ИМАМО ПРВОГ ФИНАЛИСТУ: Кошаркаши Француске зауставили прваке света

08.08.2024. 19:34
Francuska - Nemačka
Француска - Немачка / Извор: Танјуг/АП Пхото/Марк Ј. Terrill

Кошаркашка репрезентација Француске први је финалиста на Олимпијским играма у Паризу. Домаћи тим је славио против Немачке, актуелног шампиона планете, резултатом 73:69.

Прва четвртина је припала Немцима који су водили 25:18 после десет минута игре, међутим ужасна друга секвенца одредила је да са нерешеним резултатом оду на полувреме.

Наиме, Французи су у другој четвртини допустили само осам поена противнику, било је 13:8 за домаћине ових Олимпијских игара.

Укупан резултат после 20 минута био је 33:33, а онда су "триколори" дошли до пресудне предности у трећем кварталу који су добили са 23:17.

У последњој деоници је Француска увећала своју предност, али је у последњих пола минута ушла само са два поена предности након што је Вагнер погодио тројку са скоро девет метара. На десет секунди до краја Французи су имали три разлике после једног погођеног слободног бацања Вембењаме. Онда је Денис Шредер такође погодио само једно бацање да би Кординије вратио 4 свом тиму са два погођена бацања.

Завршено је резултатом 73:69.

Најефикаснији код домаћина био је Гершон Јабуселе са 17 поена, Кординије је убацио 16, Вембењама 11, Лесор исто 10, а нови члан Партизана Френк Ниликина имао је пет поена, два скока и једну асистенцију.

Немце је предводио Шредер са 18 поена, Вагнер је сакупио 10, док је Исак Бонга, такође нови играч Парног ваљка, убацио седам поена и додао по три асистенције и скока.

У другом полуфиналу очекује нас дуел Србије и Сједињених Америчких Држава. Тај сусрет игра се од 21 час.

БЕСМИСАО: Американац трчао у Паризу, иако су сви знали да је допингован
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
ЦУРА И ПО: Боксерка за коју тврде да је мушко показала каква је кад се среди и нашминка (ВИДЕО)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Дамир Микец: Освајање златне медаље је осећај који не може да се опише
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Пол Џорџ чија је жена Српкиња испричао како су заједно гледали меч: За*****ала ме, али сам ја ПОНОСНИ АМЕРИКАНАЦ

19.09.2024. 21:15
ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31
СПАЈИЋ ЖАЛИ ЗА ПРОПУШТЕНИМ: Сабили смо једну Бенфику у 16 метара...
Uroš Spajić

19.09.2024. 21:14

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)