AUSTRIJA SPREMNIJA ZA EVRO: Srbije poražena u Beču!

04.06.2024. 20:16
Austrija
Austrija / Izvor: Tanjug/AP photo/Matthias Schrader

Reprezentacija Srbije poražena je u Beču od Austrije u pripremnom meču za kontintinentalni turnir u Nemačkoj. Na stadionu "Ernst Hapel" rezultat je na kraju iznosio 2:1 (0:0).

Početak utakmice na „Ernst Hapelu“ ličio je na horor za reprezentaciju Srbije.

Selektor Dragan Stojković opredelio se za igru sa četvoricom igrača u zadnjoj liniji u trenucima kada je naša selekcija imala loptu, pa su po vokaciji štoperi Spajić i Pavlović igrali po bokovima, što nam nikako nije dalo rezultat.

AUSTRIJA – SRBIJA 2:1

/Vimer 10, Baumgartner 13, S. Pavlović 35/

Stadion: „Ernst Hapel“ u Beču

Sudija: Antonio Nobre (Portugalija)

AUSTRIJA (3-2-4-1): Penc - Veber, Danso, Poš - Zajvald, Grilič - Vimer, Baumgartner, Pras, Šmid - Arnautović.

SRBIJA (3-4-2-1): V. Milinković-Savić – Spajić, Veljković, Pavlović – Živković, Gudelj, Maksimović, Gaćinović – Tadić, S. Milinković-Savić – Vlahović/Jović.

U fazi odbrane njih dvojica su sa Veljkovićem činili štopersku trojku krozu koju je domaćim tim naažlost lako prolazio.

Povela je Austrija u 10. minutu kada je Kristof Baumgartner pasom u prostor pronašao Patrika Vimera koji je pobegao našoj odbrani i poslao loptu iza golmana Vanje Milinkovića-Savića.

Samo tri minuta kasnije ponovo je „pocepana“ naša defanzivna linija. Vlahović je izgubio duel sa Dansom, a domaćin u samo dva pasa izbacio kompletnu odbranu naše selekcije. Florijan Grilič je bio asistent, a egzekutor Kristof Baumgartner.

Tek posle 15 minuta „pakla“ došli smo do daha i imali prvu priliku na meču preko kapitena Tadića koji je bio neprecizan iz izgledne pozicije.

Od tog trenutka bili smo ravnopravan rival, a uspeli smo i da prepolovimo zaostatak. Igrao se 34. minut kada je Tadič uputio odličan centaršut sa leve strane, Spajić glavom pogodio stativu, a na loptu natrčao Strahinja Pavlović i smestio je u mrežu.

Finiš prvog dela obeležio je težak sudar Nemanje Maksimovića i Florijana Griliča zbog kojeg su obojica morali van terena. Za nas je u igru ušao Ivan Ilić, dok je Konard Lajmer bio izbor selektora Austrija Ralfa Ragnika.

Na startu drugog poluvremena Aleksandar Mitrović i Nikola Milenković zamnili su Dušana Tadića i Uroša Spajiča, a najbolji golgeter u istoriji naše reprezentacije preuzeo kapitensku traku.

Mogla je Srbija do izjednačenja u 54. minutu. Imali smo čak tri uzastopna kornera i šansu posle udarca glavom Sergeja Milinkovića-Savića, ali je lopta otišla preko prečke.

Napravio je Stojković još dve izmene u 64. minutu i na teren poslao Veljka Birmančevića i Lazara Samardžiča koji su trebali da unesu novu energiju u našu igru. Mogao je Birmančević da izbori penal odmah nakon što je kročio u igru. Oboren je naš ofanzivac u kaznenom prostoru, ali se sudija Nobre nije oglasio.

Bila je Srbija dinamičnija posle izmena i često bila na polovini rivala, ali prilike za izjednačenje nije bilo, pa je selektor posegnu za novim izmenama i to izjednačenja pokušao da dođe uvođenjem Luke Jovića i Saše Lukića 15 minuta pre kraja susreta.

Bila je Austrija blizu gola kojim bi rešila utakmicu, ali je Vanja Milinković-Savić u poslednjem trenutku sklonio loptu Vajmanu.

Srbija je do kraja pokušavala da dođe do remija, ali nažalost nije uspela. Ipak, utisak je sasvim korektan.

90. Minut

Nadoknada!

Igraće se još samo 3 minuta!

88. Minut

Nalet Srbije!

Svi napadi nam idu preko Živkovića, još jednom je oštro centrirao ka Mitroviću, ali je Poš uspeo u poslednjem deliću sekunde da reaguje ispred našeg golgetera. Dobili smo samo korner...

