SRBIJA SE POSLE ŠPANIJE VRATILA NA STARO: Danska lako savladala bezidejne Orlove

08.09.2024. 16:56
Srbija
Srbija / Izvor: MN Press

Fudbaleri Srbije poraženi su sa 2:0 na gostovanju Danskoj u okviru drugog kola D grupe A divizije Lige nacija.

DANSKA – SRBIJA 2:0

(Gronbek 36, Poulsen 61)

Stadion: Parken

Sudija: Kris Kavana (Engleska)

Danska (3-4-2-1): Šmajhel - Andersen, Vestergor, Kristensen - Ba, Hejbjerg, Norgor (od 60. Hjulmand), Kristijansen - Gronbek (od 60. Isaksen), Eriksen (68. Dorgu) - Poulsen (od 68. Vind)

Srbija (3-4-2-1): Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković (od 64. Mitrović), Grujić (od 46. Živković), Ilić, Birmančević - Lukić (od 72. Belić), Samardžić (od 64. Ratkov) - Jović

Ovaj poraz stiže svega tri dana nakon neke nove nade koja je tinjala u navijačima, zbog remija sa aktuelnim prvakom Evrope, Španijom (0:0).

No, bio je ovaj susret pokazatelj, da se nije mnogo promenilo išta u odnosu na partije na EURU ove godine, s obzirom da je četa Dragana Stojkovića Piksija i protiv Danske bila potpuno bezidejna u napadu.

Početak je bio trom sa obe strane, nije bilo gotovo ikakvih šansi, a onda odjednom gol u mreži Srbije. Dao ga je Gronbek u 36. minutu.

U nastavku do kraja poluvremena takođe je Danska diktirala ritam, koji ni sada nije bio nešto dinamičan.

Probao je Piksi uvođenjem Andrije Živkovića, ali nije se mnogo promenilo. Samo je Poulsen u 61. minutu sjajnim makazicama zapečatio sudbinu Orlova.

Piksi je pokušao i sa novim izmenama, no...bez ikakvog poboljšanja, ostalo je 2:0 za Dance.

Naredni meč Srbija igra 12. oktobra protiv Švajcarske u Beogradu.

Kraj meča

Pobeda Danske 2:0 nad selekcijom Srbije.

90'

Nadoknada

Sudija je meč produžio tri minuta.

81'

Kartoni i izmene

Čak tri naša igrača dobila su žuti karton u roku od dva minuta. To su Lukić, Mitrović i Pavlović. Lukić je i izašao iz igre, a umesto njega na terenu je Belić, dok je Mitrović u teren ušao malo pre javne opomene, umesto Nedeljkovića.Ratkov je zamenio Samardžića, kao i Jovanović Birmančevića.

72'

Lukić nije očekivao loptu

Jedna od najboljih šansi za Srbiju je propuštena, lopta je došla do Lukića, ali je on nije očekivao, te je ostalo 2:0 za domaće.

61'

Gol! Drugi gol Danaca

Prelep pogodak u mreži Srbije. Jusuf Poulsen je makazicama postigao impresivan gol za vođstvo Danaca od 2:0.

53'

Volej Živkovića

Prvu priliku Orlovi su imali u 8. minutu nastavka, kada je Živković uhvatio volej, ali je on završio pored stative.

46'

Počelo drugo poluvreme

Krenulo je i drugih 45 minuta. Na terenu je od starta drugog poluvremena Andrija Živković, koji je zamenio Marka Grujića.

Poluvreme

Nakon prvih 45 minuta, selekcija Danske vodi sa 1:0.

36'

Gol! Danska vodi

Sve se okrenulo u sekundi, Danci su iz sledećeg napada poveli sa 1:0. Prelepa akcija Danaca, sve iz prve, i na kraju pogodak postiže Albert Gronbek . Dugo se gledao VAR, da bi se ustanovilo da li je bilo ofsajda, no gol je priznat.

32'

Lopta u nogama naših

Nekoliko minuta unazad, Orlovi kontrolišu sve na terenu. Lopta lepo teče, ide od noge do noge, deluje to smisleno, no izostaje završnica, tačnije ikakav pokušaj da se šutne ka golu domaćih.

