ЕВРОКУП: Партизан изгубио у неизвесној завршници, пораз у последњој секунди (ВИДЕО)

15.12.2020. 22:29
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели остају на четвртој позицији у групи А.

Кошаркаши Партизана дефинитивно ће са четвртог места отићи у наредну фазу Еврокупа пошто су поражени у Француској од Буржа. Домаћин је славио са 73:71 (21:26, 19:15, 16:18, 17:12) кошем у последњој секунди Томаса Скраба који је покупио промашај за три Данила Анђушића. Црно-бели, који су у Француској били без Новице Величковића, доживели су четврти пораз у Еврокупу.

ЕВРОЛИГА: Брутални ЦСКА демолирао Ефес са 35! Дабл-дабл Милутинова, пукла СТОТКА! Нови УДАРАЦ за Кокошкова (ВИДЕО)

ПОМЕРЕНЕ СВЕ ГРАНИЦЕ: Јанис од Бакса добио највећи уговор у историји лиге (ФОТО)

ДЕРБИ ЗАЧЕЉА У ПАРТИЗАНОВОЈ ГРУПИ: Бахчешехир разбио Венецију (ФОТО)

Боље су црно-бели играли у првој деоницу у односу на домаћина, иако су се тимови смењивали у вођству све до саме завршнице прве четвртине када су Јарамаз, Мика и Мозли успели да обезбеде Партизану предност на првом малом одмору од пет поена разлике 26:21. Наставио је Партизан, на овом мечу без Новице Величковића, у истом ритму и у другој четвртини када су успели црно-бели да дођу и до прве двоцифрене предности 31:21 у 12. минуту, да би Бурж са две узастопне тројке пришао на четири поена заостатка. Црно-бели су успели у неколико наврата током друге деонице да сигну до осам поена предности, али је домаћин увек успевао да то анулира, да би потпуно пришао до краја првог полувремена.

Друго полуврмее је Ерик Мика отворио тројком за Партизан, али никако Партизан није поново успевао да дође до неке осетније предности. Сваки покушај црно-белих добијао је одговор од стране домаћина који није дозвољавао да његов заостатак буде већи од три поена током читаве треће четвртине. На кратко ус у самој завршници те деонице прво Томас, а затим Трифуновић донели Партизану пет, односно шест поена предности, али је Бурж одмах узврћао и са три поена заостатка ушао и уодлучујући 10 минута меча.

Последњу четвртину отворила је серија промашаја на обе стране, па нешто више од два минута није било поена, да би Милер-Мекинтајер прекинуо пост Партизана кој ије дошао до пет поена предности 61:56. Међутим, уследила су нова два минута у којима Партизан није успевао да постигне поене, док је Бурж серијом 6-0 стигао до преокрета и првог вођства још од прве четвртине 62:61 у 35. минуту, да би Пелос са пенала повећао на 64:61, али је Јанковић успео да прекине серију домаћина. Пелос је везао још пет поена, између којих се умувао расположени Томас двојком, да би Рашон Томас после промашаја Пикока за три, погодио тројку и вратио Паризану вођство 71:69 на 100 секунди пре краја меча. Анђушић је успео да изједначи, да и Јарамаз изгубио лопту непун минут пре краја. Ипка, Бурж није искористио напад, али ни Партизан, да би Анђушић промашио тројку, али је његов промашај покупио Скраб и решио питање победника.

БУРЖ - ПАРТИЗАН 73:71 (21:26, 19:15, 16:18, 17:12)

ДВОРАНА: Екинокс.

СУДИЈЕ: Халико, Рацис, Хаџић.

БУРЖ: Ален 7, Реј, Бентиез 2, Курби 5, Ашћерић 3, Пелос 12, Симон, Пикок 7, Скраб 11, Омић 10, Вучевић, Анђушић 16.

ПАРТИЗАН: Мика 7, Милер-Мекинтајер 11, Загорац 6, Пејџ 7, Дангубић 5, Гордић 2, Јарамаз 7, Јанковић 6, Томас 15, Трифуновић 3, Мозли 3.

ЕВРОКУП, 10. коло

Бахчешехир - Венеција 108:74

Бурж - Партизан 73:71

Хувентуд - УНИКС 84:77

Погледајте како изгледа Ванда Икарди, супруга Маура Икардија.

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

EL

ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности