ZALAGANJE NA MESTU, REZULTAT SOLIDAN: Zvezda slavila protiv Sočija

05.07.2024. 13:55
Zvezda - Soči
Zvezda - Soči / Izvor: FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:0 u prijateljskom meču protiv ekipe Sočija. Susret se igrao u Sankt Peterburgu u okviru "Kupa bratstva".

Strelac prvog gola u 39. minutu bio je Šerif Endiaje, a potom je Lazar Jovanović u 44. minutu postigao drugi pogodak.

Odličnu loptu dobio je Endiaje od Dalsija, ofsajda nije bilo, predriblao je golmana Sočija i zatresao praznu mrežu.

Svega nekoliko minuta kasnije mladi Šljivić je skoro sve odradio sam po levoj strani, odlično predriblao protivnika, ali golman je odbranio.

Srećom po Zvezdu, lopta se odbila Jovanoviću koji je "uterao" loptu u gol i već tad postavio konačnih 2:0.

Mladi čuvar mreže Ivan Guteša istakao se u dva navrata u drugom poluvremenu, gde su Levin i Makarčuk bili blizu golu, dok je Zvezda svoju najbolju priliku imala na startu nastavka. Tražio je Luka Ilić tada penal, tvrdio je da je oboren u kaznenom prostoru posle dodavanja Endiajea, ali sudija je ostao nem.

Vladan Milojević je u nastavku promešao ekipu, ušli su Đurić, Radojević, Sremčević, Knežević, Anan, čak i Hvang i Kanga, ali se stekao utisak da su oba kluba jedva čekali kraj utakmice.

Podsetimo, beogradski klub igra tri prijateljska meča na turneji u Rusiji. Naredni rivali Zvezde biće Zenit 8. jula i Taljares 12. jula.

Crvena zvezda - Soči 2:0 (2:0)

Crvena zvezda: Guteša - Mimović, Điga (od 70. Milosavljević), Leković (od 70. Đurić), Rodić (od 70. Radojević) - Dalsio (od 70. Hvan), Ilić (od 57. Kanga) - Jovanović (od 70. Maksimović), Šljivić (od 46. Knežević), Katai (od 46. Anan) - Endijaje (od 70. Sremčević).

Soči: Degtev (od 67. Zabolotnji) - Magal, Alves (od 78. Kožemjakin), Suslov (od 67. Litvinov), Makarčuk (od 67. Zajka) - Kravcov (od 77. Burmistrov), Savedra (od 82. Šagiahmetov), Levin (od 67. Makarov) - Kramarić (od 78. Mortovoj), Safronov (od 67. Lazarev), Guarirapa (od 82. Fedorov).

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.

VELIKO OLAKŠANJE ZA CRNO-BELE: FIFA ukinula suspenziju Partizanu!