18°C
06.07.2024.
117.0412
108.1312

TRILER U MOSKVI: Partizan se VRATIO IZ MRTVIH protiv Dinama, i slavili nakon PENALA!

03.07.2024. 20:45
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana su u Moskvi u prvom meč na "Bratskog Kupa", nakon boljeg izvođenja panala savladali moskovski Dinamo. Rezultat u regularnom delu meča bio je 2:2.

Crno-belima je ovo druga faza priprema za predstojeći šampionat, izgubili su već jedan meč u Sloveniji od Brava (1:2).

Uz Partizan i Dinamo, na ovom turniru učestvuju i ekipe CSKA i OFK Beograda.

Prema pravilima turnira, nerešen rezultat znači i ulazak u penal-seriju, u kojoj se Partizan bolje snašao i slavio sa 4:2 u ovom delu igre. To znači - dva boda za Partizan, jedan za Dinamo.

Od samog početka meča Dinamo je uspostavio terensku inicijativu, znatno duže je imao loptu u svom posedu, a Partizan je pokušavao da kroz polokontre ili kontre ugrozi gol rivala.

Posle petnaestak minuta igre crno-beli su izveli lepu akciju preko Zahida, Goha i Antića koji je uputio oštar centaršut sa leve strane u petarac ua Saldanju, ali napadač Partizana je zamalo zakasnio i nije uspeo da tu loptu prosledi u mrežu.

U finišu poluvremena su crno-neli imali još jednu sličnu priliku, kada je Zahid sa desne strane centrirao u peterac za Saldanju, ali Brazilac opet kasni.

Između toga, sve je bilo u znaku ekipe Dinama, koja je stvarala prilike, ali nije uspevala da savlada odličnog golmana Aleksandra Jovanovića koji pokazuje da je zadržao formu iz prošle sezone. Za razliku od njega, nekoiliko kikseva imali su defanzivni vezni igrači Partizana, Ovusu i novajlija Arijaga koji je bio prilično indisponiran danas i njegove greške su dovele do par ozbiljnih prilika rivala.

U finišu poluvremena je Makarov sa oko 17 metara pogodio prečku Partizanovog gola i ostao je početni rezultat posle prvih 45 minuta.

Najbolju priliku za Partizan od početka drugog poluvremena imao je Kalulu koji je posle prodora ušao u kazneni prostor, ali je loše šutirao iskosa sa leve strane, uputivši loptu pored gola.

Šest minuta kasnije još bolja prilika za Dinamo, kada je Okišor lepo pronašao Gruleva na levoj strani, a ovaj sa oko 13-14 metara šutira pravo u golmana Jovanovića.

Bitelo je u 74. minutu opasno pripretio sa distance, ali je ovoga puta lopta pogodila Filipovića pred golom Partizana, pa je Partizanova mreža ponovo ostala netaknuta.

I konačno, bolja igra Dinama je krunisana dva minuta kasnije.  Moskovljani su iznudili korner sa desne strane, lopta se odbijala zatim u kaznenom prostoru crno-belih i na kraju došla do defanzivca Ivana Lepskija, koji je uspeo da zahvati loptu pored Jovanovića i Mujakića i pošalje neodbranjiv projektil u gornji desni ugao gola golmana Jovanovića. Lopta je okrznula prečku i završila u mreži - 1:0.

Partizan je mogao do izjednačenja u 80. minutu kada su crno-beli izveli lepu akciju, na kraju Jovanović ostavlja povratnu loptu za Šćekića ispred ivice kaznenog prostora, visoki Partizanov vezista odmah šutira, ali je taj pokušaj izblokiran.

Minjut kasnije još bolja prilika posle centaršuta Natha iz slobodnog udarca, pokušao je najpre Mujakić, pa Nikolić koji udarcem glavom sa pet metara šalje loptu preko gola, ali je napadač crno-belih ipak bio u ofsajdu.

I kada se činilo da je Partizan konačno ''proigrao'', Dinamo je stigao do drugog gola. Loše je reagovao Živković na desnoj strani, lopta je ušla u kazneni prostor, a na kraju Lesovoj izbegava ofdajd-zamku i iz peterca pogađa za 2:0.

Minut kasnije, u 88. minutu meča, Partizan je smanjio na 2:1. severina je u svom stilu probio po desnoj strani, a onda lepo prosledio loptu na oko sedam metara od protivničkog gola, odakle je Nemanja Nikolić šutirao pod prečku - 2:1.

A onda, ulazak u nadoknadu vremena i izjednačenje!

Nemanja Nikolić je sa ivice kaznenog prostora poslao loptu napred za Šćekića koji koristi nesigurnu reakciju protivničkog golmana i šalje loptu u praznu mrežu - 2:2!

Ne samo što je postigao gol, Šćekić je minut kasnije na drugoj strani sprečio gotovo siguran gol Moskovljana kada je posle kornera sa gol-linije uspeo da izbije loptu i otkloni opasnost!

Bila je to poslednja prilika na utakmici posle čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Prva serija: Gruljev - 1:0, Natho - 1:1

Druga serija: Jovanović brani šut Skopinceva, Živković - 1:2

Treća serija: Fomin - opet brani Jovanović, Nikolić - 1:3

Četvrta serija: Okišor - 2:3, Jovanović - 2:4, pobeda Partizana!