NOVI TROFEJ ZA ZENIT: Eraković upisao asistenciju

14.07.2024. 09:42
Proslava fudbalera Zenita
Proslava fudbalera Zenita / Izvor: Instagram printscreen/zenit_spb

Fudbaleri Zenita osvojili su Superkup Rusije, pošto su u Volgogradu pobedili Krasnodar rezultatom 4:2.

Zenit je poveo golom Brazilca Rodriga u 13. minutu. Prednost je duplirao njegov zemljak Vendel u 33. minutu na asistenciju srpskog fudbalera Strahinje Erakovića.

Do kraja prvog poluvremena Zenit je vodio 3:0 golom Maksima Glušenkova u 42. minutu.

Nikita Krivcov je u 65. minutu smanjio na 3:1. Glušenkov je u 68. postigao svoj drugi gol, tri minuta kasnije Fedor Smolov je postavio konačan rezultat 4:2.

Tim iz Sankt Peterburga je ovom pobedom došao do 10. pehara Superkupa Rusije.

Zenit je prošle sezone osvojio duplu krunu, pošto je bio najbolji u prvenstvu i kupu Rusije.

ŠOKIRALO GA JE PITANJE: Trener šampiona Norveške ZAČUĐEN šta su pretpostavili novinari