TEŽAK UDARAC ZA BAVARCE: Bajern bez velike zvezde nekoliko nedelja

Radujko: Ozbiljno se pripremamo da Kongres UEFA bude organizovan na najvišem nivou