(UŽIVO) SUPERLIGA: Partizan - Crvena zvezda 0:4

Večiti derbi / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana od 19 časova dočekuju na stadionu u Humskoj ekipu aktuelnog šampiona Crvenu zvezdu u 174. večitom derbiju, prvom u ovoj sezoni, u okviru 9. kola Superlige Srbije.

65. minut

Partizan - Crvena zvezda 0:4

0:4!!! Het-trik Endiajea. Odlično je reagovao napadač Zvezde na ubacivanje Pruceva. Nova dvostruka izmena u Zvezdi, izašli su Ivanić i Endiaje, a ušli Katai i Duarte.

63. minut

Partizan - Crvena zvezda 0:3

Milojević vrši dvostruku izmenu. Silas i Maksimović izlaze, a ušli su Milson i Prucev.

60. minut

Elšnik je centroirao iz slobodnog udarca, a Endiaje šutirao preko gola. U sledećem napadu je i Elšnik pokušao, ali je šutirao pored gola.

57. minut

Stanojević je odmah izvršio dvostruku izmenu. Izašli su Zahid i Kalulu, a ušli Lazarević i Jovanović.

56. minut

0:3!!! Endiaje je ponovo strelac. Elšnik je dugo vukao loptu, uspeo da se probije ka sredini i promnađe Endiaje koji je drugi put večeras savladao Jovanovića.

53. minut

Partizan - Crvena zvezda 0:2

Dve šanse za Zvezdu. Ivanić je prvo asistirao Silasu koji se u odsudnom trenutku okliznuo, ali je uspeo da vrati loptu do Maksimovića, a Jovanović je odbranio njegov udarac. U nastavku akcije je pokušao i Ivanić, ali je šutirao preko gola.

46. minut

Počelo je drugih 45 minuta u Humskoj. Dvostruka izmena u Partizanu, ušli su Antić i Goh, a izašli su Jurčević i Natho.

45+3. minut

0:2!!! Duplirala je Zvezda prednost, Silas je pogodio. Dugo je trajala akcija Zvezde, statična je bila odbrana Partizana, Maksimović je dodao do Silasa koji je iz prve šutirao i savladao Jovanovića za prvenac u dresu Zvezde. Ubrzo je i sudija Simović odsvirao kraj prvog poluvremena.

39. minut

Partizan - Crvena zvezda 0:1

Rasplamsala se borba, po jedna prilika na obe strane. Prvo je Elšnik šutirao sa distance preko gola Partizana, da bi u sledećem napadu Natho sa 16 metara šutirao tik pored stative Glazerovog gola.

35. minut

Olajinka je ostao sam sa lopštom, mogao je da bira šta će da uradi, ali mu je lopta pobegla i propala je izgledna prilika za crveno-bele.

32. minut

Imao je Partizan veliku priliku za izjednačenje, Zubairu je ubacio loptu, a Jurčević na drugoj strani odlično reagovao glavom, ali je pogodio prečku.

28. minut

Konačno je zapretio Partizan. Natho je dodao do Zahida koji je šutirao iz prve, ali pravo u Glazera.

25. minut

0:1!!! Vodi Zvezda, strelac je Endiaj iz penala. Elšnik je bio u dobroj poziciji i šutirao, ali je Kovač uspeo da zakači loptu i izbaci loptu u korner. Ipak, usledila je provera VAR sistema zbog potencijalnog penala jer je Kovač igrao rukom. Simović je proverio snimak i pokazao na belu tačku. Endiaje je preuzeo odgovornost i pogodio gol.

15. minut

Partizan - Crvena zvezda 0:0

Zvezda drži loptu u nogama, ali ne uspeva da napravi dobru priliku.

6. minut

Prva prilika na meču. Ndiaje je stigao loptu, uspeo da vrati na peterac, a Silas je šutirao preko gola.

1. minut

Počeo je 174. večiti derbi.

Odigravanje večitog derbija bilo je čak i pod znakom pitanja pošto su u subotu uveče nepoznati počinici palili teren u Humskoh i napravili određenu štetu koja je ipak u većini sanirana za današnji meč.

Partizan utakmicu dočekuje tek na sedmom mestu sa 11 bodova, šest manje u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu, ali i jednom utakmicom manje u odnosu na večitog rivala.

Partizan je u prethodnom kolu Superlige poražen od OFK Beograda sa 3:2 primivši gol u poslednjim trenucima meča, dok je Crvena zvezda sa 2:0 savladala Napredak.

SPREMA SE DEBAKL PARTIZANA: Silas promašio zicer, ali Šerif je stigao do het-trika (VIDEO)
FK Crvena zvezda

23.09.2024. 20:28
Novi transparent, ISTA UVREDA: Zvezdaši i DRUGI PUT odgovorili rimovanjem (FOTO)
Zvezdaši

23.09.2024. 20:17
ZVEZDA POGODILA U ZADNJIM SEKUNDAMA: Mesi do Silasa i Jovanović je nemoćan (VIDEO)
Silas

23.09.2024. 20:00
GROBARI ĆE SANJATI OVU ŠANSU: Jurčević umalo doneo izjednačenje (VIDEO)
Jurčević

23.09.2024. 19:54

UŽIVO

Zvezdin đak igrao rukom u šesnaestercu, Simović gledao VAR i pokazao na penal! Jovanović bez šanse (VIDEO)