ZVEZDA PORAŽENA U NORVEŠKOJ! Mimović doneo nadu crveno-belima, revanš u Beogradu odlučuje o Ligi šampiona

20.08.2024. 20:00
Zvezda
Zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su sa 2:1 na gostovanju Bode Glimtu u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona.

BODE GLIMT - CRVENA ZVEZDA 2:1

(Bjetfut 51, Mata 62 - Mimović 75)

Stadion: Aspmira

Kapacitet: 8.270

Sudija: Ivan Kružljak (Slovačka)

Bode Glimt (4-3-3): Hajkin - Sjevold, Bjetuft, Gundersen, Bjerkan - Evjen, Berg, Brunstad - Mata, Heg, Hauge.

Crvena zvezda (4-2-3-1): M. Ilić – Seol, Điga, Spajić, Rodić – Hvang, Elšnik – L. Ilić, Ivanić, Olajinka – Endijaje.

Prvo poluvreme bilo je veoma bledo, bez ikakvih uzbuđenja maltene, ali je drugih 45 minuta sve nadoknadilo.

Jedina dobra prilika u prvom delu bila je prečka Bode Glimta, uz još nekoliko polušansi Norvežana. Endijae jeste zatresao mrežu domaćih, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

U nastavku je bilo veoma efikasno, od starta drugog poluvremena domaćin je krenuo žestoko, stvorio brzo tri sjajne šanse, a sve je krunisao Bjetfut golom glavom u 51. minutu.

Zvezda je krenula napred, sevnula je kontra Bodea, a Mata je u 62. minutu sjajnim udarcem povisio na 2:0.

Gol za Zvezdu u 75. minutu postigao je Mimović, pošto se najbolje snašao nakon prekida koji je izveo Hvang.

Do kraja meča nije bilo mnogo uzbuđenja, jer su obe ekipe povukle "ručnu" te je susret završen pobedom Norvežana 2:1.

Revanš Crvene zvezde i Bode Glimta igra se u sledeću sredu u Beogradu, gde će se rešiti pitanje ko će od ova dva tima naredne sezone igrati u Ligi šampiona.

Kraj meča

Pobeda Bode Glimta nad Crvenom zvezdom 2:1.

86'

Mirnije

Posle gola Zvezde gledamo mirniji duel, bez mnogo uzbuđenja.

75'

Gol!

Mimović smanjuje prednost rivala. Zvezda postiže gol 15 minuta pre kraja meča te je prepolovila zaostatak za protivnikom. Vraća ovaj pogodak nadu navijačima crveno-belih. Mimović je najbolje reagovao nakon kornera koji je izveo Hvang.

73'

Nestvaran promašaj Ivanića

Ostao je Mirko Ivanić sam pred golmanom protivnika, imao je zicer, ali je loše reagovao i oklevao da šutne.

68'

Izmene

Van terena su Luka Ilić i Šerif Endijaje, u igru su ušli Felisio Milson i Bruno Duarte.

62'

Gol

Majstorija domaćih igrača, i prelep pogodak u mreži Ilića, Mata je levom nogom sa ivice kaznenog precizno šutirao i povisio na 2:0.

60'

Zvezda u napadu

Tek posle sat vremena igre, srpski šampion krenuo je napred. Bilo je opasno po gol domaćih, niz izblokiranih udaraca, ali osaje 1:0 za Bode.

51'

Gol

Vodi Bode Glimt, navirali su sa svih strana, i na kraju poveli. Gol je postigao Bjetuft glavom.

49'

Sjajni Ilić

Marko Ilić ponovo heroj Zvezde, odbranio je udarac sa pola metra protivnika. Usledila je odmah nova šansa za Bode, ali ni ovaj put nisu bili precizni domaći.

47'

Opasno

Od samog starta drugog poluvremena Bode Glimt napada. Sjajna prilika za domaće, ali odlična intervencija Iliža na golu Zvezde. Neodlučan je norveški rpedstavnik kada dođe pred gol protivnika, na sreću crveno-belih.

46'

Počelo je drugo poluvreme

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, videćemo da li drugih nosi nešto uzbudljivije.

Poluvreme

Bez golova završeno je prvo poluvreme. Bode je ostavio bolji utisak.

43'

Poništen gol Zvezdi

Endijae je dao gol, ali je poništen zbog minimalnog ofsajda u kom je bio napadač Zvezde.

38'

Prečka

Najbolja prilika do sada na meču, Bode Glimt je ponovo kombinovao kratkim dodavanjima, a onda je sevnula prečka. Sreća po Zvezdu nije bio gol za domaće.

28'

Zvezda se uspešno brani

Kruže fudbaleri domaćih oko gola srpskog šampiona. Ne upućuju udarce, ali ih uvek sekundi dele od toga, no defanzivci Zvezde sjajno reaguju i izbacuju loptu na vreme.

19'

Ponovo preti Bode

Domaćin nešto konkretniji u prvih 20 minuta igre. Iz kontre su lako došli do gola Zvezde, ali je napadač norveške ekipe šutirao neprecizno.

9'

Prva šansa

Na ovoj utakmici prvi je pripretio domaćin. Kratkim pasovima došli su do kaznenog, ali posle oklevanja domaćin je šutirao, no nije bilo poteškoća za golmana Ilića.

7'

Mirno

Bez većih uzbuđenja na samom početku, tačnije bez ikakvih. Ni jedna prilika, niti bilo šta što je zaličilo za to.

Počeo je meč

Krenuo je susret između Bode Glimta i Crvene zvezde.

Sastavi

Crvena zvezda: Ilić - Seol, Điga, Spajić, Rodić - Hvang, Elšnik - Ilić, Ivanić, Olajinka - Endiaje.

Bode: Hajkin - Sjevold, Bjertuft, Gundersen, Bjerkan - Evjen, Berg, Brunštad Fet - Mata, Heh, Hoge.

Igrači šampiona Srbije igraju prvu evropsku utakmicu ove sezone protiv veoma nezgodne norveške ekipe.

Crveno-beli gostuju u Norveškoj posle 19 godina i pokušaće da se domognu Lige šampiona.

Zvezda je  poslednji put u Norveškoj igrala u sezoni 2005/06, kada je rival u grupnoj fazi Liga UEFA bio Tromse. Domaćim je slavio sa 3:1, uz jednu od najslabijih utakmica srpskog kluba te sezone. Jedini gol delo je Nikole Žigića.

Bode je do plej ofa došao dosta ubedljivo. Najpre je u drugom kolu bio bolji od letonskog RFS-a ubedljivo 4:0 i 3:1, a onda je takođe vrlo ubedljivo savladao poljsku Jageloniju 4:1 i 1:0.

Revanš meč je na programu sledeće srede od 21 čas na stadionu "Rajko Mitić".

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)