Zvezdin novajlija srušio Mladost u prvoj kontrolnoj utakmici crveno-belih

28.06.2024. 19:26
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su prvu prijateljsku utakmicu tokom letnjih priprema i na stadionu "Radomir Antić" u Užicu savladali Mladost iz Lučana rezultatom 1:0. jedini strelac bio je novajlija Luka Ilić.

Trener crveno-belih Vladan Milojević imao je priliku da vidi dokle se stiglo u procesu fromiranja igre, ali nije mogao da računa na nekoliko igrača koji tek treba da se priključe ekipi. Takođe, u Užicu nije bilo ni Mirka Ivanića koji je postao otac i dobio je slobodno kako bi proslavio rođenje ćerkice, a kapiten je bio Aleksandar Katai.

Crveno-beli su bili bolji rival u Užicu. Najbolju šansu u prvom delu je propustio Sremčević u 42. minutu. Zvezda je povela 10. minuta kasnije, pošto je Ilić sa 16 metara poslao loptu u rašlje gola Lučanaca.

Crvena zvezda: Guteša, Mimović, Đurić, Leković, Radojević, Dalsio, Ilić, Katai, Šljivić, Jovanović i Sremčević. Igrali su još: Gordić, Maksimović, Knežević, Anan, Vasilić i Ranković.

Posle meča sa Mladosti fudbaleri Crvene zvezde se vraćaju u Beograd, a 2. jula će otputovati u Sankt Peterburg gde će nastaviti sa pripremama za narednu sezonu.