АБА ЛИГА: Бивши играч црвено-белих разбио Партизан! (ФОТО)

11.03.2017. 18:37
KK Igokea - KK Partizan
KK Игокеа - KK Партизан / Извор: Фото: Игокеа/Ненад Вуруна

Игокеа приредила изненађење у 26. колу регионалног такмичења.

Неочекивану победу забележила је Игокеа над црно-белима у 26. колу АБА лиге, тим из Лакташа победио је Партизан са 70:64.

Домаћи су од старта кренули самоуверено и силовито, а црно-бели су дуго тражили прави ритам. После почетне резултатске клацкалице, Игокеа је поенима Рикића побегла на 12:5 (5.минут), а ту разлику су одржавали расположени Робинсон, Милошевић и Шибалић 14:7 (5.минут).

ПОЗИВ ИЗ ШПАНИЈЕ: Легендарни капитен Партизана иде у Уникаху (ФОТО)

АБА ЛИГА: Бивши кошаркаш Звезде покидао у Лакташима (ВИДЕО)

С друге стране, Партизанов Робинсон је тројком смањио на 14:10 (6.минут), а затим се тргао из сна и Бирчевић (17:13, 6. минут), али Рикић и Игокеин Робинсон вуку свој тим на плус 10 у 10. минуту (25:15), а овај други је тројком поставио резултат прве деонице.

У другој четвртини настављена је доминација домаћег тима, који је одмакао на 33:17 (13.минут, Махковић). Црно-бели су преко Луковића, Хечера и Ратковице ублажили вођство ривала на 33:23, али није то деконцентрисало Игокеу, која је Пешаковићевом тројком повела 38:26 у 15. минуту.

Тим из Хумске је тројком Величковића стигао на 38:29 (16. минут), а два минута пре одласка на велики одмора, Партизан, предвођен разиграним Луковићем, смањује на 38:34. Међутим, домаћин је узвратио атрактивним погоцима Радивојевића и са сигурном залихом завршио полувреме (44:34).

ВЕЋ СУ ГА ВИДЕЛИ КАО ПРВО ПОЈАЧАЊЕ: Стигао деманти, али није све ГОТОВО (ФОТО)

У наставку су Хечер, Ратковица и Величковић додали гас и предност Игокее се постепено топила, да би код 50:48 у 27. минуту тренер домаћих Драган Бајић затражио тајм-аут. Након тога Ратковица је из продора изједначио резултат на 50:50, после чега је Игокеа појачала одбрану, заиграла агресивно и на Партизановој половини терена, па је на крају трећег квартала домаћин био поново у плусу (53:50).

Почетком четврте четвртине на семафору је стајало 56:50 (32.минут) захваљујући Пашајлићу, а исти играч је убрзо био прецизан и у шуту за три понеа (61:53).

Уследио је период игре са мало поена, најпре је Величковић постигао два за 61:55 у 35. минуту, а онда је одлични Радивојевић убацио тројку (64:55, 36. минут). Нису се предавали Београђани, Луковићевим погоцима са линије пенала и из игре, па затим и слободним бацањима Хечера, изабраници тренера Александра Џикића увели су меч у драму (64:60).

Међутим, узбуђење је смањио Шибалић тројком (67:60), а у последњи минут сусрета се ушло код плус шест за госте (67:61). До краја меча тим из Лакташа задржао је вођство и рутински и заслужено славио.

ИГОКЕА – ПАРТИЗАН   70:64 (28:17, 16:17,  9:16, 17:14)

ДВОРАНА: СД Лакташи

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000.

СУДИЈЕ: Нешковић, Обркнежевић, Шундић.

ИГОКЕА: Пашајлић 6, Мићовић 1, Шибалић 9, Робинсон 9, Пешаковић 6, Милошевић 2, Албијанић 2, Радивојевић 20, Махковић 6, Рикић 9.

ПАРТИЗАН: Робинсон 8, Ратковица 14, Врабац 2, Маринковић 5, Величковић 9, Мајсторовић 2, Бирчевић 3, Копривица 2, Андрић, Хечер 12, Пот, Луковић 7.

Црвена звезда – Будућност (21)

Табела: Црвена звезда 24-1, Цедевита 20-6, Партизан 19-7, Будућност 18-7, Игокеа 13-13, Мега Лекс 11-15, Цибона 11-14, Карпош Соколи 10-16, Унион Олимпија 10-15, ФМП 10-16, Морнар 9-16, МЗТ Скопље 8-17, Задар 8-17, Крка 7-18.

НЕЋЕ ДУГО: Слукас открио када завршава каријеру