DALEKO JE I LIGA EVROPE: Partizan poražen od Lugana!

08.08.2024. 19:23
Detalj sa meča Partizan - Lugano
Detalj sa meča Partizan - Lugano / Izvor: MN Press

U prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, Partizan je na svom terenu u Humskoj večeras poražen od švajcarskog Lugana sa 1:0 i tako se značajno udaljio i od plasmana u Ligu Evrope.

Revanš je za sedam dana u Švajcarskoj, ali igra koju je Stanojevićev tim pokazao večeras ne obećava mnogo...

Podsetimo, ako prođe dalje, Partizan bi u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope igrao protiv Bešiktaša, a ako Lugano bude bolji u dvomeču, crno-beli bi se preselili u plej-of za plasman u Ligu konferencija, gde bi se sastao sa boljim iz duela Silkeborga i Genta, čiji je prvi meč večeras u Danskoj završen bez pobednika, 2:2.

Liga Evrope, kvalifikacije

PARTIZAN - LUGANO 0:1 (0:0)

Strelci: 73' Zanoti

Stadion: Partizan (Beograd)

Sudija:  Sander van der Ejk (Holandija)

Partizan (4-2-3-1): A. Jovanović – De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević – Arijaga, Zahid – Severina, Kalulu, Zubairu (od 46. Goh) – Saldanja.

Lugano (4-2-3-1): Saipi – Zanoti, Papadopulos, El Vafi, Valenzuela – Mahmud, Grgić – Aliseda, Bislimi, Kimijani – Przibilko.

Prvo poluvreme proteklo je u velikoj inferiornosti Partizana kada je u pitanju posed lopte. Čak 78% ju je u svom posedu imala ekipa Lugana, ali su crno-beli dobro delovali u defanzivi, pa nije bilo previše prilika za goste da bolje iskoriste taj veliki posed lopte.

U takvoj situaciji crno-beli su pretili isključivo iz kontranapada, a najbolju priliku imali su u 35. minutu kada je Gajaz Zahid izneo loptu do centra terena, odakle je lepo uočio Severinu, ali golman gostiju pravovremeno istrčava na ivicu kaznenog prostora i pre Severine dolazi do te lopte.

Pokušavao je i Saldanja u nekoliko navrata individualnim akcijama da ugrozi gol rivala, ali bez prave završnice.

Na drugoj strani, najopasniji po gol crno-belih bili su Siminjani i Pržibilko, ali nisu to bile takozvane ''stopostotne'' prilike.

Trener Stanojević je u poluvremenu reagovao uvođenjem Goha umesto Zubairua i korejski fudbaler je imao par dobrih poteza u prvih pet minuta drugog poluvremena.

Sporna situacija u 52. minutu kada je Kalulu pao u kaznenom prostoru gostiju posle starta Papadopulosa, ali za holandskog sudiju, ali ni za arbitre u VAR sobi to nije bio dovoljan intenzitet kontakta da bi se dosudio penal.

Kalulu je pet minuta kasnije izašao iz igre, kao i Severina, a priliku su dobili Natho i novajlija Grimaldo.

Konačno su crno-beli, za razliku od prvog poluvremena, počeli duže da drže loptu u svojim nogama, da pokušavaju da izgrade akcije iz kojih bi ugrozili gol rivala.

I kada se činilo da crno-beli polako preuzimaju kontrolu na terenu, Lugano je uspeo da povede. Brza akcija gostiju u 73. minutu, Valencuela je sa leve strane prebacio loptu pred kazneni prostor Partizana, gde Vladi kratko dodaje do Zanotija, a ovaj sa oko 18 metara šalje snažan i precizan udarac u donji desni ugao Partizanovog gola - 0:1.

Crno-beli su mogli do izjednačenja dvanaest minuta kasnije, kada je Đorđe Jovanović u kaznemnom prostoru Lugana spustio lopzu glavom za Grimalda koji gađa donji levi ugao, ali golman Seipi uspeva da izbije tu loptu u korner.

Tri minuta kasnije dobra prilika i za goste, Dos Santos je šutirao pored Mujakića iskosa sa desne strane, ali golman Jovanović uspeva da zaustavi taj pokušaj i spreči ubdljivije vođstvo švajcarskog tima.

90+5

KRAJ MEČA!

Završen je meč u Humskoj. Partizan - Lugano 0:1 (0:0).

Minimalna prednost gostiju pred revanš 15. avgusta.

90+5

NADOKNADA!

Još pet minuta nade za crno-bele da mogu da izbegnu poraz.

88. Minut

BRANI JOVANOVIĆ!

Dos Santosa je šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali Jovanović je bio na mestu.

85. Minut

ŠANSA ZA PARTIZAN!

