13°C
20.09.2024.
117.062
104.8191

EVROKUP: Partizan izgubio u neizvesnoj završnici, poraz u poslednjoj sekundi (VIDEO)

15.12.2020. 22:29
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli ostaju na četvrtoj poziciji u grupi A.

Košarkaši Partizana definitivno će sa četvrtog mesta otići u narednu fazu Evrokupa pošto su poraženi u Francuskoj od Burža. Domaćin je slavio sa 73:71 (21:26, 19:15, 16:18, 17:12) košem u poslednjoj sekundi Tomasa Skraba koji je pokupio promašaj za tri Danila Anđušića. Crno-beli, koji su u Francuskoj bili bez Novice Veličkovića, doživeli su četvrti poraz u Evrokupu.

EVROLIGA: Brutalni CSKA demolirao Efes sa +35! Dabl-dabl Milutinova, pukla STOTKA! Novi UDARAC za Kokoškova (VIDEO)

POMERENE SVE GRANICE: Janis od Baksa dobio najveći ugovor u istoriji lige (FOTO)

DERBI ZAČELJA U PARTIZANOVOJ GRUPI: Bahčešehir razbio Veneciju (FOTO)

Bolje su crno-beli igrali u prvoj deonicu u odnosu na domaćina, iako su se timovi smenjivali u vođstvu sve do same završnice prve četvrtine kada su Jaramaz, Mika i Mozli uspeli da obezbede Partizanu prednost na prvom malom odmoru od pet poena razlike 26:21. Nastavio je Partizan, na ovom meču bez Novice Veličkovića, u istom ritmu i u drugoj četvrtini kada su uspeli crno-beli da dođu i do prve dvocifrene prednosti 31:21 u 12. minutu, da bi Burž sa dve uzastopne trojke prišao na četiri poena zaostatka. Crno-beli su uspeli u nekoliko navrata tokom druge deonice da signu do osam poena prednosti, ali je domaćin uvek uspevao da to anulira, da bi potpuno prišao do kraja prvog poluvremena.

Drugo poluvrmee je Erik Mika otvorio trojkom za Partizan, ali nikako Partizan nije ponovo uspevao da dođe do neke osetnije prednosti. Svaki pokušaj crno-belih dobijao je odgovor od strane domaćina koji nije dozvoljavao da njegov zaostatak bude veći od tri poena tokom čitave treće četvrtine. Na kratko us u samoj završnici te deonice prvo Tomas, a zatim Trifunović doneli Partizanu pet, odnosno šest poena prednosti, ali je Burž odmah uzvrćao i sa tri poena zaostatka ušao i uodlučujući 10 minuta meča.

Poslednju četvrtinu otvorila je serija promašaja na obe strane, pa nešto više od dva minuta nije bilo poena, da bi Miler-Mekintajer prekinuo post Partizana koj ije došao do pet poena prednosti 61:56. Međutim, usledila su nova dva minuta u kojima Partizan nije uspevao da postigne poene, dok je Burž serijom 6-0 stigao do preokreta i prvog vođstva još od prve četvrtine 62:61 u 35. minutu, da bi Pelos sa penala povećao na 64:61, ali je Janković uspeo da prekine seriju domaćina. Pelos je vezao još pet poena, između kojih se umuvao raspoloženi Tomas dvojkom, da bi Rašon Tomas posle promašaja Pikoka za tri, pogodio trojku i vratio Parizanu vođstvo 71:69 na 100 sekundi pre kraja meča. Anđušić je uspeo da izjednači, da i Jaramaz izgubio loptu nepun minut pre kraja. Ipka, Burž nije iskoristio napad, ali ni Partizan, da bi Anđušić promašio trojku, ali je njegov promašaj pokupio Skrab i rešio pitanje pobednika.

BURŽ - PARTIZAN 73:71 (21:26, 19:15, 16:18, 17:12)

DVORANA: Ekinoks.

SUDIJE: Haliko, Racis, Hadžić.

BURŽ: Alen 7, Rej, Bentiez 2, Kurbi 5, Ašćerić 3, Pelos 12, Simon, Pikok 7, Skrab 11, Omić 10, Vučević, Anđušić 16.

PARTIZAN: Mika 7, Miler-Mekintajer 11, Zagorac 6, Pejdž 7, Dangubić 5, Gordić 2, Jaramaz 7, Janković 6, Tomas 15, Trifunović 3, Mozli 3.

EVROKUP, 10. kolo

Bahčešehir - Venecija 108:74

Burž - Partizan 73:71

Huventud - UNIKS 84:77

Pogledajte kako izgleda Vanda Ikardi, supruga Maura Ikardija.

SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

EL

ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti