ENDIAJE SPASAO ŠAMPIONA: Zvezda uspela da izvuče bod protiv Mladosti

27.07.2024. 20:51
Šerif Endiaje
Šerif Endiaje / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde i Mladosti iz Lučana odigrali su nerešeno 2:2 (0:2) u 2. kolu Superlige Srbije. Gosti su imali prednost od dva gola, ali su crveno-beli iskoristili igrača više i golovima Duartea i Endiayjea stigli do jednog boda.

Prvi par minuta meča pripalo je Zvezdi, a najraspoloženiji je u tim trenucima bio Luka Ilić. Ipak, nije došlo do promene rezultata, a Mladost je brzo uspela da se oslobodi pritiska i zapreti u u 5. minutu preko Ibrahima Endiaja, Marko Ilić je uspeo da zaustavi taj udarac, ali je i pomoćni sudija signalizirao nedozvoljenu poziciju.

Ponovo je Zvezda krenula u napad, a u 8. minutu je Dalsio veoma neprecizno šutirao, da bi tri minuta kasnije Puma šutirao pravo u golmana Mladosti Stamenkovića. Nizali su se napadi Zvezde, Dalsio je u 14. minutu još jednom šutirao, ali je Stamenković još jednom dobro intervenisao. Mladost je uspevala da unese pometnju u Zvezdinu zadnju liniju brzim napadima po bokovima, a u 17. minutu je Endiaje loše šutirao, da bi samo minut kasnije posle još jednog brzog napada gostiju Endiaje uspeo da savlada Ilića, ali je ponovo signaliziran ofsajd. Ipak, posle VAR provere gol je priznat i Mladost je vodila 0:1.

Krenuli su crveno-beli još jače, ređali su se njihovi napadu, ali je tek u 28. minutu došla prva dobra prilika, al ije Spajić loptu glavom poslao preko gola. Minut kasnije i Katai je probao glavom, ali samo pravo u Stamenkovića, koji je u 30. minutu u dva navrata odlično intervenisao posle šuteva Pume i Kataija. Kazna za propuštene šanse je stigla u 37. minutu kada je Pejović oštro šutirao iz slobodnog udarca, Ilić samo kratko odbio loptu do Ćirkovića koji je duplirao prednost gostiju 0:2. Još jednom je zapretila Zvezda u 41. minutu preko Ilića posle dodavanja Endiajea, ali je to bio lak posao za Stamenkovića i ostalo je 2:0 za goste na poluvremenu.

Reagovao je Vladan Milojević i već na poluvremenu napravio dve izmene, pošto su Pumu i Dalsija zamenili Duarte i Mijailović. Zvezda je kao i u prvom poluvrmeenu napadala, ali nije joj to donosilo prave prilike. Điga je u 54. minutu prvi ozbiljnije zapretio, ali je njegov pokušaj glavom bio neprecizan. Ređali su se korneri Zvezde, ali nije bilo opasnosti za gol gostiju. Duarte je u 61. minutu šutirao, ali je Stamenković zaustavio njegov šut. Četiri minuta kasnije Hvang je odložio loptu za Spajića, ali je njegov udarac bio lak plen za Stamenkovića.

Mladost je u 68. minutu ostala sa igračem manje pošto je posle starta nad Hvangom direktan crveni karton dobio Ljubomirac. Sa igračem više Zvezda je još jače krenula u napad, ali je realziacija bila veliki problem za tim aktuelnog šampiona. Katai je u 70. minutu šutirao pored gola, dva minuta kasnije je probao i Hvang, ali je pogodio Kataija praktično ispred gola gostiju. Tračak nade pojavio se za domaćina u 85. minutu kada je Duarte glavom pogodio posle ubacivanja Jovanovića i smanjio na 2:1. Krenula je Zvezda u totalnu ofanzivu, Mladost nije izlazila iz svog kaznenog prostora, da bi Ndiaje je u 90. minutu šutirao, a Stamenković po ko zna koji put odlično intervenisao. Ipak, samo minut kasnije Ndiaje je doneo veliko slavlje na stadionu pošto je uspeo da savlada Stamenkovića posle proigravanja Duartea i izjednači na 2:2. Pritiskaloi su crveno-beli do kraja, ali nisu uspeli da stignu do potpunog preokreta, a Lučanci su zasluženo došli do boda, a malo im je nedostajalo i za sva tri.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST LUČANI 2:2 (0:2)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Milan Ilić

STRELCI: Duarte 85, Endijaje 90+1 - Endijaje 19, Ćirković 38

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić, Mimović (od 66. Jovanović), Điga, Spajić, Rodić (od 84. Kanga), Dalsio (od 46. Mijailović), Hvan, Puma (od 46. Duarte), L. Ilić, Katai, Endiaje

MLADOST: Stamenković, Andrić, Joksimović, Ćirković, Udovičić, Ćirić (od 80. Pribaković), Pejović, Tumbasević, Endiaje (od 46. Varjačić), Ljubomirac, Krsmanović (od 64. Žunić).

Standings provided by Sofascore

LIGA NACIJA: Nemačka DEKLASIRALA Mađarsku, dok se Holandija mučila pa ubedljivo dobila Bosnu
Kaj Haverc

07.09.2024. 23:03
SKANDAL: Sraman transparent na meču Ukrajina - Albanija
Detalj sa meča Ukrajina - Albanija

07.09.2024. 22:28
BAHAR ŠALJE MILION U HUMSKU: Bivši trener Zvezde ODVODI Partiznau važnog igrača!

Kaj Haverc

PREDSEDNIK U KRUPNJU: Ovo je fantastična akcija, pozivam ljude starije od 40 da se odazovu! Nastavićemo da radimo puteve
Aleksandar Vučić

08.09.2024. 09:15
Spisak svih takmičara Elite 8 - oni su sinoć ušli u rijaliti da ispišu istoriju
Elita

08.09.2024. 05:28
"Molimo ljude da ne izlaze napolje" Nekoliko osoba upucano na auto-putu! U toku potraga za OPASNIM I NAORUŽANIM NAPADAČEM