KRAJ EVROPSKE PRIČE: Partizan PORAŽEN i u Belgiji!

28.08.2024. 17:15
Partizan - Gent
Partizan - Gent / Izvor: Tanjug/RADE PRELIĆ

Fudbaleri Partizana poraženi su i u drugom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija od ekipe Genta rezultatom 1:0, i time završili svoju ovosezonsku "evropsku priču".

Posle 1:0 za Gent u Humskoj, isti rezultat za belgijsku ekipu i večeras u revanšu, pa Partizanu ostaje da se okrene obavezama na domaćoj sceni, uz težak finansijski udarac.

Partizan se našao u velikom problemu uoči ovog susreta, jer se najbolji strelac crno-belih Mateuš Saldanja povredio, pa ga nije bilo ni u protokolu, već je utakmicu pratio sa tribina u društvu svog zemljaka i nekadašnjeg veziste Partizana, Evertona Luiza koji sada igra za belgijski Beveren.

Trener Stanojević se odlučio da u špicu umesto Saldanje od prvog minuta zaigra Aldo Kalulu, što generalno nije izgledalo loše, ali crno-beli opet nisu koristili prilike za gol.

Početak meča je, ipak, pripao domaćem timu koji je želeo da pred svojim navijačima izvrši što snažniji pritisak i eventualno ranim golom možda i reši pitanje plasmana u Ligu konferencija. U prvih nekoliko minuta je u centru pažnje bio Fadiga, koji je uspešno probijao po desnoj strani, pa je najpre u drugom minutu iznudio korner, a tri minuta kasnije je odlično centritao za Surdea koji je iz ''srca kaznenog prostora'' šutirao preko gola.

Brzo je došao period utakmice kada je i Partizan počeo da ''pokazuje zube'', oslabio je pritisak domaćina, a Gajas Zahid je u par navrata opasno pripretio domaćem golmanu. Najpre u 11. minutu posle saradnje sa Zubairuom, a onda i u 22. u akciji sa Kaluluom.

Ipak, posle nešto mirnijeg perioda igre, Zahid i Kalulu su izveli najbolju akciju Partizana od početka meča, ali nisu uspeli da je završe kako treba. Zahid je sa Partizanove polovine terena dugom loptom pronašao Kalulua na levoj strani, ovaj je u situaciji jedan na jedan sa Vatajabeom uspeo da pronaše prostor za šut koji je izblokiran, a lopta na kraju dolazi na desnu stranu šesnaesterca odakle Zahid šutira, ali poput Lazarevića u prvom meču, visoko preko gola.

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku bolje igre Genta koja je u dva navrata mogla do vođstva, pogotovo u 50. minutu kada je strelac jedinog gola iz prvog meča, Izraelac Omri Gandelman pogodio prečku.

U 56. minutu još jedan dobar napad domaćeg tima, ovoga puta je pokušao Braun sa leve strane, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Odmah zatim trener Partizana Aleksandar Stanojević vrši trostruku izmenu, ušli su Grimaldo, Đorđe Jovanović i Filipović umesto Severine, Arijage i De Medine, posle čega je Kovač uputio nezgodan udarac, lopta je zakačila nekoga u kaznenom prostoru Genta, ali je golman Ruf uspeo da je uhvati.

U 62. minutu dobar udarac po zemlji uputio je i Filipović iskosa sa desne strane, ali je Ruf opet dobro intervenisao.

Petnaest minuta kasnije odlična kontra Partizana koju je kreirao Natho i lepo poslao loptu napred ka Đorđu Jovanoviću, ali on nije uspeo da reši situaciju jedan na jedan sa Vatanabeom koji je na kraju uspeo da izblokira njegov udarac. Inače, Natho je u 66. minutu ušao u igru umesto Zubairua.

Izgledalo je tada da Partizan postaje opasniji, ali je taj utisak brzo nestao. Gent je preuzeo posed lopte i u 88. minutu rešio pitanje pobednika.

Lopta je sa desne strane poslata Deloržu koji je imao nedopustivo mnogo slobodnog prostora na nekih dvadesetak metara od gla crno-belih. Nemanja Nikolić je lagano trčkarao iza njega, Kovač je takođe sporo reagovao u pokušaju da smanji taj prostor i Delorž to kažnjava odličnim udarcem u donji desni ugao gola golana Jovanovića - 1:0!

Mogao je Partizan do utešnog izjednačenja u 90. minutu posle akcije Nikolića, Grimalda i Kalulua, ali je opet Vatanabe sjajno intervenisao u poslednjem trenutku i još jednom izblokirao udarac.

90+5

KRAJ MEČA!

