NOVI GOL SRBINA: Joveljić nastavlja da "REŠETA" (VIDEO)

30.06.2024. 10:37
Dejan Joveljić
Dejan Joveljić / Izvor: Tanjug/AP Photo/Ryan Sun

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija pobedili su jutros u gostima ekipu San Hozea rezultatom 3:0 u meču MLS lige.

Galaksi je poveo u 37. minutu golom Džozefa Pejntsila posle kontranapada. Prednost je duplirao Dejan Joveljić u 72. minutu.

Konačan rezultat postavio je Maurisio Kuevas u drugom minutu zaustavnog vremena utakmice.

Galaksi se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli Zapadne konferencije MLS lige sa 40 bodova, dok je San Hoze na četrnaestoj poziciji sa 11.

Joveljić (24) je ove sezone na 19 utakmica postigao 12 golova i upisao šest asistencija. Isti broj podaka imaju Lionel Mesi, Luis Suarez i Mateuš Boguš, ali Dejan se nalazi na petom mestu liste strelaca.

Ispred njega je Mesi jer ima čak 14 asistencija, a iza Suarez koji je pet puta dodao saigračima pred postizanje gola.

Na vrhu liste strelaca su Kolumbijac Kristijan Arango sa 16 golova, Belgijanac Kristijan Benteke sa 14 i Gabonac Denis Bonga koji je 13 puta pogađao mrežu rivala.

Srpski fudbaler je za reprezentaciju odigrao šest mečeva i postigao dva gola.