СРБИЈА СЕ ПОСЛЕ ШПАНИЈЕ ВРАТИЛА НА СТАРО: Данска лако савладала безидејне Орлове

08.09.2024. 16:56
Srbija
Србија / Извор: МН Press

Фудбалери Србије поражени су са 2:0 на гостовању Данској у оквиру другог кола Д групе А дивизије Лиге нација.

ДАНСКА – СРБИЈА 2:0

(Гронбек 36, Поулсен 61)

Стадион: Паркен

Судија: Крис Кавана (Енглеска)

Данска (3-4-2-1): Шмајхел - Андерсен, Вестергор, Кристенсен - Ба, Хејбјерг, Норгор (од 60. Хјулманд), Кристијансен - Гронбек (од 60. Исаксен), Ериксен (68. Доргу) - Поулсен (од 68. Винд)

Србија (3-4-2-1): Рајковић - Ераковић, Миленковић, Павловић - Недељковић (од 64. Митровић), Грујић (од 46. Живковић), Илић, Бирманчевић - Лукић (од 72. Белић), Самарџић (од 64. Ратков) - Јовић

Овај пораз стиже свега три дана након неке нове наде која је тињала у навијачима, због ремија са актуелним прваком Европе, Шпанијом (0:0).

Но, био је овај сусрет показатељ, да се није много променило ишта у односу на партије на ЕУРУ ове године, с обзиром да је чета Драгана Стојковића Пиксија и против Данске била потпуно безидејна у нападу.

Почетак је био тром са обе стране, није било готово икаквих шанси, а онда одједном гол у мрежи Србије. Дао га је Гронбек у 36. минуту.

У наставку до краја полувремена такође је Данска диктирала ритам, који ни сада није био нешто динамичан.

Пробао је Пикси увођењем Андрије Живковића, али није се много променило. Само је Поулсен у 61. минуту сјајним маказицама запечатио судбину Орлова.

Пикси је покушао и са новим изменама, но...без икаквог побољшања, остало је 2:0 за Данце.

Наредни меч Србија игра 12. октобра против Швајцарске у Београду.

Крај меча

Победа Данске 2:0 над селекцијом Србије.

90'

Надокнада

Судија је меч продужио три минута.

81'

Картони и измене

Чак три наша играча добила су жути картон у року од два минута. То су Лукић, Митровић и Павловић. Лукић је и изашао из игре, а уместо њега на терену је Белић, док је Митровић у терен ушао мало пре јавне опомене, уместо Недељковића.Ратков је заменио Самарџића, као и Јовановић Бирманчевића.

72'

Лукић није очекивао лопту

Једна од најбољих шанси за Србију је пропуштена, лопта је дошла до Лукића, али је он није очекивао, те је остало 2:0 за домаће.

61'

Гол! Други гол Данаца

Прелеп погодак у мрежи Србије. Јусуф Поулсен је маказицама постигао импресиван гол за вођство Данаца од 2:0.

53'

Волеј Живковића

Прву прилику Орлови су имали у 8. минуту наставка, када је Живковић ухватио волеј, али је он завршио поред стативе.

46'

Почело друго полувреме

Кренуло је и других 45 минута. На терену је од старта другог полувремена Андрија Живковић, који је заменио Марка Грујића.

Полувреме

Након првих 45 минута, селекција Данске води са 1:0.

36'

Гол! Данска води

32'

Лопта у ногама наших

Неколико минута уназад, Орлови контролишу све на терену. Лопта лепо тече, иде од ноге до ноге, делује то смислено, но изостаје завршница, тачније икакав покушај да се шутне ка голу домаћих.

23'

Самарџић шутира

Нешто конкретније, али и даље далеко од опасних шанси. Први су Данци припретили, а онда је Павловић кренуо у соло продор, међутим сустигли су га ривали, те је шутирао непрецизно. На другој страни Ериксен покушава, а већ у следећем нападу Лазар Самарџић је шутирао прецизно левом ногом са 20 метара, али је Шмајхел то одбранио.

10'

Без узбуђења

У уводним минутима меча, готово да нисмо видели ништа, ни на једној страни. Много фаулова на самом старту.

1'

Почео је меч

Сусрет Данац и Србије у другом колу Лиге нација је кренуо.

Данци без селектора

Данци ће и данас, као и против Швајцараца на мегдан "орловима" без селектора Мортена Veghorsta. Наиме, он због проблема са стресом не жели да са клупе предводи утакмице своје селекције, па ће главну реч поред аут-линије водити његов помоћник за прекиде Ларс Кнутсен

Састави

Србија: Рајковић - Ераковић, Миленковић, Павловић - Недељковић, Грујић, Лукић, Илић, Бирманчевић - Самарџић - Јовић
Данска: Шмајхел - Кристенсен, Вестергард, Андерсен - Бах, Хојбјерг, Норгард, Кристијансен - Гронбек, Поулсен, Ериксен

Уочи меча.

Орлови у Копенхагену играју у подмлађеном саставу, али веома мотивисани, ношени ремијем против актуелног првака Шпаније, и то без голова у сусрету одиграном пре три дана у Београду.

Са друге стране, Данци су на свом терену са 2:0 надиграли Швајцарску у првом колу.

Србија и Данска су играле пре само два и по месеца у Немачкој на Европском првенству. Тада је у Минхену меч завршен без голова.

Главни судија меча биће Енглез Крис Кавано. Помагаће му Симон Бенет и Данијел Робатан, док је четврти судија Ентони Тејлор.

Србија не може да се похвали статистиком против Данске. На четири утакмице само један реми, уз три пораза, од чега два у квалификацијама, а један у пријатељској утакмици.

ЈЕДАН ОД НАЈБОЉИХ ГОЛМАНА НА МАРАКАНИ: Легендарни Енглез добио Звездину ЈЕДИНИЦУ
Delije

16.09.2024. 22:35
СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Матић дебитовао, али Јединство је опет поражено
Stefan Golubović

16.09.2024. 22:14
УДАРИО ЈАКО ПО ТРЕНЕРУ: Са Тен Хагом на клупи, Јунајтед је милионима километара удаљен од титуле у Премијер лиги
Erik ten Hag

16.09.2024. 21:09
ДА ОДБРАНИ ТИТУЛУ! Меси ће играти и на Мундијалу 2026. године
Lionel Mesi

16.09.2024. 21:00
"ЈА МУ НЕ ВЕРУЈЕМ" Богдановић проговорио о Пешићу и његовом одласку са клупе Србије

Delije

СКАНДАЛ! НАПАДНУТ ВИСОКИ СРПСКИ ДИПЛОМАТА Албанци чули да прича наш језик, па НАСРНУЛИ НА ЊЕГА - један од нападача покушао да побегне
Policija

16.09.2024. 20:06
ДУНАВ РАСТЕ И У СРБИЈИ - НАРЕДНА 4 ДАНА СУ КЉУЧНА: Ево да ли постоји опасност од сценарија из Европе, једна ствар може направити гадан проблем
Poplava

16.09.2024. 23:01
ДА ЛИ СЕ УВОДИ ВИЗНИ РЕЖИМ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ?! Нове мере контроле граница у Немачкој ступиле на снагу, а ево шта то значи за наше грађане - од једног сценарија сви страхују, а ово је ПРАВА ИСТИНА
Granica

16.09.2024. 20:27
УКРАЈИНЦИ ПРОБИЛИ ОДБРАНУ У КУРСКОЈ ОБЛАСТИ Тенковима ушли у насеље, испливао стравичан снимак разарања КЛИЗНОМ БОМБОМ (ВИДЕО)