Prva izjava trenera Dinama posle debakla: Evo šta je rekao o porazu od Bajerna

18.09.2024. 09:01
Dinamo
Dinamo / Izvor: (AP Photo/Matthias Schrader)

Trener Dinamo Zagreba Sergej Jakirović izneo je utiske posle debakla od Bajern Minhena u prvom kolu Lige šampiona, u kom je bavarski klub slavio sa ubedljivih 9:2.

Jakirović se prvo izvinio navijačima na debaklu.

-Prvo bi se izvinio svima kojima Dinamo nešto znači. Jako im je teško parirati. Oni su svet za sebe. Drago mi je zbog reakcije igrača posle prvih 45 minuta. Onda smo počeli da jurimo i grešimo. Svaki napad su nas kažnjavali. Ovo je previsok nivo za nas i pouka da moramo više da radimo - rekao je Jakirović i dodao:

-Na poluvremenu sam rekao igračima da pokušamo da igramo, da im se suprotstavimo. Rekao sam da se postavimo kao da je 0:0. Kod 3:2 smo imali smo šansu Pjace. Nažalost, pokazalo se da je do kraja svaki napad Bajerna bila šansa za gol. Jako je teško tako igrati. Ovo nam mora biti pouka, treba sticati iskustvo, ali moramo da igramo brže. Bajern je nemilosrdan. Da su mogli postići 20 golova, postigli bi. U ovom trenutku to je prevelika razlika u odnosu na nas. Baturina je u drugom poluvremenu pokazao više nego u prvom dijelu. Svi igraći će dobiti šansu, a neki već sad u Koprivnici.

Dinamo već u sledećem kolu očekuje duel sa Monakom na domaćem terenu.