ЗВЕЗДА ПОРАЖЕНА У НОРВЕШКОЈ! Мимовић донео наду црвено-белима, реванш у Београду одлучује о Лиги шампиона

20.08.2024. 20:00
Zvezda
Звезда / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде изгубили су са 2:1 на гостовању Боде Глимту у првом мечу плеј-офа за Лигу шампиона.

БОДЕ ГЛИМТ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:1

(Бјетфут 51, Мата 62 - Мимовић 75)

Стадион: Аспмира

Капацитет: 8.270

Судија: Иван Кружљак (Словачка)

Боде Глимт (4-3-3): Хајкин - Сјеволд, Бјетуфт, Гундерсен, Бјеркан - Евјен, Берг, Брунстад - Мата, Хег, Хауге.

Црвена звезда (4-2-3-1): М. Илић – Сеол, Ђига, Спајић, Родић – Хванг, Елшник – Л. Илић, Иванић, Олајинка – Ендијаје.

Прво полувреме било је веома бледо, без икаквих узбуђења малтене, али је других 45 минута све надокнадило.

Једина добра прилика у првом делу била је пречка Боде Глимта, уз још неколико полушанси Норвежана. Ендијае јесте затресао мрежу домаћих, али је погодак поништен због офсајда.

У наставку је било веома ефикасно, од старта другог полувремена домаћин је кренуо жестоко, створио брзо три сјајне шансе, а све је крунисао Бјетфут голом главом у 51. минуту.

Звезда је кренула напред, севнула је контра Бодеа, а Мата је у 62. минуту сјајним ударцем повисио на 2:0.

Гол за Звезду у 75. минуту постигао је Мимовић, пошто се најбоље снашао након прекида који је извео Хванг.

До краја меча није било много узбуђења, јер су обе екипе повукле "ручну" те је сусрет завршен победом Норвежана 2:1.

Реванш Црвене звезде и Боде Глимта игра се у следећу среду у Београду, где ће се решити питање ко ће од ова два тима наредне сезоне играти у Лиги шампиона.

Крај меча

Победа Боде Глимта над Црвеном звездом 2:1.

86'

Мирније

После гола Звезде гледамо мирнији дуел, без много узбуђења.

75'

Гол!

Мимовић смањује предност ривала. Звезда постиже гол 15 минута пре краја меча те је преполовила заостатак за противником. Враћа овај погодак наду навијачима црвено-белих. Мимовић је најбоље реаговао након корнера који је извео Хванг.

73'

Нестваран промашај Иванића

Остао је Мирко Иванић сам пред голманом противника, имао је зицер, али је лоше реаговао и оклевао да шутне.

68'

Измене

Ван терена су Лука Илић и Шериф Ендијаје, у игру су ушли Фелисио Милсон и Бруно Дуарте.

62'

Гол

Мајсторија домаћих играча, и прелеп погодак у мрежи Илића, Мата је левом ногом са ивице казненог прецизно шутирао и повисио на 2:0.

60'

Звезда у нападу

Тек после сат времена игре, српски шампион кренуо је напред. Било је опасно по гол домаћих, низ изблокираних удараца, али осаје 1:0 за Боде.

51'

Гол

Води Боде Глимт, навирали су са свих страна, и на крају повели. Гол је постигао Бјетуфт главом.

49'

Сјајни Илић

Марко Илић поново херој Звезде, одбранио је ударац са пола метра противника. Уследила је одмах нова шанса за Боде, али ни овај пут нису били прецизни домаћи.

47'

Опасно

Од самог старта другог полувремена Боде Глимт напада. Сјајна прилика за домаће, али одлична интервенција Илижа на голу Звезде. Неодлучан је норвешки рпедставник када дође пред гол противника, на срећу црвено-белих.

46'

Почело је друго полувреме

Није било голова у првих 45 минута, видећемо да ли других носи нешто узбудљивије.

Полувреме

Без голова завршено је прво полувреме. Боде је оставио бољи утисак.

43'

Поништен гол Звезди

Ендијае је дао гол, али је поништен због минималног офсајда у ком је био нападач Звезде.

38'

Пречка

Најбоља прилика до сада на мечу, Боде Глимт је поново комбиновао кратким додавањима, а онда је севнула пречка. Срећа по Звезду није био гол за домаће.

28'

Звезда се успешно брани

Круже фудбалери домаћих око гола српског шампиона. Не упућују ударце, али их увек секунди деле од тога, но дефанзивци Звезде сјајно реагују и избацују лопту на време.

19'

Поново прети Боде

Домаћин нешто конкретнији у првих 20 минута игре. Из контре су лако дошли до гола Звезде, али је нападач норвешке екипе шутирао непрецизно.

9'

Прва шанса

На овој утакмици први је припретио домаћин. Кратким пасовима дошли су до казненог, али после оклевања домаћин је шутирао, но није било потешкоћа за голмана Илића.

7'

Мирно

Без већих узбуђења на самом почетку, тачније без икаквих. Ни једна прилика, нити било шта што је заличило за то.

Почео је меч

Кренуо је сусрет између Боде Глимта и Црвене звезде.

Састави

Црвена звезда: Илић - Сеол, Ђига, Спајић, Родић - Хванг, Елшник - Илић, Иванић, Олајинка - Ендиаје.

Боде: Хајкин - Сјеволд, Бјертуфт, Гундерсен, Бјеркан - Евјен, Берг, Брунштад Фет - Мата, Хех, Хоге.

Играчи шампиона Србије играју прву европску утакмицу ове сезоне против веома незгодне норвешке екипе.

Црвено-бели гостују у Норвешкој после 19 година и покушаће да се домогну Лиге шампиона.

Звезда је  последњи пут у Норвешкој играла у сезони 2005/06, када је ривал у групној фази Лига УЕФА био Тромсе. Домаћим је славио са 3:1, уз једну од најслабијих утакмица српског клуба те сезоне. Једини гол дело је Николе Жигића.

Боде је до плеј офа дошао доста убедљиво. Најпре је у другом колу био бољи од летонског РФС-а убедљиво 4:0 и 3:1, а онда је такође врло убедљиво савладао пољску Јагелонију 4:1 и 1:0.

Реванш меч је на програму следеће среде од 21 час на стадиону "Рајко Митић".

"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић
FK Crvena zvezda

19.09.2024. 20:45
ИМА ЛИ МИЛОЈЕВИЋ НЕКОГ РАЈКА ЈАЊАНИНА НА КЛУПИ? Може ли се десити преокрет као пре четири деценије
Vladan Milojević

19.09.2024. 19:33
ЈОШ ЈЕДАН ТУРЧИН ПОГОДИО НА МАРАКАНИ: Звезда примила нови гол, али ту није крај невољама... (ВИДЕО)
Vladan Milojević, FK Crvena zvezda

19.09.2024. 19:25
КИКС ЗА КИКСОМ: Погледајте како је Звезда примила гол на старту утакмице (ВИДЕО)
detalj sa meča Zvezda - Benfika

19.09.2024. 19:04
МАЛО ЈЕ НЕДОСТАЈАЛО ЗА РЕМИ: Бенфика савладала Звезду на Маракани
УЖИВО

19.09.2024. 18:27

УЖИВО

ПРВЕ ФОТОГРАФИЈЕ СА МЕСТА НЕСРЕЋЕ У БЕОГРАДУ: Сцене као у ХОРОР филму - Ево шта се догодило (ФОТО)
Saobraćajna nesreća

19.09.2024. 17:25

СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)