NEMA SREĆE ZA TOBDŽIJE: Hrabro odolevali šampionima, na kraju samo bod

22.09.2024. 20:04
Haland i Gabrijel
Haland i Gabrijel / Izvor: Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Mančester sitija i Arsenala remizirali su 2:2 na "Etihadu" u duelu glavnih konkurenata za tiulu Premijer lige.

"Građani" su došli do prvog gola već u devetom minutu posle hladnokrvne egezekucije Erliga Holanda u kontranapadu.

Akciju Arsenala u 22. minutu je krunisao defanzivac Rikardo Kalafjori fenomenalnim šutem sa 17 metara.

Veća inicijativa Arsenala u završnici prvog poluvremena se isplatila kroz gol glavom Gabrijela Magalaeša u prvom minutu sudijske nadoknade.

U poslednjim sekundama prvog poluvremena, tačnije u osmom minutu sudijske nadoknade, Leonardo Trosar ruši Bernarda Silvu udarcem ramenom u leđa. Zatim je šutnuo loptu pred izvođenje, što je protumačeno kao odlaganje vremena i sledi kazna u vidu drugog žutog kartona. Arsenal se odjednom našao u vrlo nepovoljnoj poziciji.

Moćni sastav Sitija jedva je dočekao brojčanu nadmoć da krene sa opsadom gola rivala. Arsenal se poptuno koncentrisao na defanzivu od prve sekunde drugog poluvremena.

Arsenal je prikazao impresivnu disciplinu, fokus i čvrstinu do samog kraja, konstantno se nalazeći u podređenoj poziciji. "Cedili" su ih igrači Sitija do poslednjeg sekunda, da bi konačno došli do drugog gola. Strelac je Džon Stons u poslednjem, osmom minutu sudijske nadoknade.

Ostaje Siti prvoplasiran sa 13 bodova. Arsenal je četvrti sa 11 bodova, iznad su Liverpul i Aston vila.

Siti u šestom kolu gostuje kod Njukasla. Arsenal dočekuje Lester.

Пласман обезедио Sofascore

SUPERLIGA SRBIJE: Vojvodina vezala još jednu pobedu! Radnički U GOLEADI srušio Spartak
FK Vojvodina

22.09.2024. 21:52
ZVEZDO, PAZI SE - RIVALI GAZE: Štutgart PETARDIRAO Dortmund! Barsa je nezaustavljiva u La ligi
FK Štutgart

22.09.2024. 21:09
Šta spremaju Stanoje i Miloje? Natho u prvih 11, Điga na beku, muke i dileme sa napadačima