ЗАЛАГАЊЕ НА МЕСТУ, РЕЗУЛТАТ СОЛИДАН: Звезда славила против Сочија

05.07.2024. 13:55
Zvezda - Soči
Звезда - Сочи / Извор: ФК Црвена звезда

Црвена звезда је славила резултатом 2:0 у пријатељском мечу против екипе Сочија. Сусрет се играо у Санкт Петербургу у оквиру "Купа братства".

Стрелац првог гола у 39. минуту био је Шериф Ендиаје, а потом је Лазар Јовановић у 44. минуту постигао други погодак.

Одличну лопту добио је Ендиаје од Далсија, офсајда није било, предриблао је голмана Сочија и затресао празну мрежу.

Свега неколико минута касније млади Шљивић је скоро све одрадио сам по левој страни, одлично предриблао противника, али голман је одбранио.

Срећом по Звезду, лопта се одбила Јовановићу који је "утерао" лопту у гол и већ тад поставио коначних 2:0.

Млади чувар мреже Иван Гутеша истакао се у два наврата у другом полувремену, где су Левин и Макарчук били близу голу, док је Звезда своју најбољу прилику имала на старту наставка. Тражио је Лука Илић тада пенал, тврдио је да је оборен у казненом простору после додавања Ендиајеа, али судија је остао нем.

Владан Милојевић је у наставку промешао екипу, ушли су Ђурић, Радојевић, Сремчевић, Кнежевић, Анан, чак и Хванг и Канга, али се стекао утисак да су оба клуба једва чекали крај утакмице.

Подсетимо, београдски клуб игра три пријатељска меча на турнеји у Русији. Наредни ривали Звезде биће Зенит 8. јула и Таљарес 12. јула.

Црвена звезда - Сочи 2:0 (2:0)

Црвена звезда: Гутеша - Мимовић, Ђига (од 70. Милосављевић), Лековић (од 70. Ђурић), Родић (од 70. Радојевић) - Далсио (од 70. Хван), Илић (од 57. Канга) - Јовановић (од 70. Максимовић), Шљивић (од 46. Кнежевић), Катаи (од 46. Анан) - Ендијаје (од 70. Сремчевић).

Сочи: Дегтев (од 67. Заболотњи) - Магал, Алвес (од 78. Кожемјакин), Суслов (од 67. Литвинов), Макарчук (од 67. Зајка) - Кравцов (од 77. Бурмистров), Саведра (од 82. Шагиахметов), Левин (од 67. Макаров) - Крамарић (од 78. Мортовој), Сафронов (од 67. Лазарев), Гуарирапа (од 82. Федоров).

Најновије вести о ФК Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.

ВЕЛИКО ОЛАКШАЊЕ ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: ФИФА укинула суспензију Партизану!