(УЖИВО) СУПЕРЛИГА: Партизан - Црвена звезда 0:3

23.09.2024. 17:56
Večiti derbi
Вечити дерби / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана од 19 часова дочекују на стадиону у Хумској екипу актуелног шампиона Црвену звезду у 174. вечитом дербију, првом у овој сезони, у оквиру 9. кола Суперлиге Србије.

60. минут

Партизан - Црвена звезда 0:3

Елшник је центроирао из слободног ударца, а Ендиаје шутирао преко гола. У следећем нападу је и Елшник покушао, али је шутирао поред гола.

57. минут

Станојевић је одмах извршио двоструку измену. Изашли су Захид и Калулу, а ушли Лазаревић и Јовановић.

56. минут

0:3!!! Ендиаје је поново стрелац. Елшник је дуго вукао лопту, успео да се пробије ка средини и промнађе Ендиаје који је други пут вечерас савладао Јовановића.

53. минут

Партизан - Црвена звезда 0:2

Две шансе за Звезду. Иванић је прво асистирао Силасу који се у одсудном тренутку оклизнуо, али је успео да врати лопту до Максимовића, а Јовановић је одбранио његов ударац. У наставку акције је покушао и Иванић, али је шутирао преко гола.

46. минут

Почело је других 45 минута у Хумској. Двострука измена у Партизану, ушли су Антић и Гох, а изашли су Јурчевић и Natho.

45+3. минут

0:2!!! Дуплирала је Звезда предност, Силас је погодио. Дуго је трајала акција Звезде, статична је била одбрана Партизана, Максимовић је додао до Силаса који је из прве шутирао и савладао Јовановића за првенац у дресу Звезде. Убрзо је и судија Симовић одсвирао крај првог полувремена.

39. минут

Партизан - Црвена звезда 0:1

Распламсала се борба, по једна прилика на обе стране. Прво је Елшник шутирао са дистанце преко гола Партизана, да би у следећем нападу Natho са 16 метара шутирао тик поред стативе Глазеровог гола.

35. минут

Олајинка је остао сам са лопштом, могао је да бира шта ће да уради, али му је лопта побегла и пропала је изгледна прилика за црвено-беле.

32. минут

Имао је Партизан велику прилику за изједначење, Зубаиру је убацио лопту, а Јурчевић на другој страни одлично реаговао главом, али је погодио пречку.

28. минут

Коначно је запретио Партизан. Natho је додао до Захида који је шутирао из прве, али право у Глазера.

25. минут

0:1!!! Води Звезда, стрелац је Ендиај из пенала. Елшник је био у доброј позицији и шутирао, али је Ковач успео да закачи лопту и избаци лопту у корнер. Ипак, уследила је провера ВАР система због потенцијалног пенала јер је Ковач играо руком. Симовић је проверио снимак и показао на белу тачку. Ендиаје је преузео одговорност и погодио гол.

15. минут

Партизан - Црвена звезда 0:0

Звезда држи лопту у ногама, али не успева да направи добру прилику.

6. минут

Прва прилика на мечу. Ндиаје је стигао лопту, успео да врати на петерац, а Силас је шутирао преко гола.

1. минут

Почео је 174. вечити дерби.

Одигравање вечитог дербија било је чак и под знаком питања пошто су у суботу увече непознати починици палили терен у Хумскох и направили одређену штету која је ипак у већини санирана за данашњи меч.

Партизан утакмицу дочекује тек на седмом месту са 11 бодова, шест мање у односу на водећу Црвену звезду, али и једном утакмицом мање у односу на вечитог ривала.

Партизан је у претходном колу Суперлиге поражен од ОФК Београда са 3:2 примивши гол у последњим тренуцима меча, док је Црвена звезда са 2:0 савладала Напредак.

Нови транспарент, ИСТА УВРЕДА: Звездаши и ДРУГИ ПУТ одговорили римовањем (ФОТО)
Zvezdaši

23.09.2024. 20:17
ЗВЕЗДА ПОГОДИЛА У ЗАДЊИМ СЕКУНДАМА: Меси до Силаса и Јовановић је немоћан (ВИДЕО)
Silas

23.09.2024. 20:00
ГРОБАРИ ЋЕ САЊАТИ ОВУ ШАНСУ: Јурчевић умало донео изједначење (ВИДЕО)
Jurčević

23.09.2024. 19:54
ИЗБАЦИЛИ СУ ИЗ ПРЕНОСА: Ево шта је показивао човек који је ПРЕКИНУО ВЕЧИТИ ДЕРБИ! (ФОТО)
174. večiti derbi

23.09.2024. 19:43
УЖИВО

Звездин ђак играо руком у шеснаестерцу, Симовић гледао ВАР и показао на пенал! Јовановић без шансе (ВИДЕО)