ЛИГА ШАМПИОНА: Батшуаи РАСТУЖИО Тадићев Ајакс! ПРЕОКРЕТ у Лајпцигу (ВИДЕО)

23.10.2019. 20:48 17:13
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Реутерс

Драматично у мечевима трећег кола.

У првим мечевима трећег кола Лиге шампиона, у групама "Г" и "Х", Челси и Лајпциг забележили су победе против Ајакса и Зенита.

Плавци су на "Јохан Кројф арени" били бољи од Копљаника и голом Батшуаија славили у финишу меча (1:0), док су Немци после преокрета савладали тим из Санкт Петербурга са 2:1.

Soccer портал – нова спортска платформа за искусне играче

ПИКЕ ИЗНЕНАДИО ШАКИРУ: Прво је КУПИО мало познати клуб! А онда је једним потезом БАЦИО певачицу у транс!

ОМЛАДИНСКА ЛШ: Бродарац после велике БОРБЕ елиминисан од Рена! Без голова у Старој Пазови

Ко зна какав би епилог имао меч у Холандији да је Ајаксу признат гол у 35. минуту, који је постигао преко Квинсија Промеса, фудбалер домаћих је одлично одреаговао после центаршута Зијеха.

Румунски судија Хатеган је показао на центар, али је после одгледаног ВАР-а ипак преиначио првобитну одлуку и поништио погодак Копљаника.

Најближи вођству домаћи су били у 53. минуту, када је Алварезов ударац зауставила статива, док је Челси могао до предности у 74. када је јунак Плаваца Миши Батшуаи са неколико метара, после неуспеле офсајд замке Копљаника, пребацио цео гол.

Што није успео тада, Батшуаи је исправио у 86. минуту, после додавања Кристијана Пулишића и пропуштене лопте кроз ноге, прецизним ударцем донео велико славље гостима из Лондона - 0:1

Капитен Ајакса и репрезентативац Србије Душан Тадић одиграо је цео меч за холандског шампиона и у 48. минуту зарадио жути картон због неопрезног старта.

Зенит у чијем саставу је свих 90 минута играо бивши репрезентативац Србије Бранислав Ивановић, поражен је на гостовању Лајпцигу.

Руси су храбро ушли у меч против немачког представника и повели у 25. минуту преко Јарослава Ракитског, који је после центаршута и одбијене лопте са преко 20 метара погодио доњи десни угао немоћног голмана Гулачија.

Успели су домаћи да консолидују редове на полувремену и до изједначења дођу већ на старту другог преко Конрада Лаимера. Аустријанац је на најбољи начин завршио акцију са земљаком Марселом Сабицером, који му је асистирао у шеснаестерцу, па Лаимеру није било тешко да из близине погоди ближи угао голмана Зенита.

Потпуни резултатски преокрет, уследио је у режији расположеног Сабицера који је десет минута после изједначења и сам се уписао у стрелце. Аустријанац је сјајно прихватио центаршут Клостермана и евроголом из волеја донео предност на страну Лајпцига. Лопта је добила чудну путању и завршила иза леђа голмана Кержакова.

Лил – Валенсија (21)

Погледајте како изгледа српска одбојкашица Сара Сакраџија.

Е ОВО ЈЕ УМЕТНОСТ: Само 13 секунди било му је довољно да направи ГЛУПОСТ века! Цео свет му се смеје (ВИДЕО)

КУП СРБИЈЕ: Нишлијама довољно 120 секунди! Суперлигаши БЕЗ милости!

ИНТЕР РАЗБИЈА КАСУ У ЈАНУАРУ: На Меацу стиже аргентинско чудо (ФОТО)

СВЕ СЕ ВЕЋ ЗНА: Јовић у јануару напушта Реал, познато је у ком клубу ће наставити каријеру

ТЕЖАК УДАРАЦ ЗА БАВАРЦЕ: Бајерн без велике звезде неколико недеља

ЧЕЛСИ СЛАВИО АЛИ МЕЧ ОБЕЛЕЖИЛА БИЗАРНА ОДЛУКА: Зар ово није пенал у Премијер лиги? (ВИДЕО)
FK Čelsi

21.09.2024. 15:47
ТУЖНА ВЕСТ: Преминуо отац Милоша Красића
Miloš Krasić

21.09.2024. 14:21
Филиповић: Бенфика победила на искуство и квалитет, грешке Звезду коштале пораза
Zoran Filipović

21.09.2024. 13:36
ДОМАЋИН ОВОЛИКО НИКАД НИЈЕ БИО ПОТЦЕЊЕН: Звезда огроман фаворит! Ово су квоте за вечити дерби