СИТИ ИМА РАЗЛОГА ЗА БРИГУ: Грађани доживели нови пораз, вукови им заслужено узели меру

30.09.2023. 18:14
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Реутерс

Криза Пепове чете?

Шампиони Енглеске и Европе први пут су поражени у текућој сезони Премијершипа. У суботу су у мечу седмог кола изабраници Пепа Гвардиоле гостовали Вулверхемптон Вондерерсима "Молиноу", али су после 90 минута фудбала у Западном Мидлендсу домаћи фудбалери дошли до победе резултатом 2:1 (1:0).

ЕМЕРИЈЕВ ЧАС ФУДБАЛА: Вила бројала до ШЕСТ против екипе која је ХИТ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ

ШОК ОДЛУКА - СУСПЕНДОВАН ГВАРДИОЛА: Сити неочекивано хендикепиран

СТРАНЕ СУДИЈЕ У СРБИЈИ: Дуљај има јасан став о томе

Упркос поразу, фудбалери Ситија и даље су на челу табеле са 18 бодова из седам дуела, а сада им је Арсенал пришао на само бод заостатка. Лондонски тим био је сигуран на гостовању против Борнмута.

Ушао је Сити у меч у веома доброј форми, са максималним учинком и гол-разликом 16:3 на отварању првенства, али прваци нису били спремни за оно што се догодило у 13. минуту. Рубен Дијаш је уклизао у покушају да осујети центаршут, али се лопта одбила незгодно, изненадила Едерсона и довела Вулверхемптон у вођство.

После ове утакмице "Грађани" ће поново наступити у Лиги шампиона. После уводног тријумфа у групној фази против Црвене звезде, Гвардиолин тим ће у гостовати РБ Лајпцигу.

У наредном колу Премијер лиге очекује нас велики дерби – судар два најбоља тима из прошле сезоне. На "Емирејтсу" шампиони ће бити гости Арсеналу, који чека шансу за освету. Разлог је јасан – током највећег дела прошле сезоне, управо су "Тобџије" биле на челу табеле Премијершипа.

Што се Вулвса тиче, њихов наредни ривал биће Астон Вила, тим који се налази у сјајној форми и који је раније у недељу убедљивим резултатом 6:1 био бољи од Брајтона.