НОВИ ГОЛ СРБИНА: Јовељић наставља да "РЕШЕТА" (ВИДЕО)

30.06.2024. 10:37
Dejan Joveljić
Дејан Јовељић / Извор: Танјуг/АП Photo/Ryan Сун

Фудбалери Лос Анђелес Галаксија победили су јутрос у гостима екипу Сан Хозеа резултатом 3:0 у мечу МЛС лиге.

Галакси је повео у 37. минуту голом Џозефа Пејнтсила после контранапада. Предност је дуплирао Дејан Јовељић у 72. минуту.

Коначан резултат поставио је Маурисио Куевас у другом минуту зауставног времена утакмице.

Галакси се тренутно налази на другом месту на табели Западне конференције МЛС лиге са 40 бодова, док је Сан Хозе на четрнаестој позицији са 11.

Јовељић (24) је ове сезоне на 19 утакмица постигао 12 голова и уписао шест асистенција. Исти број подака имају Лионел Меси, Луис Суарез и Матеуш Богуш, али Дејан се налази на петом месту листе стрелаца.

Испред њега је Меси јер има чак 14 асистенција, а иза Суарез који је пет пута додао саиграчима пред постизање гола.

На врху листе стрелаца су Колумбијац Кристијан Аранго са 16 голова, Белгијанац Кристијан Бентеке са 14 и Габонац Денис Бонга који је 13 пута погађао мрежу ривала.

Српски фудбалер је за репрезентацију одиграо шест мечева и постигао два гола.