Novim porazom, Partizan je okončao svoju "odiseju" u evropskim takmičenjima za ovu sezonu.

90. Minut

NADOKNADA!

Još pet minuta nade za Partizan.

89. Minut

ŠANSA ZA PARTIZAN!

Natho je odlično centrirao, ali nije se snašao Kalulu kod leve stative, uputio je pas u prazno, pred praznim golom ali tu nije bilo nikoga iz napada Partizana!

87. Minut

GOL!!! 1:0 VODI GENT!

Delorž pogađa sa nekih 17, 18 metara, dovodi Gent do prednosti i rešava sve dileme oko prolaska u grupnu fazu Lige konferencije.

81. Minut

OPASNO PRED GOLOM PARTIZANA!

Fadiga je utekao Jurčeviću i dobio dobru loptu od Delorža, ali je u završnici šutirao preko prečke u padu.

67. Minut

IZMENA U PARTIZANU!

Na terenu je Bibars Natho, koji je zamenio umornog Ibrahima Zubairua.

63. Minut

NOVI ŠUT PARTIZANA!

Udarac Filipovića sa distance. Snažno je šutirao rezervista Partizana, Ruf je nekako odbio loptu.

55. Minut

GENT U OFANZIVI!

Sve je uradio Fadiga u ovom napadu Genta, lepo je poslao loptu ka Arči Braunu, koji je pobegao De Medini, šutirao je iz prve, ali je lopta pogodila samo spoljni deo mreže.

48. Minut

PREČKA!

Lepo je prošao Surde, uspeo je da centrira pored Markovića, a Gandelman je došao do lopte pored Mujakića, ali srećom po crno-bele njegov udarac glavom za razliku od utakmice u Beogradu, sada je samo pogodio prečku.

45. Minut

NASTAVLJAMO!

Počelo je drugo poluvreme!

45+3

POLUVREME!

Kraj prvog poluvremena u Belgiji. Rezultat je 0:0!

40. Minut

ZAHID MAŠI SKORO PRAZAN GOL!

Odlična kontra Partizana, Kalulu se sjajno snašao, prevario beka Genta, ušao u kazneni prostor, ali mu je udarac bio izblokiran.

Lopta se odbila do Zahida koji je ostao sam pred golom, golman Genta je kasnio, ali je Zahid šutira preko gola. Najveća šansa do sada za crno-bele! Ostaje 0:0.

22. Minut

NOVA ŠANSA ZA PARTIZAN!

Zahid je ponovo bio u šansi nakon gužve u šesnaestercu. Šutirao je, ali neprecizno. Od svega, samo gol aut za domaćina.

11. Minut

PONOVO ZAHID!

Opet je Zahid probio odbranu Genta, sada je prošao po levom boku, gde je došao blizu gola, snažno je tukao, ali je Ruf dobro intervenisao. Bila je gužva ispred gola Genta, ali nije tu bio nijedan od fudbalera Partizana da ubaci loptu u gol.

06. Minut

ZAHID U ŠANSI!

Evo malo opasnosti i po gol Genta.  Zahid je povukao loptu ja golu Belgijanaca, međutim njegov udarac je bio izblokiran, a deluje da je morao da pošalje loptu ka Severini, koji je bio sam na levoj strani.

03. Minut

OPASNOST PO PARTIZAN!

Fadiga je ušao u sredinu sa desnog boka, ali je njegov udarac izblokirao Arijaga, tako je Gent dobio prvi korner.

Posle prekida je Gent imao novu šansu, ali je srećom po fudbalere Partizana lopta otišla pored gola.

01. Minut

SUDIJSKI ZVIŽDUK!

Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Partizana, koji igraju u crno-belim dresovima, dok je Gent u plravoj varijanti.

Pred crno-belima je težak posao jer su u prvom meču koji se igrao na stadionu u Humskoj poraženi od ekipe iz Belgije rezultatom 1:0.

Ukoliko Partizan ne bude večeras izborio plasman u grupnu fazu trećeg po kvalitetu evropskog takmičenja, biće prvi klub koji je krenuo od kvalifikacija za Ligu šampiona, a da na kraju nije uspeo da obezbedi ulazak ni u jedno takmičenje pod okriljem UEFA.

SASTAVI:

Gent: Ruf - Gambor, Vatanabe, Torunariga - Fatiga, Kums, Delorž, Gandelman, Braun - Gudjonsen, Surdez.

Partizan: Jovanović - De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević - Arijaga, Kovač - Severina, Zahid, Zubairu - Kalulu

Kompletan tok meča sa stadiona Genta možete pratiti putem našeg LAJV BLOGA.

Tužne vesti iz Brazila: Preminuo Cezar