SUPERLIGA SRBIJE: Iznenađenje na Krovu, Lalatovićeva Voša redom GAZI!

23.08.2020. 21:24
Nenad Lalatović
Nenad Lalatović / Izvor: MN Press

Kompletirano peto kolo.

Odigrana su još četiri meča petog kola Superlige Srbije. U dva nije bilo pobednika, dok su Vojvodina i Mladost osvojili sva tri boda.

BIO JE NA RADARU PARTIZANA: Nesuđeno POJAČANJE crno-belih menja SMER! Ide u Ligu petice!

JEDNA JE MAJKA: Mbape u večerašnjem finalu ima motiv više da dođe do pehara!

KONAČNO STIGAO BEK: Crveno-beli doveli iskusnog Brazilca! (FOTO)

Ekipa iz Lučana je u prvom poluvremenu, tačnije u 7. minutu, uspela da promaši penal, pa je bilo neizvesno do samog kraja. Ipak, za konačnih 1:0 pobrinuo se Aleksandar Ješić u 80. minutu, koji je "građevinare" ostavio "zakucane" za dno tabele bez ijednog osvojenog boda.

Voždovac i Zlatibor Čajetina su na "Krovu" odigrali nerešeno – 1:1. Domaćin je imao značajno veći posed tokom celog meča, ali je Zlatibor više šutirao. Na prvi gol se čekalo sve do 69. minuta kada je sudija odlučio da dodeli jedanaesterac gostima, koji je realizovao Milan Đokić. Vredan bod svom timu, prvi ove sezone, doneo je Nikola Vujnović u 78. minutu utakmice.

Mačva je dočekala Novi Pazar, a rezultat tog meča bio je 1:1. Domaćin je poveo u 11. minutu preko Miloša Zukanovića, a veliku prednost ista ekipa je imala od 55. minuta kada je isključen Abdulaje Sise zbog drugog žutog kartona. Ipak, i sa igračem manje Novopazarci su uspeli da preko Ševkije Resića dođu do izjednačujućeg gola.

Fudbaleri Vojvodine slavili su minimalnu pobedu protiv Napretka na gostovanju u Kruševcu. Novosadski crveno-beli su do trijumfa došli zahvaljujući pogotku Stefana Đorđevića u 58. minutu. Izabranicima Nenada Lalatović je posao bio olakšan u finišu, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Uroš Rašković 11 minuta pre kraja. Vojvodina je trećim trijumfom u ovoj sezoni došla do pete pozicije na tabeli sa 11 bodova. Napredak je trenutno 16. sa tri boda.

/Ješić 80/

Pogledajte kako izgleda golferka Pejdž Spiranak.

MALERIMA NIKAD KRAJA: Veliko pojačanje Barselone zaraženo koronom! (FOTO)

FINALE LIGE ŠAMPIONA: Jedna PROMENA u Bajernu, Sveci sa NAJJAČIM snagama NAPADAJU pehar! (SASTAVI)

NE MOŽE SVE SAM: Jokić dobija preko potrebnu pomoć u borbi sa Jutom!