MOGLO JE BOLJE, ALI I GORE: Remi Srbije sa Irskom (VIDEO+FOTOGALERIJA)

05.09.2016. 19:53 09:47
Fudbaleri Srbije pred meč sa Republikom Irskom
Fudbaleri Srbije pred meč sa Republikom Irskom / Izvor: MN Press

"Orlovi" remijem počeli kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Reprezentacija Srbije nije uspela da savlada Republiku Irsku na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, ali su izabranici Slavoljuba Muslina u pojedinim trenucima utakmice pokazali da imaju štofa za mundijalsko odelo, Srbija - Republika Irska 2:2 (0:1).

Šest godina „orlovi“ nisu bili učesnici najvećih fudbalskih takmičenja. Verovatno je ta činjenica vezala noge izabranicima novog selektora Slavoljuba Muslina u prvom poluvremenu duela sa Ostrvljanima. Hladan tuš već u trećem minutu i pogodak Hendrika uz "asistenciju" Branislava Ivanovića u dobroj meri odredio je tok utakmice.

"Orlovi" nisu uspeli u prvom poluvrmeenu da nametnu svoj ritam, ali su se stvari na terenu izmenile posle velikog odmora. Za samo šest minuta naša selekcija uspela je da preokrene rezultat. Prvo je Filip Kostić zatresao mrežu gostiju posle akcije Dušana Tadića, da bi kod drugog gola  Kostić bio oboren u kaznenom prostoru, a Tadić je efektno realizovao najstrožu kaznu.

Filip Kostić
Filip Kostić / Izvor: MN Press

Kada se činilo da će "orlovi" osvojiti tri bod aan premijeri, usledio je veliki kiks kod kornera, pa je Marfi postavio konačan rezultat, 2:2. Mogao je Ivanović da donese Srbiji tri boda, ali je njegov zicer nogama skinuo golman Republike Irske Rendolf.

Meč na stadionu "Rajko Mitić" imao je uzbudljivu predigru jer je zbog jake kiše lebdeo veliki znak pitanja nad odigravanjem utakmice. Međutim, sudija Viktor Kasai iz Mađarske je doneo odluku da se utakmica igra (pročitajte OVDE).

Matija Nastasić
Matija Nastasić / Izvor: MN Press

Srbija - Republika Irska 2:2 (0:1)

Stadion: Rajko Mitić.

Gledalaca: 15.000.

Strelci: Kostić 62, Tadić u 69. iz penala za Srbiju - Hendrik 3, Marfi u 80. za Irsku.

Sudija: Viktor Kasai (Mađarska).

SRBIJA: Rajković, Ivanović, Vuković, Nastasić, Rukavina, Mladenović (od 77. D. Tošić), Gudelj, Milivojević, Tadić, Kostić (od 82. Katai), Mitrović (od 59. Mitrović).

IRSKA: Rendolf, Kolman, O’Šej, Kiou, Vilan, Hendrik (od 76. Marfi), Vord (od 70. Kvin), Volters, Brejdi, Meklin, Long (od 90. Klark).

Kraj

85. minut - Zicer! Branislav Ivanović je opalio desnicom, pravo u noge Rendolfa iz odlične pozicije. Kakva šansa je otišla u nepovrat.

80. minut - 2:2! Rendolf je uspeo da šutira pored Ivanovića i Vukovića, ali je Rajković uspeo da odbrani. Posle kornera, Irska je izjednačila pošto je sam kao duh ostao Marfi i sa pe metara zakucao loptu u mrežu nemoćnog Rajkovića.

72. minut - Srbija je propustila priliku da nokautira Irce. Rendolf je ispustio loptu, a Pavlović je sa samo par metara uzdrmao prečku.

68. minut - PENAL! Oboren je Kostić sa leđa, Tadić šalje loptu u rašlje, 2:1 za Srbiju!

67. minut - Šansa za Dušana Tadića, ali je Rendolf uspeo da ukroti loptu posle udarca fudbalera Sautemptona.

62. minut - GOOOOL, Filip Kostić! Lopta je posle akcije Dušana Tadića došla na drugoj stativi do krila Srbije kojem nije bilo teško da prosledi loptu u mrežu Iraca.

59. minut - Prva izmena u selekciji Srbije. Andrija Pavlović ušao je umesto Aleksandra Mitrovića.

57. minut - Povratna lopta Mitrovića, Tadić je pokušao levom nogom sa 16 metara, ali pored gola.

Drugo poluvreme

45. minut - Golman Rendolf je odbio loptu posle prodora Tadića, ali Mitrović je očajno reagovao i nije uspeo da šutira.

37. minut - Gosti su posle prekida opasno uzvratili. Rajković je odlično intervenisao posle udarca glavom.

23. minut - Prva šansa za Srbiju. Filip Kostić je šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman Rendolf odbio loptu.

22. minut - Prvi žuti karton. Stiven Voird je sankcionisan zbog oštrog starta nad Antoniom Rukavinom.

3. minut - Gosti vode sa 1:0, strelac Hendrik! Repuklika Irska stigla je do vođstva posle udarca Hendrika sa oko 18 metara, lopta je zakačila Ivanovića, promenila smer, a Rajković nije stigao da reaguje na odbijenu loptu. Hladan tuš!

Utakmica je počela

ODLUKA JE DONETA! Viktor Kasai presudio (FOTO)

POČINJE SASLUŠANJE: Da li će Mančester siti biti izbačen iz Premijer lige?
Etihad

16.09.2024. 11:26
Španski novinar prozvao Brazilca: "Jamal je crn, a dobio je ovacije navijača - Vinisijuse, objasni?"
Vinisijus

16.09.2024. 11:20
BENZEMA IZREŠETAO AL VEHDU: Rajković sa gol linije pratio RAPSODIJU Francuza u pobedi od 7:1 (VIDEO)