24°C
03.07.2024.
117.0324
108.989

SITI IMA RAZLOGA ZA BRIGU: Građani doživeli novi poraz, vukovi im zasluženo uzeli meru

30.09.2023. 18:14
Erling Haland
Erling Haland / Izvor: Reuters

Kriza Pepove čete?

Šampioni Engleske i Evrope prvi put su poraženi u tekućoj sezoni Premijeršipa. U subotu su u meču sedmog kola izabranici Pepa Gvardiole gostovali Vulverhempton Vonderersima "Molinou", ali su posle 90 minuta fudbala u Zapadnom Midlendsu domaći fudbaleri došli do pobede rezultatom 2:1 (1:0).

EMERIJEV ČAS FUDBALA: Vila brojala do ŠEST protiv ekipe koja je HIT PREMIJER LIGE

ŠOK ODLUKA - SUSPENDOVAN GVARDIOLA: Siti neočekivano hendikepiran

STRANE SUDIJE U SRBIJI: Duljaj ima jasan stav o tome

Uprkos porazu, fudbaleri Sitija i dalje su na čelu tabele sa 18 bodova iz sedam duela, a sada im je Arsenal prišao na samo bod zaostatka. Londonski tim bio je siguran na gostovanju protiv Bornmuta.

Ušao je Siti u meč u veoma dobroj formi, sa maksimalnim učinkom i gol-razlikom 16:3 na otvaranju prvenstva, ali prvaci nisu bili spremni za ono što se dogodilo u 13. minutu. Ruben Dijaš je uklizao u pokušaju da osujeti centaršut, ali se lopta odbila nezgodno, iznenadila Edersona i dovela Vulverhempton u vođstvo.

Posle ove utakmice "Građani" će ponovo nastupiti u Ligi šampiona. Posle uvodnog trijumfa u grupnoj fazi protiv Crvene zvezde, Gvardiolin tim će u gostovati RB Lajpcigu.

U narednom kolu Premijer lige očekuje nas veliki derbi – sudar dva najbolja tima iz prošle sezone. Na "Emirejtsu" šampioni će biti gosti Arsenalu, koji čeka šansu za osvetu. Razlog je jasan – tokom najvećeg dela prošle sezone, upravo su "Tobdžije" bile na čelu tabele Premijeršipa.

Što se Vulvsa tiče, njihov naredni rival biće Aston Vila, tim koji se nalazi u sjajnoj formi i koji je ranije u nedelju ubedljivim rezultatom 6:1 bio bolji od Brajtona.