ДАЛЕКО ЈЕ И ЛИГА ЕВРОПЕ: Партизан поражен од Лугана!

08.08.2024. 19:23
Detalj sa meča Partizan - Lugano
Детаљ са меча Партизан - Лугано / Извор: МН Press

У првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе, Партизан је на свом терену у Хумској вечерас поражен од швајцарског Лугана са 1:0 и тако се значајно удаљио и од пласмана у Лигу Европе.

Реванш је за седам дана у Швајцарској, али игра коју је Станојевићев тим показао вечерас не обећава много...

Подсетимо, ако прође даље, Партизан би у плеј-офу за пласман у Лигу Европе играо против Бешикташа, а ако Лугано буде бољи у двомечу, црно-бели би се преселили у плеј-оф за пласман у Лигу конференција, где би се састао са бољим из дуела Силкеборга и Гента, чији је први меч вечерас у Данској завршен без победника, 2:2.

Лига Европе, квалификације

ПАРТИЗАН - ЛУГАНО 0:1 (0:0)

Стрелци: 73' Заноти

Стадион: Партизан (Београд)

Судија:  Сандер ван дер Ејк (Холандија)

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић – Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић – Аријага, Захид – Северина, Калулу, Зубаиру (од 46. Гох) – Салдања.

Лугано (4-2-3-1): Саипи – Заноти, Пападопулос, Ел Вафи, Валензуела – Махмуд, Гргић – Алиседа, Бислими, Кимијани – Прзибилко.

Прво полувреме протекло је у великој инфериорности Партизана када је у питању посед лопте. Чак 78% ју је у свом поседу имала екипа Лугана, али су црно-бели добро деловали у дефанзиви, па није било превише прилика за госте да боље искористе тај велики посед лопте.

У таквој ситуацији црно-бели су претили искључиво из контранапада, а најбољу прилику имали су у 35. минуту када је Гајаз Захид изнео лопту до центра терена, одакле је лепо уочио Северину, али голман гостију правовремено истрчава на ивицу казненог простора и пре Северине долази до те лопте.

Покушавао је и Салдања у неколико наврата индивидуалним акцијама да угрози гол ривала, али без праве завршнице.

На другој страни, најопаснији по гол црно-белих били су Симињани и Пржибилко, али нису то биле такозване ''stopostotne'' прилике.

Тренер Станојевић је у полувремену реаговао увођењем Гоха уместо Зубаируа и корејски фудбалер је имао пар добрих потеза у првих пет минута другог полувремена.

Спорна ситуација у 52. минуту када је Калулу пао у казненом простору гостију после старта Пападопулоса, али за холандског судију, али ни за арбитре у ВАР соби то није био довољан интензитет контакта да би се досудио пенал.

Калулу је пет минута касније изашао из игре, као и Северина, а прилику су добили Natho и новајлија Грималдо.

Коначно су црно-бели, за разлику од првог полувремена, почели дуже да држе лопту у својим ногама, да покушавају да изграде акције из којих би угрозили гол ривала.

И када се чинило да црно-бели полако преузимају контролу на терену, Лугано је успео да поведе. Брза акција гостију у 73. минуту, Валенцуела је са леве стране пребацио лопту пред казнени простор Партизана, где Влади кратко додаје до Занотија, а овај са око 18 метара шаље снажан и прецизан ударац у доњи десни угао Партизановог гола - 0:1.

Црно-бели су могли до изједначења дванаест минута касније, када је Ђорђе Јовановић у казнемном простору Лугана спустио лопзу главом за Грималда који гађа доњи леви угао, али голман Сеипи успева да избије ту лопту у корнер.

Три минута касније добра прилика и за госте, Дос Сантос је шутирао поред Мујакића искоса са десне стране, али голман Јовановић успева да заустави тај покушај и спречи убдљивије вођство швајцарског тима.

90+5

КРАЈ МЕЧА!

Завршен је меч у Хумској. Партизан - Лугано 0:1 (0:0).

90+5

НАДОКНАДА!

Још пет минута наде за црно-беле да могу да избегну пораз.

88. Минут

БРАНИ ЈОВАНОВИЋ!

85. Минут

ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН!

73. Минут

0:1! ГОЛ! Лугано води у Хумској!

Воде гости од 73. минута. Стрелац је Заноти. Удацар Занотија са неких 22 метра, по земљи, лопта је завршила у доњем десном углу.

65. Минут

0:0!

Покушао је Natho убацивањем са леве стране, ишла је лопта право пред гол.

Detalj sa meča
Детаљ са меча / Извор: МН Press
58. Минут

Још две промене у Партизану!

Жоао Грималдо и Бибарс Natho мењају Ксандера Северину и Алдоа Калулуа.

53. Минут

ТРАЖЕ ПЕНАЛ ИГРАЧИ ПАРТИЗАНА!

Срушен је играч Партизана у казненом простору. Пападопулос је стартовао, чини се да је закачио по нози играча Партизана.

50. Минут

ПОКУШАЈ САЛДАЊЕ!

46. Минут

Почело је друго полуреме!

45+1

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

38. Минут

0:0! Још један налет Партизана!

Поново добра контра Партизана. Северина и Салдања су ишли два на три, на крају је Бразилац слабашно шутирао поред чувара директно у голмана.

35. Минут

0:0! Велика прилика за Партизан!

Контра црно-белих, лопту је Захид послао ка Северини, он је покушао из прве, али је погодио истрчалог голмана Саипија.

21. Минут

0:0! Салдања у шанси

Имао је Салдања прилику да се пробије пред гол. Био је окружен са тројицом играча Лугана, али су га некако успели да зауставе.

15. Минут

0:0! Партизан у дефанзиви!

Кренуло је доста интензивно, у првих десетак минута се играло у високом темпу, али уследило затишје. Лугано контролише посед, Партизан опредељен на контре.

08. Минут

0:0! Покушај Лугана!

Покушао је на другој страни Кимијани. Натрчао је на одбиједну лопту, шутирао са дистанце, било је то незгодно "заврнуто".

05. Минут

КАЛУЛУ МАШИ!

Аријага је сјајно пронашао Калулуа које је преварио одбрану Лугана и избио сам пред голмана, али је упутио веома непрецизан ударац. Остаје 0:0.

02. Минут

0:0! САЛДАЊА ШУТИРА!

20:00

ПОЧЕО ЈЕ МЕЧ У ХУМСКОЈ!

19:31

БРОЈ ГЛЕДАЛАЦА НЕ ОБЕЋАВА!

Црно-бели су до дуела са Швајцарцима стигли након тешког пораза од Динама из Кијева. У првом мечу је било 6:2, док су у другом у Хумској поражени са 3:0.

Тренер Партизана, Александар Станојевић искрено је навео пред меч:

- Улазимо у нови европски двомеч са жељом да пробамо да изборимо Европу. Знамо да се нисмо показали у најбојем светлу, да не кажем да смо били изузетно лоши.

Чека нас тешка утакмица против квалитетног противника који контролише лопту. Морамо да будемо спремни, надам се најбољем - казао је између осталог стратег црно-белих.

МРШАВА ПОДРШКА ЗА ГОСТЕ: Мало навијача уз Португалце у Београду (ВИДЕО)