КРАЈ ЕВРОПСКЕ ПРИЧЕ: Партизан ПОРАЖЕН и у Белгији!

28.08.2024. 17:15
Partizan - Gent
Партизан - Гент / Извор: Танјуг/РАДЕ ПРЕЛИЋ

Фудбалери Партизана поражени су и у другом мечу плеј-офа за пласман у Лигу конференција од екипе Гента резултатом 1:0, и тиме завршили своју овосезонску "европску причу".

После 1:0 за Гент у Хумској, исти резултат за белгијску екипу и вечерас у реваншу, па Партизану остаје да се окрене обавезама на домаћој сцени, уз тежак финансијски ударац.

Партизан се нашао у великом проблему уочи овог сусрета, јер се најбољи стрелац црно-белих Матеуш Салдања повредио, па га није било ни у протоколу, већ је утакмицу пратио са трибина у друштву свог земљака и некадашњег везисте Партизана, Евертона Луиза који сада игра за белгијски Беверен.

Тренер Станојевић се одлучио да у шпицу уместо Салдање од првог минута заигра Алдо Калулу, што генерално није изгледало лоше, али црно-бели опет нису користили прилике за гол.

Почетак меча је, ипак, припао домаћем тиму који је желео да пред својим навијачима изврши што снажнији притисак и евентуално раним голом можда и реши питање пласмана у Лигу конференција. У првих неколико минута је у центру пажње био Фадига, који је успешно пробијао по десној страни, па је најпре у другом минуту изнудио корнер, а три минута касније је одлично центритао за Сурдеа који је из ''srca казненог простора'' шутирао преко гола.

Брзо је дошао период утакмице када је и Партизан почео да ''показује зубе'', ослабио је притисак домаћина, а Гајас Захид је у пар наврата опасно припретио домаћем голману. Најпре у 11. минуту после сарадње са Зубаируом, а онда и у 22. у акцији са Калулуом.

Ипак, после нешто мирнијег периода игре, Захид и Калулу су извели најбољу акцију Партизана од почетка меча, али нису успели да је заврше како треба. Захид је са Партизанове половине терена дугом лоптом пронашао Калулуа на левој страни, овај је у ситуацији један на један са Ватајабеом успео да пронаше простор за шут који је изблокиран, а лопта на крају долази на десну страну шеснаестерца одакле Захид шутира, али попут Лазаревића у првом мечу, високо преко гола.

Почетак другог полувремена протекао је у знаку боље игре Гента која је у два наврата могла до вођства, поготово у 50. минуту када је стрелац јединог гола из првог меча, Израелац Омри Ганделман погодио пречку.

У 56. минуту још један добар напад домаћег тима, овога пута је покушао Браун са леве стране, али је погодио спољни део мреже.

Одмах затим тренер Партизана Александар Станојевић врши троструку измену, ушли су Грималдо, Ђорђе Јовановић и Филиповић уместо Северине, Аријаге и Де Медине, после чега је Ковач упутио незгодан ударац, лопта је закачила некога у казненом простору Гента, али је голман Руф успео да је ухвати.

У 62. минуту добар ударац по земљи упутио је и Филиповић искоса са десне стране, али је Руф опет добро интервенисао.

Петнаест минута касније одлична контра Партизана коју је креирао Natho и лепо послао лопту напред ка Ђорђу Јовановићу, али он није успео да реши ситуацију један на један са Ватанабеом који је на крају успео да изблокира његов ударац. Иначе, Natho је у 66. минуту ушао у игру уместо Зубаируа.

Изгледало је тада да Партизан постаје опаснији, али је тај утисак брзо нестао. Гент је преузео посед лопте и у 88. минуту решио питање победника.

Лопта је са десне стране послата Делоржу који је имао недопустиво много слободног простора на неких двадесетак метара од гла црно-белих. Немања Николић је лагано трчкарао иза њега, Ковач је такође споро реаговао у покушају да смањи тај простор и Делорж то кажњава одличним ударцем у доњи десни угао гола голана Јовановића - 1:0!

Могао је Партизан до утешног изједначења у 90. минуту после акције Николића, Грималда и Калулуа, али је опет Ватанабе сјајно интервенисао у последњем тренутку и још једном изблокирао ударац.

90+5

КРАЈ МЕЧА!

Новим поразом, Партизан је окончао своју "одисеју" у европским такмичењима за ову сезону.

90. Минут

НАДОКНАДА!

89. Минут

ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН!

Natho је одлично центрирао, али није се снашао Калулу код леве стативе, упутио је пас у празно, пред празним голом али ту није било никога из напада Партизана!

87. Минут

ГОЛ!!! 1:0 ВОДИ ГЕНТ!

Делорж погађа са неких 17, 18 метара, доводи Гент до предности и решава све дилеме око проласка у групну фазу Лиге конференције.

81. Минут

ОПАСНО ПРЕД ГОЛОМ ПАРТИЗАНА!

Фадига је утекао Јурчевићу и добио добру лопту од Делоржа, али је у завршници шутирао преко пречке у паду.

67. Минут

ИЗМЕНА У ПАРТИЗАНУ!

63. Минут

НОВИ ШУТ ПАРТИЗАНА!

Ударац Филиповића са дистанце. Снажно је шутирао резервиста Партизана, Руф је некако одбио лопту.

55. Минут

ГЕНТ У ОФАНЗИВИ!

48. Минут

ПРЕЧКА!

45. Минут

НАСТАВЉАМО!

45+3

ПОЛУВРЕМЕ!

Крај првог полувремена у Белгији. Резултат је 0:0!

40. Минут

ЗАХИД МАШИ СКОРО ПРАЗАН ГОЛ!

Одлична контра Партизана, Калулу се сјајно снашао, преварио бека Гента, ушао у казнени простор, али му је ударац био изблокиран.

22. Минут

НОВА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН!

11. Минут

ПОНОВО ЗАХИД!

06. Минут

ЗАХИД У ШАНСИ!

03. Минут

ОПАСНОСТ ПО ПАРТИЗАН!

01. Минут

СУДИЈСКИ ЗВИЖДУК!

Пред црно-белима је тежак посао јер су у првом мечу који се играо на стадиону у Хумској поражени од екипе из Белгије резултатом 1:0.

Уколико Партизан не буде вечерас изборио пласман у групну фазу трећег по квалитету европског такмичења, биће први клуб који је кренуо од квалификација за Лигу шампиона, а да на крају није успео да обезбеди улазак ни у једно такмичење под окриљем УЕФА.

САСТАВИ:

Гент: Руф - Гамбор, Ватанабе, Торунарига - Фатига, Кумс, Делорж, Ганделман, Браун - Гуђонсен, Сурдез.

Партизан: Јовановић - Де Медина, Марковић, Мујакић, Јурчевић - Аријага, Ковач - Северина, Захид, Зубаиру - Калулу

Комплетан ток меча са стадиона Гента можете пратити путем нашег ЛАЈВ БЛОГА.

ХАЈДУК СЛАВИО У ДЕРБИЈУ: Сплићани минималцем славио на Максимиру!