МОГЛО ЈЕ БОЉЕ, АЛИ И ГОРЕ: Реми Србије са Ирском (ВИДЕО+ФОТОГАЛЕРИЈА)

05.09.2016. 19:53 09:47
Fudbaleri Srbije pred meč sa Republikom Irskom
Фудбалери Србије пред меч са Републиком Ирском / Извор: МН Press

"Орлови" ремијем почели квалификације за Светско првенство у Русији.

Репрезентација Србије није успела да савлада Републику Ирску на старту квалификација за Светско првенство, али су изабраници Славољуба Муслина у појединим тренуцима утакмице показали да имају штофа за мундијалско одело, Србија - Република Ирска 2:2 (0:1).

Шест година „орлови“ нису били учесници највећих фудбалских такмичења. Вероватно је та чињеница везала ноге изабраницима новог селектора Славољуба Муслина у првом полувремену дуела са Острвљанима. Хладан туш већ у трећем минуту и погодак Хендрика уз "асистенцију" Бранислава Ивановића у доброј мери одредио је ток утакмице.

"Орлови" нису успели у првом полуврмеену да наметну свој ритам, али су се ствари на терену измениле после великог одмора. За само шест минута наша селекција успела је да преокрене резултат. Прво је Филип Костић затресао мрежу гостију после акције Душана Тадића, да би код другог гола  Костић био оборен у казненом простору, а Тадић је ефектно реализовао најстрожу казну.

Filip Kostić
Филип Костић / Извор: МН Press

Када се чинило да ће "орлови" освојити три бод аан премијери, уследио је велики кикс код корнера, па је Марфи поставио коначан резултат, 2:2. Могао је Ивановић да донесе Србији три бода, али је његов зицер ногама скинуо голман Републике Ирске Рендолф.

Меч на стадиону "Рајко Митић" имао је узбудљиву предигру јер је због јаке кише лебдео велики знак питања над одигравањем утакмице. Међутим, судија Виктор Касаи из Мађарске је донео одлуку да се утакмица игра (прочитајте ОВДЕ).

Matija Nastasić
Матија Настасић / Извор: МН Press

Србија - Република Ирска 2:2 (0:1)

Стадион: Рајко Митић.

Гледалаца: 15.000.

Стрелци: Костић 62, Тадић у 69. из пенала за Србију - Хендрик 3, Марфи у 80. за Ирску.

Судија: Виктор Касаи (Мађарска).

СРБИЈА: Рајковић, Ивановић, Вуковић, Настасић, Рукавина, Младеновић (од 77. Д. Тошић), Гудељ, Миливојевић, Тадић, Костић (од 82. Катаи), Митровић (од 59. Митровић).

ИРСКА: Рендолф, Колман, О’Шеј, Киоу, Вилан, Хендрик (од 76. Марфи), Ворд (од 70. Квин), Волтерс, Брејди, Меклин, Лонг (од 90. Кларк).

Крај

85. минут - Зицер! Бранислав Ивановић је опалио десницом, право у ноге Рендолфа из одличне позиције. Каква шанса је отишла у неповрат.

80. минут - 2:2! Рендолф је успео да шутира поред Ивановића и Вуковића, али је Рајковић успео да одбрани. После корнера, Ирска је изједначила пошто је сам као дух остао Марфи и са пе метара закуцао лопту у мрежу немоћног Рајковића.

72. минут - Србија је пропустила прилику да нокаутира Ирце. Рендолф је испустио лопту, а Павловић је са само пар метара уздрмао пречку.

68. минут - ПЕНАЛ! Оборен је Костић са леђа, Тадић шаље лопту у рашље, 2:1 за Србију!

67. минут - Шанса за Душана Тадића, али је Рендолф успео да укроти лопту после ударца фудбалера Саутемптона.

62. минут - ГООООЛ, Филип Костић! Лопта је после акције Душана Тадића дошла на другој стативи до крила Србије којем није било тешко да проследи лопту у мрежу Ираца.

59. минут - Прва измена у селекцији Србије. Андрија Павловић ушао је уместо Александра Митровића.

57. минут - Повратна лопта Митровића, Тадић је покушао левом ногом са 16 метара, али поред гола.

Друго полувреме

45. минут - Голман Рендолф је одбио лопту после продора Тадића, али Митровић је очајно реаговао и није успео да шутира.

37. минут - Гости су после прекида опасно узвратили. Рајковић је одлично интервенисао после ударца главом.

23. минут - Прва шанса за Србију. Филип Костић је шутирао искоса са леве стране, али је голман Рендолф одбио лопту.

22. минут - Први жути картон. Стивен Воирд је санкционисан због оштрог старта над Антониом Рукавином.

3. минут - Гости воде са 1:0, стрелац Хендрик! Репуклика Ирска стигла је до вођства после ударца Хендрика са око 18 метара, лопта је закачила Ивановића, променила смер, а Рајковић није стигао да реагује на одбијену лопту. Хладан туш!

Утакмица је почела

ОДЛУКА ЈЕ ДОНЕТА! Виктор Касаи пресудио (ФОТО)

ДАН ПОСЛЕ ШПАНИЈЕ: Пикси испуњен - Људи су могли да виде храбру Србију
Dragan Stojković Piksi

06.09.2024. 18:20
ЛУДНИЦА НА КВАДРАТ: Погледајте како су играчи Сан Марина прославили историјску ПРВУ победу у такмичарским мечевима (ВИДЕО)