Звездин новајлија срушио Младост у првој контролној утакмици црвено-белих

28.06.2024. 19:26
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде одиграли су прву пријатељску утакмицу током летњих припрема и на стадиону "Радомир Антић" у Ужицу савладали Младост из Лучана резултатом 1:0. једини стрелац био је новајлија Лука Илић.

Тренер црвено-белих Владан Милојевић имао је прилику да види докле се стигло у процесу фромирања игре, али није могао да рачуна на неколико играча који тек треба да се прикључе екипи. Такође, у Ужицу није било ни Мирка Иванића који је постао отац и добио је слободно како би прославио рођење ћеркице, а капитен је био Александар Катаи.

Црвено-бели су били бољи ривал у Ужицу. Најбољу шансу у првом делу је пропустио Сремчевић у 42. минуту. Звезда је повела 10. минута касније, пошто је Илић са 16 метара послао лопту у рашље гола Лучанаца.

Црвена звезда: Гутеша, Мимовић, Ђурић, Лековић, Радојевић, Далсио, Илић, Катаи, Шљивић, Јовановић и Сремчевић. Играли су још: Гордић, Максимовић, Кнежевић, Анан, Василић и Ранковић.

После меча са Младости фудбалери Црвене звезде се враћају у Београд, а 2. јула ће отпутовати у Санкт Петербург где ће наставити са припремама за наредну сезону.