ABA LIGA: Bivši igrač crveno-belih razbio Partizan! (FOTO)

11.03.2017. 18:37
KK Igokea - KK Partizan
KK Igokea - KK Partizan / Izvor: Foto: Igokea/Nenad Vuruna

Igokea priredila iznenađenje u 26. kolu regionalnog takmičenja.

Neočekivanu pobedu zabeležila je Igokea nad crno-belima u 26. kolu ABA lige, tim iz Laktaša pobedio je Partizan sa 70:64.

Domaći su od starta krenuli samouvereno i silovito, a crno-beli su dugo tražili pravi ritam. Posle početne rezultatske klackalice, Igokea je poenima Rikića pobegla na 12:5 (5.minut), a tu razliku su održavali raspoloženi Robinson, Milošević i Šibalić 14:7 (5.minut).

POZIV IZ ŠPANIJE: Legendarni kapiten Partizana ide u Unikahu (FOTO)

ABA LIGA: Bivši košarkaš Zvezde pokidao u Laktašima (VIDEO)

S druge strane, Partizanov Robinson je trojkom smanjio na 14:10 (6.minut), a zatim se trgao iz sna i Birčević (17:13, 6. minut), ali Rikić i Igokein Robinson vuku svoj tim na plus 10 u 10. minutu (25:15), a ovaj drugi je trojkom postavio rezultat prve deonice.

U drugoj četvrtini nastavljena je dominacija domaćeg tima, koji je odmakao na 33:17 (13.minut, Mahković). Crno-beli su preko Lukovića, Hečera i Ratkovice ublažili vođstvo rivala na 33:23, ali nije to dekoncentrisalo Igokeu, koja je Pešakovićevom trojkom povela 38:26 u 15. minutu.

Tim iz Humske je trojkom Veličkovića stigao na 38:29 (16. minut), a dva minuta pre odlaska na veliki odmora, Partizan, predvođen razigranim Lukovićem, smanjuje na 38:34. Međutim, domaćin je uzvratio atraktivnim pogocima Radivojevića i sa sigurnom zalihom završio poluvreme (44:34).

VEĆ SU GA VIDELI KAO PRVO POJAČANJE: Stigao demanti, ali nije sve GOTOVO (FOTO)

U nastavku su Hečer, Ratkovica i Veličković dodali gas i prednost Igokee se postepeno topila, da bi kod 50:48 u 27. minutu trener domaćih Dragan Bajić zatražio tajm-aut. Nakon toga Ratkovica je iz prodora izjednačio rezultat na 50:50, posle čega je Igokea pojačala odbranu, zaigrala agresivno i na Partizanovoj polovini terena, pa je na kraju trećeg kvartala domaćin bio ponovo u plusu (53:50).

Početkom četvrte četvrtine na semaforu je stajalo 56:50 (32.minut) zahvaljujući Pašajliću, a isti igrač je ubrzo bio precizan i u šutu za tri ponea (61:53).

Usledio je period igre sa malo poena, najpre je Veličković postigao dva za 61:55 u 35. minutu, a onda je odlični Radivojević ubacio trojku (64:55, 36. minut). Nisu se predavali Beograđani, Lukovićevim pogocima sa linije penala i iz igre, pa zatim i slobodnim bacanjima Hečera, izabranici trenera Aleksandra Džikića uveli su meč u dramu (64:60).

Međutim, uzbuđenje je smanjio Šibalić trojkom (67:60), a u poslednji minut susreta se ušlo kod plus šest za goste (67:61). Do kraja meča tim iz Laktaša zadržao je vođstvo i rutinski i zasluženo slavio.

IGOKEA – PARTIZAN   70:64 (28:17, 16:17,  9:16, 17:14)

DVORANA: SD Laktaši

GLEDALACA: 3.000.

SUDIJE: Nešković, Obrknežević, Šundić.

IGOKEA: Pašajlić 6, Mićović 1, Šibalić 9, Robinson 9, Pešaković 6, Milošević 2, Albijanić 2, Radivojević 20, Mahković 6, Rikić 9.

PARTIZAN: Robinson 8, Ratkovica 14, Vrabac 2, Marinković 5, Veličković 9, Majstorović 2, Birčević 3, Koprivica 2, Andrić, Hečer 12, Pot, Luković 7.

Crvena zvezda – Budućnost (21)

Tabela: Crvena zvezda 24-1, Cedevita 20-6, Partizan 19-7, Budućnost 18-7, Igokea 13-13, Mega Leks 11-15, Cibona 11-14, Karpoš Sokoli 10-16, Union Olimpija 10-15, FMP 10-16, Mornar 9-16, MZT Skoplje 8-17, Zadar 8-17, Krka 7-18.

HAKOVAN NALOG KSS-A: Počinioci ostavili gnusnu poruku za jednu osobu