ТРИЛЕР У МОСКВИ: Партизан се ВРАТИО ИЗ МРТВИХ против Динама, и славили након ПЕНАЛА!

03.07.2024. 20:45
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана су у Москви у првом меч на "Братског Купа", након бољег извођења панала савладали московски Динамо. Резултат у регуларном делу меча био је 2:2.

Црно-белима је ово друга фаза припрема за предстојећи шампионат, изгубили су већ један меч у Словенији од Брава (1:2).

Уз Партизан и Динамо, на овом турниру учествују и екипе ЦСКА и ОФК Београда.

Према правилима турнира, нерешен резултат значи и улазак у пенал-серију, у којој се Партизан боље снашао и славио са 4:2 у овом делу игре. То значи - два бода за Партизан, један за Динамо.

Од самог почетка меча Динамо је успоставио теренску иницијативу, знатно дуже је имао лопту у свом поседу, а Партизан је покушавао да кроз полоконтре или контре угрози гол ривала.

После петнаестак минута игре црно-бели су извели лепу акцију преко Захида, Гоха и Антића који је упутио оштар центаршут са леве стране у петарац уа Салдању, али нападач Партизана је замало закаснио и није успео да ту лопту проследи у мрежу.

У финишу полувремена су црно-нели имали још једну сличну прилику, када је Захид са десне стране центрирао у петерац за Салдању, али Бразилац опет касни.

Између тога, све је било у знаку екипе Динама, која је стварала прилике, али није успевала да савлада одличног голмана Александра Јовановића који показује да је задржао форму из прошле сезоне. За разлику од њега, некоилико киксева имали су дефанзивни везни играчи Партизана, Овусу и новајлија Аријага који је био прилично индиспониран данас и његове грешке су довеле до пар озбиљних прилика ривала.

У финишу полувремена је Макаров са око 17 метара погодио пречку Партизановог гола и остао је почетни резултат после првих 45 минута.

Најбољу прилику за Партизан од почетка другог полувремена имао је Калулу који је после продора ушао у казнени простор, али је лоше шутирао искоса са леве стране, упутивши лопту поред гола.

Шест минута касније још боља прилика за Динамо, када је Окишор лепо пронашао Грулева на левој страни, а овај са око 13-14 метара шутира право у голмана Јовановића.

Битело је у 74. минуту опасно припретио са дистанце, али је овога пута лопта погодила Филиповића пред голом Партизана, па је Партизанова мрежа поново остала нетакнута.

И коначно, боља игра Динама је крунисана два минута касније.  Московљани су изнудили корнер са десне стране, лопта се одбијала затим у казненом простору црно-белих и на крају дошла до дефанзивца Ивана Лепскија, који је успео да захвати лопту поред Јовановића и Мујакића и пошаље неодбрањив пројектил у горњи десни угао гола голмана Јовановића. Лопта је окрзнула пречку и завршила у мрежи - 1:0.

Партизан је могао до изједначења у 80. минуту када су црно-бели извели лепу акцију, на крају Јовановић оставља повратну лопту за Шћекића испред ивице казненог простора, високи Партизанов везиста одмах шутира, али је тај покушај изблокиран.

Мињут касније још боља прилика после центаршута Natha из слободног ударца, покушао је најпре Мујакић, па Николић који ударцем главом са пет метара шаље лопту преко гола, али је нападач црно-белих ипак био у офсајду.

И када се чинило да је Партизан коначно ''проиграо'', Динамо је стигао до другог гола. Лоше је реаговао Живковић на десној страни, лопта је ушла у казнени простор, а на крају Лесовој избегава офдајд-замку и из петерца погађа за 2:0.

Минут касније, у 88. минуту меча, Партизан је смањио на 2:1. северина је у свом стилу пробио по десној страни, а онда лепо проследио лопту на око седам метара од противничког гола, одакле је Немања Николић шутирао под пречку - 2:1.

А онда, улазак у надокнаду времена и изједначење!

Немања Николић је са ивице казненог простора послао лопту напред за Шћекића који користи несигурну реакцију противничког голмана и шаље лопту у празну мрежу - 2:2!

Не само што је постигао гол, Шћекић је минут касније на другој страни спречио готово сигуран гол Московљана када је после корнера са гол-линије успео да избије лопту и отклони опасност!

Била је то последња прилика на утакмици после чега се приступило извођењу једанаестераца.

Прва серија: Груљев - 1:0, Natho - 1:1

Друга серија: Јовановић брани шут Скопинцева, Живковић - 1:2

Трећа серија: Фомин - опет брани Јовановић, Николић - 1:3

Четврта серија: Окишор - 2:3, Јовановић - 2:4, победа Партизана!