LIGA ŠAMPIONA: Lesterov san se nastavlja, Juve rutinski (VIDEO)

14.03.2017. 22:35
VardiEskudero
VardiEskudero / Izvor: Reuters

Poznato šest četvrtfinalista.

Šampion Engleske Lester je pobedio Sevilju (2:0) i plasmanom u četvrtfinale nastavio da živi san, dok je Juventus rutinski overio plasman među osam najboljih evropskih ekipa. Sevilja je praktično sama sebe eliminisala, pošto u dva meča protiv Lestera nije iskoristila dva penala, jedan pre tri nedelje, jedan večeras. Lester i Juventus su se u četvrtfinalu priključili Bajernu, Realu, Barseloni i Borusiji iz Dortmunda. Poslednja dva učesnika četvrtfinala biće poznata sutra uveče, a očekuje se da to budu Atletiko iz Madrida i Mančester siti.

DOKAZ KVALITETA: Bivši fudbaler Zvezde POTPISAO za evropskog velikana (FOTO)

TERAJU GA NAVIJAČI: Bivšem igraču Partizana smeši se otkaz (FOTO)

Lester je protiv Sevilje poveo u 27. minutu, prvim golom nekog fudbalera sa Jamajke u Ligi šampiona. Kapiten Lisica Ves Morgan načeo je goste iz Sevilje, a prednost jeb zatim duplirao Olbrajton.

Sevilja je meč završila sa desetoricom, pošto je u 74. minutu isključen Samir Nasri, koji je "ispao glup" i naseo na provokaciju Džejmija Vardija.

Sevilja je i posle toga imala najbolju moguću šansu da meč pošalje u produžetak, pošto je u 80. minutu imala penal. Odgovornost je preuzeo vezista Stiven Nzonzi, ali je bukvalno dodao loptu golmanu Lestera Kasperu Šmajhelu koji je postao heroj Lisica jer je u dvomeču protiv Sevilje zaustavio dva penala.

NEKA ČEKA LIGA ŠAMPIONA: Propušta osminu finala ZBOG NEVEROVATNOG razloga (FOTO)

Juventus je rutinski odradio revanš protiv Porta koji je posle pobede Stare dame u Portugaliji 2:0 bio puka formalnost. Juventus je poveo u 42. minutu golom Paula Dibale sa penala, posle jedanaesterca koji je opravdano dosuđen za Juventus i zasluženog crvenog kartona koji je dobio bek gostiju Maksi Pereira.

EVROKUP: Zvezdaš i Partizanovac grabe ka Evroligi (FOTO)

Golman Porta Iker Kasiljas postao je igrač sa najviše mečeva u svim evropskim klupskim takmičenjima. On je sa 175 utakmica prestigao dosadašnjeg rekordera Paola Maldinija

JUVENTUS - PORTO 1:0

STRELAC: Dibala u 42. minutu iz penala. STADION: Juventus arena u Torinu. GLEDALACA: 40.000. SUDIJA: Oliviju Hategan (Rumunija). CRVENI KARTON: Maksi Pereira (Porto) u 40. minutu.

JUVENTUS: Bufon, Alves, Bonući, Benatija (od 60. Barzalji), Sandro, Kedira, Markizio, Kvadrado (od 46. Pjaca), Dibala (od 78. Rinkon), Mandžukić, Iguain.

PORTO: Kasiljas, Pereira, Felipe, Markano, Lajun, Danilo, Andre Andre, Tores (od 70. Otavio), Brahimi (od 67. Žota), Soareš, Silva (od 46. Boli).

MUSLIN MOŽE MIRNO DA SPAVA: Golman reprezentacije Srbije je u ODLIČNOJ formi (VIDEO)

LESTER - SEVILJA 2:0

STRELCI: Morgan u 27. i Olbrajton u 54. minutu. STADION: King pauer u Lesteru. SUDIJA: Danijele Orsato (Italija). GLEDALACA: 32.000. CRVENI KARTON: Nasri (Sevilja) u 74. minutu.

LESTER: Šmajhel, Simpson, Morgan, Hut, Fuhs, Drinkvoter, Ndidi, Mahrez (od 90. Amartej), Olbrajton, Okazaki (od 64. Slimani), Vardi.

SEVILJA: Riko, Merkado (od 46. Marijano), Pareha, Rami, Sarabija (od 46. Jovetić), Ibora, Nzonzi, Eskudero, Vitolo, Nasri, Ben Jeder (od 68. Korea).

KAKVA SEKS BOMBA: Bivšem Zvezdinom asu, Kvinsiju Mileru, svi zavide zbog nje! (FOTO)