23'

Samardžić šutira

Nešto konkretnije, ali i dalje daleko od opasnih šansi. Prvi su Danci pripretili, a onda je Pavlović krenuo u solo prodor, međutim sustigli su ga rivali, te je šutirao neprecizno. Na drugoj strani Eriksen pokušava, a već u sledećem napadu Lazar Samardžić je šutirao precizno levom nogom sa 20 metara, ali je Šmajhel to odbranio.

10'

Bez uzbuđenja

U uvodnim minutima meča, gotovo da nismo videli ništa, ni na jednoj strani. Mnogo faulova na samom startu.

1'

Počeo je meč

Susret Danac i Srbije u drugom kolu Lige nacija je krenuo.

Danci bez selektora

Danci će i danas, kao i protiv Švajcaraca na megdan "orlovima" bez selektora Mortena Veghorsta. Naime, on zbog problema sa stresom ne želi da sa klupe predvodi utakmice svoje selekcije, pa će glavnu reč pored aut-linije voditi njegov pomoćnik za prekide Lars Knutsen

Sastavi

Srbija: Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković, Grujić, Lukić, Ilić, Birmančević - Samardžić - Jović
Danska: Šmajhel - Kristensen, Vestergard, Andersen - Bah, Hojbjerg, Norgard, Kristijansen - Gronbek, Poulsen, Eriksen

Uoči meča.

Orlovi u Kopenhagenu igraju u podmlađenom sastavu, ali veoma motivisani, nošeni remijem protiv aktuelnog prvaka Španije, i to bez golova u susretu odigranom pre tri dana u Beogradu.

Sa druge strane, Danci su na svom terenu sa 2:0 nadigrali Švajcarsku u prvom kolu.

Srbija i Danska su igrale pre samo dva i po meseca u Nemačkoj na Evropskom prvenstvu. Tada je u Minhenu meč završen bez golova.

Glavni sudija meča biće Englez Kris Kavano. Pomagaće mu Simon Benet i Danijel Robatan, dok je četvrti sudija Entoni Tejlor.

Srbija ne može da se pohvali statistikom protiv Danske. Na četiri utakmice samo jedan remi, uz tri poraza, od čega dva u kvalifikacijama, a jedan u prijateljskoj utakmici.

JEDAN OD NAJBOLJIH GOLMANA NA MARAKANI: Legendarni Englez dobio Zvezdinu JEDINICU
Delije

16.09.2024. 22:35
SUPERLIGA SRBIJE: Matić debitovao, ali Jedinstvo je opet poraženo
Stefan Golubović

16.09.2024. 22:14
UDARIO JAKO PO TRENERU: Sa Ten Hagom na klupi, Junajted je milionima kilometara udaljen od titule u Premijer ligi
Erik ten Hag

16.09.2024. 21:09
DA ODBRANI TITULU! Mesi će igrati i na Mundijalu 2026. godine
Lionel Mesi

16.09.2024. 21:00
"JA MU NE VERUJEM" Bogdanović progovorio o Pešiću i njegovom odlasku sa klupe Srbije

Delije

SKANDAL! NAPADNUT VISOKI SRPSKI DIPLOMATA Albanci čuli da priča naš jezik, pa NASRNULI NA NJEGA - jedan od napadača pokušao da pobegne
Policija

16.09.2024. 20:06
DUNAV RASTE I U SRBIJI - NAREDNA 4 DANA SU KLJUČNA: Evo da li postoji opasnost od scenarija iz Evrope, jedna stvar može napraviti gadan problem
Poplava

16.09.2024. 23:01
DA LI SE UVODI VIZNI REŽIM ZA GRAĐANE SRBIJE?! Nove mere kontrole granica u Nemačkoj stupile na snagu, a evo šta to znači za naše građane - od jednog scenarija svi strahuju, a ovo je PRAVA ISTINA
Granica

16.09.2024. 20:27
UKRAJINCI PROBILI ODBRANU U KURSKOJ OBLASTI Tenkovima ušli u naselje, isplivao stravičan snimak razaranja KLIZNOM BOMBOM (VIDEO)