НОВИ ТРОФЕЈ ЗА ЗЕНИТ: Ераковић уписао асистенцију

14.07.2024. 09:42
Proslava fudbalera Zenita
Прослава фудбалера Зенита / Извор: Инстаграм printscreen/zenit_spb

Фудбалери Зенита освојили су Суперкуп Русије, пошто су у Волгограду победили Краснодар резултатом 4:2.

Зенит је повео голом Бразилца Родрига у 13. минуту. Предност је дуплирао његов земљак Вендел у 33. минуту на асистенцију српског фудбалера Страхиње Ераковића.

До краја првог полувремена Зенит је водио 3:0 голом Максима Глушенкова у 42. минуту.

Никита Кривцов је у 65. минуту смањио на 3:1. Глушенков је у 68. постигао свој други гол, три минута касније Федор Смолов је поставио коначан резултат 4:2.

Тим из Санкт Петербурга је овом победом дошао до 10. пехара Суперкупа Русије.

Зенит је прошле сезоне освојио дуплу круну, пошто је био најбољи у првенству и купу Русије.

ХАЈДУК СЛАВИО У ДЕРБИЈУ: Сплићани минималцем славио на Максимиру!