PREMIJER LIGA: ”Svrake” srušile Totenhem! Čelsiju GOLČINA oduzela pobedu (VIDEO)

01.09.2024. 17:10
Detalj sa meča
Detalj sa meča / Izvor: Tanjug/AP/Owen Humphreys

Fudbaleri Čelsija nisu uspeli da pobede Kristal Palas, dok je Njukasl Savladao Totenhem, u trećem kolu Premijer lige.

Čelsi nije uspeo da upiše drugi trijumf ove sezone u Premijer ligi, pošto je Kristal Palas izdržao na gostovanju i remizirao sa 1:1.

"Plavci" su dobro otvorili utakmicu. Sredinom prvog poluvremena imali su dve velike šanse, ali Noni Madueke, strelac het-trika u prošlom kolu protiv Vulvsa, nije uspeo da ih iskoristi.

Ipak, samo par minuta kasnije, u 25. minutu, Nikolas Džekson je iskoristio pas Kola Palmera i doneo prednost domaćinu.

Nastavio je Čelsi da dominira i da stvara šanse, ali lopta nije htela u gol, ni do kraja prvog, ni u drugom poluvremenu.

Za to je usledila kazna u 54. minutu, a strelac je bio Eze za 1:1 – i to kako.

Do kraja meča izabranici Enca Mareske su napadali, ali na kraju nisu uspeli da dođudo sva tri boda.

U četvrtom kolu PL, 14. septembra Čelsi gostuje Bornmutu, dok Palas dočekuje Lester.

Njukasl je uspeo da odbrani domaći teren i savlada Totenhem sa 2:1.

Prvi poraz u sezoni za Totenhem počeo je obećavajuće, pošto je Romero u 12. minutu doneo prednost, ali je gol veoma brzo poništen zbog ofsajda.

U 37. minutu mreža se ponovo zatresla, a ovog puta je sve bilo čisto. Harvi Barns je doneo prednost domaćinu.

Spursi su gas dodali početkom drugog poluvremena i to im se isplatilo.

Den Burn je matirao sopstvenog golmana za izjednačenje, zakucavši loptu u svoju mrežu.

Delovalo je kao da su obe ekipe relativno zadovoljne sa po bodom, ali je u 78. minutu sevnula kontra domaćina.

Marfi je vukao i vukao loptu, a kada je došao tik pred Vikarija samo ju je poslao Isaku koji je bio sam ispred gola.

U četvrtom kolu PL, 15. septembra Njukasl gostuje Vulverhemptonu, dok Totenhem dočekuje Arsenal.