ЕНДИАЈЕ СПАСАО ШАМПИОНА: Звезда успела да извуче бод против Младости

27.07.2024. 20:51
Šerif Endiaje
Шериф Ендиаје / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде и Младости из Лучана одиграли су нерешено 2:2 (0:2) у 2. колу Суперлиге Србије. Гости су имали предност од два гола, али су црвено-бели искористили играча више и головима Дуартеа и Endiayjea стигли до једног бода.

Први пар минута меча припало је Звезди, а најрасположенији је у тим тренуцима био Лука Илић. Ипак, није дошло до промене резултата, а Младост је брзо успела да се ослободи притиска и запрети у у 5. минуту преко Ибрахима Ендиаја, Марко Илић је успео да заустави тај ударац, али је и помоћни судија сигнализирао недозвољену позицију.

Поново је Звезда кренула у напад, а у 8. минуту је Далсио веома непрецизно шутирао, да би три минута касније Пума шутирао право у голмана Младости Стаменковића. Низали су се напади Звезде, Далсио је у 14. минуту још једном шутирао, али је Стаменковић још једном добро интервенисао. Младост је успевала да унесе пометњу у Звездину задњу линију брзим нападима по боковима, а у 17. минуту је Ендиаје лоше шутирао, да би само минут касније после још једног брзог напада гостију Ендиаје успео да савлада Илића, али је поново сигнализиран офсајд. Ипак, после ВАР провере гол је признат и Младост је водила 0:1.

Кренули су црвено-бели још јаче, ређали су се њихови нападу, али је тек у 28. минуту дошла прва добра прилика, ал ије Спајић лопту главом послао преко гола. Минут касније и Катаи је пробао главом, али само право у Стаменковића, који је у 30. минуту у два наврата одлично интервенисао после шутева Пуме и Катаија. Казна за пропуштене шансе је стигла у 37. минуту када је Пејовић оштро шутирао из слободног ударца, Илић само кратко одбио лопту до Ћирковића који је дуплирао предност гостију 0:2. Још једном је запретила Звезда у 41. минуту преко Илића после додавања Ендиајеа, али је то био лак посао за Стаменковића и остало је 2:0 за госте на полувремену.

Реаговао је Владан Милојевић и већ на полувремену направио две измене, пошто су Пуму и Далсија заменили Дуарте и Мијаиловић. Звезда је као и у првом полуврмеену нападала, али није јој то доносило праве прилике. Ђига је у 54. минуту први озбиљније запретио, али је његов покушај главом био непрецизан. Ређали су се корнери Звезде, али није било опасности за гол гостију. Дуарте је у 61. минуту шутирао, али је Стаменковић зауставио његов шут. Четири минута касније Хванг је одложио лопту за Спајића, али је његов ударац био лак плен за Стаменковића.

Младост је у 68. минуту остала са играчем мање пошто је после старта над Хвангом директан црвени картон добио Љубомирац. Са играчем више Звезда је још јаче кренула у напад, али је реалзиација била велики проблем за тим актуелног шампиона. Катаи је у 70. минуту шутирао поред гола, два минута касније је пробао и Хванг, али је погодио Катаија практично испред гола гостију. Трачак наде појавио се за домаћина у 85. минуту када је Дуарте главом погодио после убацивања Јовановића и смањио на 2:1. Кренула је Звезда у тоталну офанзиву, Младост није излазила из свог казненог простора, да би Ндиаје је у 90. минуту шутирао, а Стаменковић по ко зна који пут одлично интервенисао. Ипак, само минут касније Ндиаје је донео велико славље на стадиону пошто је успео да савлада Стаменковића после проигравања Дуартеа и изједначи на 2:2. Притискалои су црвено-бели до краја, али нису успели да стигну до потпуног преокрета, а Лучанци су заслужено дошли до бода, а мало им је недостајало и за сва три.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЛАДОСТ ЛУЧАНИ 2:2 (0:2)

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Милан Илић

СТРЕЛЦИ: Дуарте 85, Ендијаје 90 1 - Ендијаје 19, Ћирковић 38

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: М. Илић, Мимовић (од 66. Јовановић), Ђига, Спајић, Родић (од 84. Канга), Далсио (од 46. Мијаиловић), Хван, Пума (од 46. Дуарте), Л. Илић, Катаи, Ендиаје

МЛАДОСТ: Стаменковић, Андрић, Јоксимовић, Ћирковић, Удовичић, Ћирић (од 80. Прибаковић), Пејовић, Тумбасевић, Ендиаје (од 46. Варјачић), Љубомирац, Крсмановић (од 64. Жунић).

Стандингс провидед by Софасцоре

ЛИГА НАЦИЈА: Немачка ДЕКЛАСИРАЛА Мађарску, док се Холандија мучила па убедљиво добила Босну
Kaj Haverc

07.09.2024. 23:03
СКАНДАЛ: Сраман транспарент на мечу Украјина - Албанија
Detalj sa meča Ukrajina - Albanija

07.09.2024. 22:28
БАХАР ШАЉЕ МИЛИОН У ХУМСКУ: Бивши тренер Звезде ОДВОДИ Партизнау важног играча!

Kaj Haverc

ПРЕДСЕДНИК У КРУПЊУ: Ово је фантастична акција, позивам људе старије од 40 да се одазову! Наставићемо да радимо путеве
Aleksandar Vučić

08.09.2024. 09:15
Славље на Партизановом стадиону после бруталног убиства на Крфу: Ватромет плаћен 1.700 евра, Звицер све запалио!

СУЂЕЊЕ ГРУПИ БЕЛИВУКА

Bunker na stadionu Partizana u kom je Veljko Belivuk krio oružje

08.09.2024. 09:44
"Молимо људе да не излазе напоље" Неколико особа упуцано на ауто-путу! У току потрага за ОПАСНИМ И НАОРУЖАНИМ НАПАДАЧЕМ