ŠIROM EVROPE: Murinjova OSVETA Plavcima, Grujić sa klupe gledao trijumf Liverpula (VIDEO)

16.04.2017. 18:57
Ibrahimović
Ibrahimović / Izvor: Reuters

Srpski okršaj u Bundesligi.

Veliki ostrvski derbi 33. kola Premijer lige, doneo je mnogo uzbuđenja. Mančester junajted je ugostio Čelsi, a na kraju se radovao domaćin 2:0.

IZBEGLI SMRT: Samo jedan DETALJ uticao je da FUDBALERI Dortmunda ne dožive KRVOPROLIĆE (FOTO)

HAOS NA KORZICI: Navijači Bastije uleteli u teren i NASRNULI na igrače Olimpika iz Liona (VIDEO)

Đavoli su poveli preko Markusa Rašforda, već u 7. minutu. Prethodno je sve lepo uradio Andre Erera, uposlio napadača Junajteda, koji je neumoljivo pogodio iz blizine za 1:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, gosti su duplirali prednost. Ponovo je Erera bio u glavnoj ulozi, posle njegovog šuta lopta je na putu ka cilju zakačila Zumu, promenila pravac i prevarila golmana Begovića za nedostižnih 2:0.

Bio je to drugi poraz Plavaca u četiri kola, a treći uzastopni trijumf za tim sa Old Traforda. Izabranici Žozea Murinja nastavili su niz od 22 uzastopna meča u Premijer ligi bez poraza. Nemanja Matić počeo je utakmicu u sastavu Čelsija, da bi u nastavku reprezentativac Srbije ustupio mesto Brazilcu Vilijamu.

U pretposlednjem meču Premijer lige, Liverpul je slavio u Birmingemu protiv VBA 1:0. Srpski reprezentativac Marko Grujić meč je odgledao sa klupe. Bivši igrač Crvene zvezde nije dobio priliku, a jedini gol za tim sa Enfilda postigao je Firminjo u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

VATRENI OBRAČUN: Izrešetan REPREZENTATIVAC (FOTO)

Crveni su propustili veliki broj prilika, a jedini gol postigli su u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Firminjo je u 2. minutu sudijske nadoknade bio precizan, za novo slavlje Klopove čete, koja je na tabeli ponovo preskočila Mančester Siti na trećoj poziciji Premijer lige.

MELJE NAŠ ČIKAGO: Zet najavio, a SRBIN sa dva gola OVERIO trijumf (VIDEO)

Meč je obeležio promašaj Morena, u finišu susreta ukrao je loptu istrčalom golmanu domaćih i imao praznu mrežu ispred sebe, ali je njegov šut otišao pored stative. Uprkos tome što su Redsi slavili, navijači su izrazili na društvenim mrežama veliko nezadovoljstvo, ne samo zbog ovog promašaja, i ne žele Španca u timu.

Na terenima La lige, Espanjol je u Leganesu došao do pobede u 90. minutu, a junak je bio Baptisao. Sjajnim lobom sa ivice šesnaesterca, doneo je trijumf timu iz Katalonije. Valensija i Sevilja su na Mestalji odigrali bez golova.

Darko Brašanac, bivši kapiten Partizana, odigrao je ceo meč za Betis, u pobedi nad Eibarom (2:0). Ekipa iz Sevilje je zadržala realne izglede da izbori opstanak, savladavši jedno od najprijatnijih iznenađenja dosadašnjeg toka takmičenja.

Selta je lako izašla na kraj sa poslednjeplasiranom Granadom (3:0). Vižani su nastavili sa odličnim rezultatima, a član Orlova Nemanja Radoja dobio je priliku u nastavku umesto Hjulsagera.

NOVI PROBLEMI ZA GROFA: U 154. Večitom Derbiju NE RAČUNA na OVOG igrača (FOTO)

Srpski obračun u 29. kolu Bundeslige, pripao je Milošu Veljkoviću. Njegov Verder savladao je Hamburger Filipa Kostića, a obojica su počeli utakmicu. Veljković je na terenu bio svih 90 minuta, dok je Filipa zamenio Jata u 82. minutu. HSV je novim porazom, došao na samo bod od mesta, koje vodi u Cvajtu.

Totenhem - Bornmut 4:0

(Dembele 16, Son 19, Kejn 48, Jansen 90+2)

Kristal Palas - Lester 2:2

(Kabaj 54, Benteke 70 - Hut 6, Vardi 52)

Everton - Barnli 3:1

(Džagelka 49, Mi ag 71, Lukaku 74 - Vouks 52. penal)

Stouk - Hal 3:1

(Arnautović 6, Krauč 66, Šaćiri 80 - Megvajer 51)

Sanderlend - Vest Hem 2:2

(Kazri 26, Borini 90 - Andre Aju 5, Kolins 47)

Votford - Svonsi 1:0

(Kapu 42)

Ponedeljak:

Midlzbro - Arsenal (21)

TABELA: Čelsi 75, Totenhem 71, Liverpul 66, Mančester Siti 64, Mančester junajted 60, Everton 57, Arsenal 57, VBA 44, Sautempton 40, Votford 40, Stouk 39, Lester 37, Vest Hem 37, Barnli 37, Kristal Palas 35, Bornmut 35, Hal 30, Svonsi 28, Midlzbro 24, Sanderlend 21.

Sporting Hihon - Real Madrid 2:3

(Čop 14, Vezga 50 - Isko 17, 90, Morata 59)

Atletiko Madrid - Osasuna 3:0

(Fereira-Karasko 30, 47, Luis Filipe 61)

Barselona - Sosijedad 3:2

(Mesi 17, 37, Pako Alkaser 44 - Umtiti 43, Ćabi Prijeto 45+1)

Petak:

Atletik Bilbao - Las Palmas 5:1

(San Hoze 7, Muniain 9, 58, Aduriz 18, 59 - Bigas 12)

Ponedeljak:

Viljareal - Alaves (20.45)

TABELA: Real 75, Barselona 72, Atletiko Madrid 65, Sevilja 62, Viljareal 54, Atletik Bilbao 53, Sosijedad 52, Eibar 50, Espanjol 49, Selta 44, Alaves 40, Valensija 40, Las Palmas 38, Betis 34, Malaga 33, Deportivo 31, Leganes 27, Sporting 22, Granada 20, Osasuna 17.

Borusija Dortmund - Ajntraht 3:1

(Rojs 3, Sokratis 35, Obamejang 86 - Fabijan 29)

Augzburg - Keln 2:1

(Hintereger 5, Verheg 23. penal - Sorensen 65)

Hofenhajm - Borusija Menhengladbah 5:3

(Salaj 9, 24, Demirbaj 58, 89, Ut 75 - Vestergard 31, Štindl 35, Dahud 78)

Majnc - Herta 1:0

(Laca 45+1)

Lajpcig - Frajburg 4:0

(Poulsen 36, Verner 42, Keita 51, Deme 90)

Volfzburg - Ingolštat 3:0

(Sutner 45+1. autogol, Mali 69, Gomez 80)

Bajer Leverkuzen - Bajern 0:0

TABELA: Bajern 69, Lajpcig 61, Hofenhajm 54, Borusija Dortmund 53, Herta 43, Frajburg 41, Keln 40, Verder 39, Borusija M. 39, Ajntraht 38, Šalke 37, Bajer Leverkuzen 36, Volfzburg 33, Hamburger 33, Majnc 32, Augzburg 32, Ingolštat 28, Darmštat 18.

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)