ЛИГА ШАМПИОНА: Лестеров сан се наставља, Јуве рутински (ВИДЕО)

14.03.2017. 22:35
VardiEskudero
ВардиЕскудеро / Извор: Реутерс

Познато шест четвртфиналиста.

Шампион Енглеске Лестер је победио Севиљу (2:0) и пласманом у четвртфинале наставио да живи сан, док је Јувентус рутински оверио пласман међу осам најбољих европских екипа. Севиља је практично сама себе елиминисала, пошто у два меча против Лестера није искористила два пенала, један пре три недеље, један вечерас. Лестер и Јувентус су се у четвртфиналу прикључили Бајерну, Реалу, Барселони и Борусији из Дортмунда. Последња два учесника четвртфинала биће позната сутра увече, а очекује се да то буду Атлетико из Мадрида и Манчестер сити.

ДОКАЗ КВАЛИТЕТА: Бивши фудбалер Звезде ПОТПИСАО за европског великана (ФОТО)

ТЕРАЈУ ГА НАВИЈАЧИ: Бившем играчу Партизана смеши се отказ (ФОТО)

Лестер је против Севиље повео у 27. минуту, првим голом неког фудбалера са Јамајке у Лиги шампиона. Капитен Лисица Вес Морган начео је госте из Севиље, а предност јеб затим дуплирао Олбрајтон.

Севиља је меч завршила са десеторицом, пошто је у 74. минуту искључен Самир Насри, који је "испао глуп" и насео на провокацију Џејмија Вардија.

Севиља је и после тога имала најбољу могућу шансу да меч пошаље у продужетак, пошто је у 80. минуту имала пенал. Одговорност је преузео везиста Стивен Нзонзи, али је буквално додао лопту голману Лестера Касперу Шмајхелу који је постао херој Лисица јер је у двомечу против Севиље зауставио два пенала.

НЕКА ЧЕКА ЛИГА ШАМПИОНА: Пропушта осмину финала ЗБОГ НЕВЕРОВАТНОГ разлога (ФОТО)

Јувентус је рутински одрадио реванш против Порта који је после победе Старе даме у Португалији 2:0 био пука формалност. Јувентус је повео у 42. минуту голом Паула Дибале са пенала, после једанаестерца који је оправдано досуђен за Јувентус и заслуженог црвеног картона који је добио бек гостију Макси Переира.

ЕВРОКУП: Звездаш и Партизановац грабе ка Евролиги (ФОТО)

Голман Порта Икер Касиљас постао је играч са највише мечева у свим европским клупским такмичењима. Он је са 175 утакмица престигао досадашњег рекордера Паола Малдинија

ЈУВЕНТУС - ПОРТО 1:0

СТРЕЛАЦ: Дибала у 42. минуту из пенала. СТАДИОН: Јувентус арена у Торину. ГЛЕДАЛАЦА: 40.000. СУДИЈА: Оливију Хатеган (Румунија). ЦРВЕНИ КАРТОН: Макси Переира (Порто) у 40. минуту.

ЈУВЕНТУС: Буфон, Алвес, Бонући, Бенатија (од 60. Барзаљи), Сандро, Кедира, Маркизио, Квадрадо (од 46. Пјаца), Дибала (од 78. Ринкон), Манџукић, Игуаин.

ПОРТО: Касиљас, Переира, Фелипе, Маркано, Лајун, Данило, Андре Андре, Торес (од 70. Отавио), Брахими (од 67. Жота), Соареш, Силва (од 46. Боли).

МУСЛИН МОЖЕ МИРНО ДА СПАВА: Голман репрезентације Србије је у ОДЛИЧНОЈ форми (ВИДЕО)

ЛЕСТЕР - СЕВИЉА 2:0

СТРЕЛЦИ: Морган у 27. и Олбрајтон у 54. минуту. СТАДИОН: Кинг пауер у Лестеру. СУДИЈА: Данијеле Орсато (Италија). ГЛЕДАЛАЦА: 32.000. ЦРВЕНИ КАРТОН: Насри (Севиља) у 74. минуту.

ЛЕСТЕР: Шмајхел, Симпсон, Морган, Хут, Фухс, Дринквотер, Ндиди, Махрез (од 90. Амартеј), Олбрајтон, Оказаки (од 64. Слимани), Варди.

СЕВИЉА: Рико, Меркадо (од 46. Маријано), Пареха, Рами, Сарабија (од 46. Јоветић), Ибора, Нзонзи, Ескудеро, Витоло, Насри, Бен Једер (од 68. Кореа).

КАКВА СЕКС БОМБА: Бившем Звездином асу, Квинсију Милеру, сви завиде због ње! (ФОТО)