Lepa prilika za izjednačenje. Jovanović je odložio loptu za Grimalda, Peruanac je šutirao sa desetak metara po sredini, ali Saipi brani!

73. Minut

0:1! GOL! Lugano vodi u Humskoj!

Vode gosti od 73. minuta. Strelac je Zanoti. Udacar Zanotija sa nekih 22 metra, po zemlji, lopta je završila u donjem desnom uglu.

Ništa tu nije mogao Jovanović, 0:1!

65. Minut

0:0!

Pokušao je Natho ubacivanjem sa leve strane, išla je lopta pravo pred gol.

Zakasnio je za malo Svetozar Marković.

Detalj sa meča
Detalj sa meča / Izvor: MN Press
58. Minut

Još dve promene u Partizanu!

Žoao Grimaldo i Bibars Natho menjaju Ksandera Severinu i Aldoa Kalulua.

53. Minut

TRAŽE PENAL IGRAČI PARTIZANA!

Srušen je igrač Partizana u kaznenom prostoru. Papadopulos je startovao, čini se da je zakačio po nozi igrača Partizana.

Holanđanin odmahuje rukom, usledila je salva zvižduka!

50. Minut

POKUŠAJ SALDANJE!

Sada je to bila dobra kontra, Goh je lepo pronašao Saldanju u srcu kaznenog prostora, on je pokušao šutem iz okreta sa penal tačke, ali je izblokiran!

46. Minut

Počelo je drugo polureme!

Sa centra su u nastavku krenuli igrači Partizana.

45+1

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Nakon prvog dela utakmice, rezultat je 0:0. Može se reći da je borba na terenu ravnopravna, ali treba i naglasiti da su crno-beli imali veće šanse da ugroze gol gostiju.

38. Minut

0:0! Još jedan nalet Partizana!

Ponovo dobra kontra Partizana. Severina i Saldanja su išli dva na tri, na kraju je Brazilac slabašno šutirao pored čuvara direktno u golmana.

35. Minut

0:0! Velika prilika za Partizan!

Kontra crno-belih, loptu je Zahid poslao ka Severini, on je pokušao iz prve, ali je pogodio istrčalog golmana Saipija.

Da je malo bolje poslao loptu ka golu...

21. Minut

0:0! Saldanja u šansi

Imao je Saldanja priliku da se probije pred gol. Bio je okružen sa trojicom igrača Lugana, ali su ga nekako uspeli da zaustave.

Da li je bilo prekršaja? Sudija je samo odmahnuo rukom...

15. Minut

0:0! Partizan u defanzivi!

Krenulo je dosta intenzivno, u prvih desetak minuta se igralo u visokom tempu, ali usledilo zatišje. Lugano kontroliše posed, Partizan opredeljen na kontre.

08. Minut

0:0! Pokušaj Lugana!

Pokušao je na drugoj strani Kimijani. Natrčao je na odbijednu loptu, šutirao sa distance, bilo je to nezgodno "zavrnuto".

Budan na golu je Aleksandar Jovanović, hvata loptu.

05. Minut

KALULU MAŠI!

Arijaga je sjajno pronašao Kalulua koje je prevario odbranu Lugana i izbio sam pred golmana, ali je uputio veoma neprecizan udarac. Ostaje 0:0.

02. Minut

0:0! SALDANJA ŠUTIRA!

Prvi udarac ka golu Lugana. Šut je oprobao Mateus Saldanja sa nekih 20 metara, ali lopta odlazi visoko preko gola.

20:00

POČEO JE MEČ U HUMSKOJ!

Prvi su loptu sa centra izveli gostu, ekipa Lugana - koja nastupa u svetlo plavim dresovima. Dok ekipa Partizana nastupa u tradicionalnoj crno-beloj opremi.

19:31

BROJ GLEDALACA NE OBEĆAVA!

Kako stoje stvari, protest navijača Partizana je i dalje na snazi. Stoga će i na ovom evropskom nastupu na stadionu u Humskoj, bodriti oko 3.000 ljudi.

Crno-beli su do duela sa Švajcarcima stigli nakon teškog poraza od Dinama iz Kijeva. U prvom meču je bilo 6:2, dok su u drugom u Humskoj poraženi sa 3:0.

Trener Partizana, Aleksandar Stanojević iskreno je naveo pred meč:

- Ulazimo u novi evropski dvomeč sa željom da probamo da izborimo Evropu. Znamo da se nismo pokazali u najbojem svetlu, da ne kažem da smo bili izuzetno loši.

Čeka nas teška utakmica protiv kvalitetnog protivnika koji kontroliše loptu. Moramo da budemo spremni, nadam se najboljem - kazao je između ostalog strateg crno-belih.

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)