IMAMO PRVOG FINALISTU: Košarkaši Francuske zaustavili prvake sveta

08.08.2024. 19:34
Francuska - Nemačka
Francuska - Nemačka / Izvor: Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Košarkaška reprezentacija Francuske prvi je finalista na Olimpijskim igrama u Parizu. Domaći tim je slavio protiv Nemačke, aktuelnog šampiona planete, rezultatom 73:69.

Prva četvrtina je pripala Nemcima koji su vodili 25:18 posle deset minuta igre, međutim užasna druga sekvenca odredila je da sa nerešenim rezultatom odu na poluvreme.

Naime, Francuzi su u drugoj četvrtini dopustili samo osam poena protivniku, bilo je 13:8 za domaćine ovih Olimpijskih igara.

Ukupan rezultat posle 20 minuta bio je 33:33, a onda su "trikolori" došli do presudne prednosti u trećem kvartalu koji su dobili sa 23:17.

U poslednjoj deonici je Francuska uvećala svoju prednost, ali je u poslednjih pola minuta ušla samo sa dva poena prednosti nakon što je Vagner pogodio trojku sa skoro devet metara. Na deset sekundi do kraja Francuzi su imali tri razlike posle jednog pogođenog slobodnog bacanja Vembenjame. Onda je Denis Šreder takođe pogodio samo jedno bacanje da bi Kordinije vratio +4 svom timu sa dva pogođena bacanja.

Završeno je rezultatom 73:69.

Najefikasniji kod domaćina bio je Geršon Jabusele sa 17 poena, Kordinije je ubacio 16, Vembenjama 11, Lesor isto 10, a novi član Partizana Frenk Nilikina imao je pet poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Nemce je predvodio Šreder sa 18 poena, Vagner je sakupio 10, dok je Isak Bonga, takođe novi igrač Parnog valjka, ubacio sedam poena i dodao po tri asistencije i skoka.

U drugom polufinalu očekuje nas duel Srbije i Sjedinjenih Američkih Država. Taj susret igra se od 21 čas.

BESMISAO: Amerikanac trčao u Parizu, iako su svi znali da je dopingovan
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
CURA I PO: Bokserka za koju tvrde da je muško pokazala kakva je kad se sredi i našminka (VIDEO)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Damir Mikec: Osvajanje zlatne medalje je osećaj koji ne može da se opiše
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Pol Džordž čija je žena Srpkinja ispričao kako su zajedno gledali meč: Za*****ala me, ali sam ja PONOSNI AMERIKANAC
Pol Džordž

15.08.2024. 14:02
MALO JE NEDOSTAJALO ZA REMI: Benfika savladala Zvezdu na Marakani
FK Crvena zvezda

19.09.2024. 18:27
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31
LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)