84. Minut

UDARAC ILIĆA!

Ilić daleko preko gola. Pokušao je sa oko 25 metara da šutira, nije to bilo loše, ali ipak nedovoljno precizno.

77. Minut

Vanja spasava Srbiju!

Vajman je izašao pred njega, hteo da ga predribla, ali ga je golman Torina pročitao.

76. Minut

Nova šansa za Srbiju!

66. Minut

Sjajan start Pavlovića!

Strahinja Pavlović je sprečio već viđen gol Austrije sa dva uzastopna bloka. Bila je kontra četiri na dva, ali je jedan od te dvojice bio Pavlović, koji je uklizao i izbio loptu Baumgartneru.

64. Minut

Pritisak Srbije!

Praktično sa klupe je utrčao na teren i umalo izašao sam ispred golmana. Bio je oboren, tražio je prekršaj, ali ga nije dobio.

Ipak, oseća se neka nova energija u igri reprezentacije Srbije.

54. Minut

Zamalo 2:2!

U nizu kornera našeg tima, skočio je SMS, lucidno gađao, ali zamalo preko prečke.

48. Minut

Austrijanci odmah pritiskaju!

Ponovo problemi u odbrani, prošla je lopta za Vimera po levoj strani, poslao je na pet metara, ali odatle je u korner šalje Milinković-Savić.

46. Minut

Počelo je drugo polureme!

Izmene u timu Srbije. Van terena je Uroš Spajić, koga će zameniti Nikola Milenković. Takođe, na terenu je i Aleksandar Mitrović koji je zamenio Dušana Tadića.

45+2

KRAJ PRVOG POLUVREMNA!

Završio se prvi deo prijateljskog meča u Beču. Domaćin Austrija vodi protiv Srbije rezultatom 2:1.

40. Minut

Povredio se Maksimović!

Maksimović povredio glavu, menja ga Ivan Ilić. Sudario se naš vezista sa Griličem, pao na travu i zaradio čalmu na glavi. Selektor Stojković nije hteo ništa da rizikuje i zamenio ga je, a isto je uradio Rangnik tako što je uveo Lajmera.

35. Minut

2:1! GOOL!!! Srbija je smanjuje prednost

Strahinja Pavlović se najbolje snašao pred golom domaćina! Centrirao je Tadić, Vlahović je glavom uputio udarac, ali se lopta odbila o stativu, ali spretan je tu bio reprezentativac Srbije.

16. Minut

ŠANSA ZA SRBIJU!

Dušan Tadić je imao čist zicer, ali sa 11 metara je promašio donji levi ugao koji je gađao.

13. Minut

2:0! GOL! NOVI GOL AUSTRIJANACA!

Za dva minuta su uspeli domaćini da postignu dva gola. Strelac drugog gola je Baumgartner! Vlahović je izgubio duel na sredini od Dansa, usledio je novi pas koji nam je razbio odbranu i to po sredini u režiji Griliča, a Baumgartner nam je opet pobegao u prostor i savladao Milinković-Savića. Loš početak Srbije.

10. Minut

GOL!!!! AUSTRIJA VODI!

1:0 - vodi domaći tim. Pukla je odbrana kroz sredinu, Veljković je loše postavio ofsajd zamku, prikrao mu se iza leđa Vimer i lako pogodio za vođstvo domaćina.

05. Minut

Srbija uhvatila ritam!

Jako je krenuo domaćin u prvom napadu, ali se naš tim brzo smirio i uhvatio ritam.

01. Minut

TRAŽE PENAL AUSTRIJANCI!

Već u devetoj sekundi su Austrijanci tražili penal. Spajić je uleteo jako u Baumgartnera, koji je pao, ali je sudija Nobre odmahnuo rukom.

01. Minut

0:0! MEČ JE POČEO

Austrija u crvenoj, a Srbija u novoj, beloj opremi.

Biće to prilika za Ralfa Rangnika i Dragana Stojkovića da isprobaju taktičke varijacije i razigraju igrače na koje će računati.

Srbija će biti u grupi C sa Engleskom, Slovenijom i Danskom, dok će Austrija biti u grupi D sa Francuskom, Poljskom i Holandijom.

Utakmicu na stadionu "Ernst Hapel" sudiće Portugalac Antonio Nobre.

Austrija: Penc - Veber, Danso, Poš, Seivald, Pras, Grilič, Šmit, Baumgartner, Vimer, Arnautović.

Srbija: V. Milinković - Savić, Veljković, Spajić, Pavlović, Gaćinović, Živković, Maksimović, Gudelj, S. Milinković - Savić, Tadić, Vlahović.